Kráska a zvíře

Moc ctnosti, přátelství a lásky, představovaná postavou Krásky, přemůže zlobu a závist jejích dvou sester a osvobodí zlým kouzlem zakleté Zvíře.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260043/kraska-a-zvire-260043.jpg 4.76

Beauty and the Beast (1740)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Aventinum

Kniha Kráska a zvíře

Pedruska01
06.09.2018

Tuhle pohádku mám neskonale ráda už od samého dětství. Viděla jsem několik filmových adaptací, ale byla jsem zvědavá na "originál", protože ten je jenom jeden. :) Chtěla jsem vědět, v čem všem je odlišná od toho, co znám.
Je to pohádka, tudíž mě nepřekvapila ani tato kniha s mnoha ilustracemi a velkými písmenky. Čekala jsem ale možná delší rozsah. S tím bylo spojeno i to, že vše bylo hned dáno, nevysvětleno, nepopsáno. Každá informace byla hned až možná hrubě naservírovaná, vůbec neměl čtenář možnost se k ní dopracovat. Nechat se mile překvapovat. Objevovat krásu příběhu, zápletky. Přicházet postupně na to, jak se Kráska a Zvíře sbližují, jak se do sebe zamilují. Ne. Omyl. Prostě... Nic tam netrvalo dlouho. Jako když náhle průvan zabouchne dveře a ozve se ohlušující rána. Nikdo to nečeká, prostě se to ve vteřině stalo. Za mě takové zpracování bylo bohužel zklamáním, jen z úcty k té pohádce samotné hodnotím takovým zlatým středem.