Kráska a zvíře

Kráska a zvíře https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260043/mid_kraska-a-zvire-260043.jpg 4 36 11

Moc ctnosti, přátelství a lásky, představovaná postavou Krásky, přemůže zlobu a závist jejích dvou sester a osvobodí zlým kouzlem zakleté Zvíře.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Aventinum

Beauty and the Beast , 1740

mistrikova
27.12.2023 5 z 5

K přečtení pohádky mě inspirovalo filmové zpracování z roku 2014 s Vincentem Casselem v hlavní roli zvířete. Krásný příběh o soucitu a lidskosti.

niki-chan
29.06.2023 5 z 5

Překrásná pohádka.

michimuller
16.02.2022 5 z 5

....kdo by nemiloval zvíře....

JulianaH.
16.11.2021 5 z 5

Nádhera! Něžné, soucitné, plné dobroty. Kráska je nejen půvabná a dobrosrdečná, ale také vzdělaná; čte, hraje na klavír a od manžela (alespoň zpočátku) požaduje esprit, což je v evropských pohádkách naprostá vzácnost. Mme de Beaumontová si mě získala příběhem, který přímo dýchá francouzstvím a kultivovaným ženstvím 19. století. Chapeau!

PS. Zaujalo mě, že autorka v kontrastu s obvyklou pohádkovou vágností uvádí přesné číselné údaje. Kráska vstává ve 4 ráno (sestry v 10); prací tělesně zesílí po 2 měsících; kupec má na rozloučení se životem 1/4 hodiny; atd.

Booky84
07.11.2021 5 z 5

Krásná pohádka, která mi vykouzlila úsměv na tváři a klid v duši.

kopeceli
31.08.2021 5 z 5

Krásný, poetický příběh. Jsem ráda, že jsem se dostala k této verzi pohádky. Jdu spát s hezkým pocitem na duši.

MíšaS.
26.08.2021 2 z 5

Pohádka pro děti. Našemu filmu z roku 1978 to nešlape ani po paty.

espesita
21.08.2021 2 z 5

Na tuhle verzi Krásky a zvířete jsem se hodně těšila, možná právě proto se cítím zklamaná, že je napsaná tak nějak ledabyle. Beru v úvahu dobu napsání, ale i tak... Všechno bylo příliš rychlé, naprosto samozřejmé, bez hloubky. Na druhou stranu, pokud byla zamýšlena pro děti, dá se pochopit, že měla vyznít co nejjednodušeji.

Medasek
26.12.2020 4 z 5

Krásku a zvíře miluji a tak jsem si chtěla přečíst originální verzi příběhu. Musím se přiznat, že kdyby byla trochu obsáhlejší líbila by se mi mnohem více. Takhle to bylo všechno strašně hopem a neznat příběh již z dřívějška ani bych nepostřehla všechnu tu krásu a dobrotu, kterou vyzařuje.

Hoshi
01.10.2020 5 z 5

Jsem zmlsaná Krásnou a zvířetem v podání W. Disneyho a tento příběh byl opravdu jiný, ale i tak jsem si tenhle čtivý příběh velmi užila. Kniha navíc obsahuje krásné ilustrace.

Pedruska01
06.09.2018 3 z 5

Tuhle pohádku mám neskonale ráda už od samého dětství. Viděla jsem několik filmových adaptací, ale byla jsem zvědavá na "originál", protože ten je jenom jeden. :) Chtěla jsem vědět, v čem všem je odlišná od toho, co znám.
Je to pohádka, tudíž mě nepřekvapila ani tato kniha s mnoha ilustracemi a velkými písmenky. Čekala jsem ale možná delší rozsah. S tím bylo spojeno i to, že vše bylo hned dáno, nevysvětleno, nepopsáno. Každá informace byla hned až možná hrubě naservírovaná, vůbec neměl čtenář možnost se k ní dopracovat. Nechat se mile překvapovat. Objevovat krásu příběhu, zápletky. Přicházet postupně na to, jak se Kráska a Zvíře sbližují, jak se do sebe zamilují. Ne. Omyl. Prostě... Nic tam netrvalo dlouho. Jako když náhle průvan zabouchne dveře a ozve se ohlušující rána. Nikdo to nečeká, prostě se to ve vteřině stalo. Za mě takové zpracování bylo bohužel zklamáním, jen z úcty k té pohádce samotné hodnotím takovým zlatým středem.