Kráska a zvíře: Zakletá v knize

Kráska a zvíře: Zakletá v knize https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335635/bmid_kraska-a-zvire-zakleta-v-knize-WVk-335635.jpg 4 108 33

Zakleta v knize, originální příspěvek k novému hranému filmu studia Walt Disney Kráska a zvíře, vypráví příběh osamělé milovnice knih Belle. Ta najde v knihovně svého věznitele zvířete očarovanou knihu, která ji zanese do zcela nového světa. Zde se Belle spřátelí s tajemnou hraběnkou, která jí nabídne život, o jakém vždy snila. Ale nový svět není zdaleka takový, jak se na první pohled zdá, a čím více v něm Belle tráví času, tím těžší je ho opustit. Napínavé příběhy se nás zmocní a už nepustí, a jakmile je Belle zakleta v této knize, možná už z ní nikdy nenajde cestu ven.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Pohádky

Jennifer Donnelly - Kráska a Zvíře - Zakleta v knize

Počet strán: 302
Vydavateľstvo: @egmontmedia
Žáner: #fantasy

Ako inak by mohol dopadnúť príbeh Krásky a Zvieraťa?

Belle je nešťastná s časti kôli tomu, že musí byť v zámku ďaleko od otca ale hlavne koli tomu, že je to dievča s dobrým srdcom, ktoré ma rado všetkých , dokonca i netvora ale nevie či jej to netvor opätuje, či chce byť jej priateľom.

Dostane však možnosť nahliadnuť do Netvorovej knižnice a nájde knihu vďaka ktorej nájde priateľov.

No tu je tá otázka: Sú to skutočný priatelia, ktorý jej stojja za to opustiť kúzelný zámok a Netvora?

Určite si príbeh prečítajte!

Donnelly nám ukázala opäť svoju výbornú fantáziu a hlavne to, že rozpovedaný príbeh ma možnosť dopadnúť úplne inak!

Alebo aj- Každý je strojcom svôjho šťastia a len my samy si určíme akým smerom pôjde.

Štafeta c. 100

#kniznastafeta #kniznarecenzia #jenniferdonnelly #kraskaazvirezakletavknize

Antonacia:
Vysněný svět nemusí být takový, jaký se navenek zdá.

nemer
nemer
06.08.2023 4 z 5

Milá pohádka na jedno odpoledne nebo večer, překlad by mohl být lepší, ale vzhledem k určení pro náctileté čtenáře se dá přejít. Příběh se mi líbil víc než filmové verze. Nejkouzelnější je ovšem prolog a závěr, Láska a Smrt. Amor vincit omnia.

knizninadsenec
knizninadsenec
17.06.2023 5 z 5

Kráska a zvíře je jedna z mých nejoblíbenějších Disney pohádek a Bella z princezen.

Jak to dopadne, když se vsadí Láska se Smrtí? (myšleno postavy)

Tento příběh je hodně dobrý reteling na Krásku a zvíře, jak jí známé od Disney (dle mého názoru). Základ je stejný, ale je do něj vložen ještě jiný příběh.
Bella je na zámku nešťastná, někdy veselá, stýská se jí po otci, touží cestovat, poznává zámek, jeho obyvatele a Netvora...Toto známé z příběhu originálního. Avšak v této knize toho Belle prožije o něco více.

Každopádně, jak už napovídá název a anotace, Bella objeví tajemnou knihu a její příběh začíná. Jako čtenář, víte, že kniha asi nebude nic dobrého. Když potká jednu zvláštní osobu, víte, kdo to je nebo tušíte.

Osobně jsem hltala stánky, pokud jsem měla čas číst. Je to zajímavé, poutavé, krásné, smutné, veselé, plné emocí. Belle se trochu plní sny. Má kam utéct. Ale stejně... Bála jsem se o ní. Čekala jsem na okamžik, kdy se něco pokazí. Bella sama nevidí to zřejmé hned. Nedivila jsem se jí, bylo to dobrodružství.

Čtení příběhu mě bavilo. Je to opravdu zajímavé převyprávění. Obálka krásná s knihovnou, hodinami, kouzlem a též lákavá. Za sebe mohu doporučit. Velmi se mi příběh líbil.

viki77
viki77
25.07.2022 5 z 5

Hezký příběh

Hatshepsut
Hatshepsut
12.03.2022 4 z 5

Jedna z mých velmi oblíbených pohádek a musím přiznat, že autorčino pojetí tohoto příběhu se mi líbilo. Je to verze pouze části tohoto příběhu, kde se zvíře s Bellou poznávají a nachází k sobě cestu. Vyprávění je blízké všem knihomolům, kteří se dokáží v knize doslova ztratit. :-)

EvelynChatte
EvelynChatte
02.03.2022 3 z 5

Kráska a Zvíře, krásná pohádka. Její adaptace mám veskrze ráda. Jak jsem byla nadšená předchozími knihami Donnellyové musím říci, že tato je bohužel trochu zklamáním. Není špatná, poselství má krásné, styl psaní příjemný. Ale ačkoliv známe konec pohádky a zde je naznačen (epilog) či se otevírá prostor pro druhý díl? ukončení mi zkrátka chybí.
V knize se hned na začátek ocitáme v rozjetém příběhu, který všichni dobře známe. Autorka během příběhu připomene, pro ty, co snad zapomněli či nedejbože děj neznaji, co se stalo a jak k tomu došlo. Také se dozvídáme o smrtonostné hře Lásky a Smrti.
Belle je nešťastná, protože je uvězněna. A ačkoliv se jí její "věznitel" snaží potěšit, Belle to nestačí. O to jednoduší je polapit ji do pasti dokonalého nicméně smyšleného světa, který se zdá být vším. Doslova.
Některé části jsou ovšem opravdu povedené.
‚Život je křehký. A dříve či později skončí. Ale láska? Láska je věčná,‘

vera4097
vera4097
16.05.2021

Hezký příběh. Takové zpestření v příběhu krásky a zvířete.

DreamerX9
DreamerX9
17.04.2021 4 z 5

Musim uznat že toto autorka skutečně umí psát retelling. Krásná kniha. Pohádková, kouzelná ale především nese velké moudro. Líbí se mi jak autorka pokaždé do svých knih zařadí nadpřirozené bytosti týkající se života. Ačkoliv Krásku a zvíře všichni dobře známe tohle bylo něco nového a originálního a zároveň pomohlo vidět více skrytých moudrostí, které tento příběh obsahuje :) doporučuji

martinka9012
martinka9012
24.02.2021 4 z 5

Líbilo se mi poselství která se kniha snažila předat. Jako dodatek či něco , navíc' ke krásné pohádce se to docela hodí. Jen si z knih ráda beru takové to - takhle to opravdu bylo a takhle se to stalo. Něco jako skutečnost. V téhle knížce je ale pár věcí při zmínkách o Krásce a zvířeti trochu pokroucených a maličko mě na tom zaráží i to, jak je tento díl vlastně ,, dopsaný" k tomu původnímu i když v tom původním o něm není zmínka. Ale dá to rozum, když tento příběh někoho napadl až v současné době narozdíl od Krásky a zvířete - pohádky staré jako sám čas. :)

Evička2006
Evička2006
26.12.2020 5 z 5

Knížka je kouzelná. Já ji přečetla za dva dny. Určitě doporučuji.

Petoklad
Petoklad
19.12.2020 5 z 5

Pohádka, kterou všichni známe, v trochu jiném - a velmi zajímavém - podání.

kykiryki28
kykiryki28
19.12.2020 4 z 5

Miluji pohádky! A v tomto vánočním období jsou o to více kouzelnější! Kniha KRÁSKA A ZVÍŘE: ZAKLETÁ V KNIZE je ve skutečnosti na způsob klasického příběhu o Krásce a zvířeti. Ale přeci jen je o trošku jiný. A to se mi na tom moc líbilo!

Zde si zamilujete opravdu všechno: charakter Belle, paní Konvičkové, Chipa a dalších. Nesmím také opomenout netvora, který se díky Belle stává více vlídnějším, pokornějším. Velmi se mi líbila obrovská hradní knihovna, kterou Belle dostala od netvora. To je snem každého knihomola...

kolacky
kolacky
13.08.2020 4 z 5

Povedené, i když malinko dětinštější než Nevlastní sestra.

novakovaterka22
novakovaterka22
26.05.2020 4 z 5

Tahle knížka byla kouzelná. Líbily se mi charaktery Bell a jejich kamarádů. Hodně jsem si zamilovala tu Ottovu vděčnost. Krásné zpracování známé pohádky :)

Jarmila97
Jarmila97
30.05.2019 5 z 5

Krásná kniha trochu jiný příběh o krasce a zvířeti ale krásně zpracované :) doporučuji pro zimní večery sáhnout na tuto knihu a přečíst si ji

HPT
HPT
04.02.2019 5 z 5

Hezká kniha

Veruu95
Veruu95
15.01.2019 5 z 5

Nádherná vsuvka k ještě nádhernější pohádce ❤ :) Krásně napsané, pro ty, kteří mají rádi pohádky jasná volba!

Verča16
Verča16
08.01.2019 5 z 5

Myslím si že skvělý nápad!! Kniha se mi moc líbila. Nejvíc se mi líbilo. Chvíle v knize Nikdy víc. Byl to tolik fantasy... Inspirovalo mne to!! Jak tam byla uvězněna tak to bylo napínavé i děsivé. S knihy mám moc dobrý zážitek. Lehce se kniha četla. Také se mi líbilo chvíle jak byla Belle s netvorem bruslit, tolik zábavy!!! Moc krásně napsané!!!

jesterka.as
jesterka.as
07.01.2019 4 z 5

Krásný doplněk pro milovníky Krásky a zvířete :)

petuzla5591
petuzla5591
07.10.2018 5 z 5

Pěkná kniha. Místy jsem Krásce říkala, ať to nedělá a ať tam nechodí. Je to krásný příběh k mé milované Krásce a zvířeti.

kráska a zvíře

Jennifer Donnelly
americká, 1963
2019  82%Nevlastní sestra
2015  71%Modré hlubiny
2005  84%Šifra mistra Leonarda / Světlo severu / Návrat tanečního mistra / Rosie
2021  75%Otrávená
2017  85%Kráska a zvíře: Zakletá v knize