Kráska a lord

Kráska a lord https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346178/bmid_kraska-a-lord-FHg-346178.jpg 4 39 9

Swell Valley série

< 3. díl

Henry Saxton-Brae zdánlivě má úplně vše – šlechtický titul, miliony, které si sám vydělal, je zasnoubený se supermodelkou, která je nejen krásná, ale také laskavá a věrná. A aby toho nebylo málo ještě nedávno koupil jednu z nejkrásnějších staveb ve Swell Valley – hrad Hanborough. Pro člověka, který se chystá usadit snad situace nemůže vypadat lépe. Jenže co když je tím jediným mužem na světě, který není zamilovaný do své budoucí ženy? Floru Fitzwilliamovou proslulý designér Graydon James pověřil přestavbou hradu Hanborough a jeho návratem do původní krásy. Brzy se však sama přesvědčí, že opravit nepotřebuje jen budova, a stane se snad jedinou osobou, která pozná skutečného Henryho Saxtona-Braea. Flora se musí vyrovnávat se žárlivostí svého šéfa, jehož chabnoucí schopnosti začíná překonávat, i s Henryho nestálostí. Dokáže zakázku dotáhnout do kopce a zároveň přesvědčit Henryho, že jeho divoké roky už dávno skončily?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

The Bachelor , 2016

Janápek621
24.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Jsem teda rozpačitá. Většina romantických knih jsou hlavně takové pohádky, které se v reálném životě prostě nestanou. Pro romantické duše je krásné o tom alespoň číst. Ale toto už bylo i na mě moc. Hlavní hrdina si to rozdá snad s každou ženskou i s ženou svého nejlepšího přítele, švagrovou. Ona ho u toho nachytá a i přes tohle všechno se do něj zamiluje. Já bych mu dala spíš pěstí a né se do něj zabouchla. Vůbec tam nebylo takové to postupné jiskření, které přechází v lásku. On miloval jiné a o hlavní hrdince si to uvědomil až na konci. No a tam jí řekne, že přece nikdo nemůže zaručit věrnost. No tak to bych zrovna u něj zdrhala, až by mi za patami hořelo.
Stejně tak náhlé prozření u Evy.Vzpomněla si, že miluje někoho jiného, až když šla k oltáři. Jelikož s dotyčným párkrát šla k doktorovi a více se vídali. Ale o tom jsme se dočetli, až při jejím velkém prozření, že spolu někam chodili. Autorka tam musela vrazit nějaké rádoby drama. Co kdyby se spíš zaměřila na nějakou pomstu jejímu šéfovi. To by bylo zajímavé.
Absolutně nevyužila potenciál knihy. Zaměřila se na omáčku okolo a ne na to důležité. Takže poprvé v životě mám u knížky pocit, že se konec vůbec nehodí k tomu jaký byl průběh knihy. Nesnáším, když knížka neskončí happyendem, ale tady si spíš říkám, že Flora je blázen, když s Henrym chce být.

mac.martina
04.09.2020 4 z 5

Je to zajímavá knížka i když nechápu co Flora viděla na Henrym. Takový sukničkář a podvodník. Divím se, že mu to procházelo. A ten šéf Flory ten arogantní Graydon se mi vůbec nelíbil. Zajímala ho jen jeho pověst a firma a na druhé se neohlížel a Floře způsobil hodně problémů. Škoda, že nepřeskočila jiskra mezi Florou a tím rádoby spisovatelem... Vyústění příběhu mě dost překvapilo...

-Sinéad-
03.07.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, četla se dobře, jediné co mi vadilo, bylo velké množství postav.

alekis
16.05.2019 5 z 5

Když srdéčko osamělé truchlí, smutkem sotva bije,
dobrá romance je odjakživa ta nejlepší terapie! :)

Tolik postav, tolik jmen, ještě k tomu anglických, že si nelze zapamatovat kdo je kdo, leda by si člověk napsal pomocný seznam. Ale ti nejdůležitější lidé v paměti nepochybně uvíznou.
Flora, krásná a velmi milá dívka, snoubenka amerického bohatého ideála, nadaná designérka, jejíž šéf ji nestydatě využívá (nikoliv však sexuálně, a v průběhu doby se ukáže, jak dokonalý je to padouch).
Henry, snoubenec krásné modelky Evy, zároveň ale nenapravitelný proutník, který údajně jako důsledek traumatu z dětství, ale spíš pro posílení svého ega, klátí jednu ženu za druhou, nedbaje na to, že jedna je manželkou nejlepšího přítele, druhou vlastně z duše nesnáší, a další je jeho vlastní nemilovaná švagrová...
Spolu s nimi člověk potká v okolí starobylého hradu četné zajímavé i méně zajímavé lidičky, většinou sympatické, ačkoliv někteří jsou pro zákaz, a někteří zase milují a prosazují tradiční hon na lišku...
Veskrze moderní romance z Anglie, čtivá, zábavná a roztomilá, kterou jsem si přečetla s potěšením.

L.Helena
14.04.2019 4 z 5

Mám ráda knihy této autorky, v průběhu let jsem je přečetla všechny. Je to vyloženě odpočinková četba převážně ze světa bohatých, jejich vztahů, intrik, vzestupů i pádů... Hodně dobře se to čte a vždy si u toho náramně odpočinu.

oleg
26.09.2018 4 z 5

Takové to holčičí čtení,určitě stojí za přečtení,jako předešlé 2knihy ze série,mám tuto spisovatelku ráda....

mattonka
14.12.2017 5 z 5

Kniha splnila to, co jsem od ní očekávala - relaxační čtení, odpočinek a pohodu. Tilly je v tomto oboru prostě skvělá.

alzbeta4340
19.11.2017 4 z 5

Přívětivá oddechovka o jednom sukničkáři. Ze začátku jsem se divila, proč je v knize tolik vedlejších postav a až potom jsem zjistila, že se jedná už o třetí díl série. Ale četlo se to dobře i bez znalosti předcházejících dílů.

jluky
01.10.2017 4 z 5

Aj keď mi bol od začiatku jasný koniec príbehu, ktorý je takou rozprávkou pre romantičky , čítal sa dobre, ako doteraz všetky knihy od autorky.

Tilly Bagshawe
britská, 1973
2013  82%Anděl temnoty
2015  80%Hradba mlčení
2014  76%Dědictví
2007  79%Rozhodnutí
2016  67%Farma v údolí

Kniha Kráska a lord je v