Kráska přichází

Už jako malá se rozhodla zasvětit celý svůj život tajům starověkého Egypta. Fascinovaly ji ty ohromné, nádherné chrámy tyčící se hrdě k nebi, prazvláštní písmo a příběhy faraonů podmaňující si velkou část z tehdy známého světa. Příběhy, které byly už tak vzdálené a pohřbené tisíciletou historií, a přece se v její mysli odehrávaly, jako by se zrovna udály. Prostě věděla, že má Egypt napsaný v osudu. Netušila však, jak moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376532/kraska-prichazi-JcD-376532.jpg 4.79
Romány, Pro ženy
Vydáno:, Literární strom
1. vydání originálu:2018
Počet stran:224
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-906902-1-9

silvies

Ačkoliv se mi knížka dostala do rukou víceméně náhodou a pravděpodobně bych po příběhu s podobnou tematikou, a navíc od českého autora, nikdy sama nepátrala, rozhodně nelituji času, který jsem jejím čtením strávila.
Takřka okamžitě jsem byla vtažena do děje a nedokázala se od něj odtrhnout dřív, než jsem příběh dočetla až do konce. Dobrodružství, které hlavní hrdinka prožívá, vás zkrátka nutí otáčet stránku za stránkou v napjatém očekávání, co se asi stane dál a jak to nakonec celé dopadne.
Překvapením pro mne bylo nejenom nadšení, které ve mně kniha vyvolala, ale i zjištění, že se jedná o prvotinu mladé autorky, jejíž talent nám, doufám, nabídne v budoucnu další skvělé počiny. Knihu vřele doporučuji nejen všem fanouškům starověkého Egypta, ale i lidem, kteří jsou tímto tématem stejně jako já naprosto nepolíbení.

HoneyBunny

Krásně napsaný příběh, jsem moc hrdá na začínající české autorky.

bookcase

Tohle je opravdu příjemné knižní překvapení. Debut, ale poměrně do detailu vypracovaný. Drobné info o konkrétních věcech bych ještě samozřejmě přivítala, ale to je jen můj pocit. Autorka je nadaná, píše poutavě, čte se skvěle.

Petradvorakova2

Knížku jsem četla ve vlaku. Jela jsem docela dlouhou dobu a jsem za to ráda, protože jsem tuto knížku přečetla na jeden nádech. Ne že by mě Egypt moc zajímal ale strašně hezky napsaná knížka. Dobře se to čte a je to velice zajímavé. Od začátku jsem potřebovala vědět jak se to celé zamotá a jak to nakonec všechno dopadne. Děkuji za tuto knížku

petra5588

Děj pěkně odsýpal, příběh se četl dobře, jako nadšenci do starověkého Egypta se mi obzvlášť líbilo, že autorka používala původní egyptské názvy a ne řecké transkripce, jak to dělá převážná část zahraničních spisovatelů. Co mi ale vadilo a dost mě při čtení rušilo je to, že hrdinka (údajně odbornice na starověký Egypt) si často nebyla schopná dát dvě a dvě dohromady... O 18. dynastii jsem se dost zajímala, takže i mně jako amatérce bylo předem jasné, jaký bude další vývoj, ale postava experty netuší, co se bude dít? Chápu, že autorka chtěla zachovat napětí, celkový dojem pak ale působí trochu lacině... Škoda, jinak je námět zajímavý.

ktulu

Tuto knihu bych považoval jako zakladatele žánru romantického historického sci-fi románu (ano, trochu krkolomný název). Prvek cestování v čase zde byl naprosto esenciální k tomu, aby příběh vůbec mohl vzniknout. Zkrátka nejedná se o ústřední motiv příběhu (občas je nutné odstranit část reality, aby mohl vzniknout zajímavý příběh - při sledování Star Wars je taktéž nutné opomíjet fyzikální zákony, jinak si to prostě neužijete).
Původně jsem byl skeptický, poněvadž jsou mi bližší přemyslovské Země koruny české, nikoli cizí, písčitý Egypt (pozn.: nesnáším písek)...nicméně autorka dokazuje, že tehdy taktéž žili lidé, nikoli jen despotičtí vládci, otroci a morem prolezlé mumie.
Ve finále záleží na každém čtenáři, jak se bude nad příběhem zamýšlet. A přestože má v zásadě optimistický a romantický nádech, vyvstávají v něm i velmi významné existenciální otázky (zda existuje osud, jak moc jsme schopni ovlivnit budoucnost a zda jsme schopni zapřít vlastní ego pro zachování determinismu apod.).
Na úplný závěr dodám, že román není zaměřen na to, aby někomu přímo hrál do vkusu, ale každý si v něm jistě něco najde...minimálně to, že i před tři a půl tisíci lety žili lidé, jako jsme teď my.

hana9949

Kniha ve mě vyvolala emoce,o kterých jsem si myslela,že je mám pod kontrolou.Moc hezky napsané a příběh jsem žila s hlavní hrdinkou.Více takových knih a spisovatelů.

laura

... tahle kniha mě vzala za srdce. Příběh začíná všedním životem vysokoškoláků kdesi na kolejích, ale ve chvíli, kdy se s hlavní hrdinkou přeneseme v čase do Egypta za vlády krásné Nefertiti, jsem příběh už nečetla, já ho žila... Mrazilo mě z něj, tajil se ve mě dech, uchvátila mě nádhera Egypta, života, který už dávno zavál čas, všechno bylo tak opravdové, tak živé... Tahle autorka má zkrátka potenciál ;)