Krása nesmírná

Krása nesmírná https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11688/krasa-nesmirna-11688.jpg 5 888 198

Kdo by neznal z vyprávění Babu Jagu, Kostěje Nesrmtelného, krásnou Vasilisu, Finista, jasného sokola, žabku carevnu, či zdánlivě hloupé Ivany? Ruské lidové pohádky s plnokrevnými postavami boháčů a chuďasů, s osobitými čarodějnými bytostmi, s národními zvyky jsou jedním ze základních kamenů slovanských pohádek a patří do světového literárního fondu. Potěší všechny milovníky pohádkových příběhů.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Ненаглядная красота (Něnagljadnaja krasota) , 1949

Schamila
13.07.2017 5 z 5

Tohle byla moje první pohádková knížka, kterou jsem jako malá dostala, mám ji už padesát let, moc ráda jsem si ji četla a ráda ji čtu i dnes. Je kouzelná, zkrátka pohádky jak mají být, příběhy jsou skutečně "pohádkové". Už se těším, až ji budu číst vnukům. Můžete si ji koupit i dnes - všem moc doporučuji.

Makaja
08.07.2017 5 z 5

Našla jsem tu knížku nedávno na půdě. Úplně jsem na ni zapomněla, ale jak jsem uviděla ty červené desky, okamžitě jsem si na jednu ze svých oblíbených knih vzpomněla. Znovu vidím, jak děti vnímají věci jinak, teď mi ty pohádky přijdou drsné a skoro pro děti nevhodné, ale tenkrát mi to nepřišlo, milovala jsem je. A taky jsem zjistila, že jsem několik obrázků upravila před těmi cca třiceti lety k obrazu svému.

MakiMel
29.06.2017 5 z 5

Naprosto nejlepší kniha mého dětství, teď se k ní vracím se synem. Ruské pohádky a jejich výpravnost jsou zkrátka k nenahrazení. Vřele doporučuji všem, koho tyto pohádky v dětství minuly.

Wheelcrusher
26.06.2017 5 z 5

Uznávámže Kráse Nesmírný nadržuju, jelikož miluju fiXu Vypsanou, která podle toho pojmenovala legendární album... jaký pak bylo překvapení, když jsem nedávno našel tenhle dezolátní klenot z okresní knihovny zaprášenej úplně až na dně domácího dežaví kraje?! Prostě jsem byl bestiálně štastnej, jak je v tom brutální všechno, halt krásně smutnej fenomén se spoustou velkejch lásek, detailních happyendů a surreálnejch ilustrací:) Jenom mi už tedka většina českejch filmovejch pohádek asi nepřijde tak originálních.

Ajrad1981
04.06.2017 4 z 5

Krásná vzpomínka na dětství :-)
A tak tam žijí, a jestli neumřeli, dodnes čekají, kdy k nim přijdem na návštěvu. Tak to bychom si měli pospíšit! ;-)

martas006
29.05.2017 4 z 5

Moc pěkné. Už si nepamatuju, kterou pohádku jsem měla nejradši, ale vím, že se mi líbily.

Martian
02.05.2017 4 z 5

V dětství jsem z toho měl hrůzu, hlavně z baby Jagy a těch obrázků. Později jsem při četbě počítal mrtvé. Číslo si už bohužel nepamatuju, ale na pohádky je jich opravdu hodně. To ale vůbec není ke škodě.

cecetka
21.04.2017 3 z 5

Jako dite jsem pohadky z Krasy nesmirne milovala. Ale ted uz me to nejak nebavilo. Znovu jsem ji precetla do Vyzvy 2017 a ted toho lituji. Pokazila jsem si tim iluzi z detstvi o nadhernych pohadkach. Skoda.

medlovice
18.04.2017 5 z 5

A zase ta stará pravda -Láska je jen pro královny krásy. Všechny co našly lásku ,manžela a spokojeně spolu žily jsou krásné až oči přecházejí. Někteří sebou musí udeřit o zem a nosit tu hroznou zátěž na každém vlásečku třpytivou perličku. Ale jinak paráda. Přenádherné ilustrace.

marion111
16.03.2017 5 z 5

Miluju tuhle knihu - vlastně se ted už ani nedivím, že jsem cvok do krimi - Krása nesmírná ( Baba Jaga, lebky na plotě ) není nic pro slabé povahy :D

Aleen
01.03.2017 4 z 5

Jedna z mých TOP dětských knih. A ano, Finist , Jasný sokol je můj hrdina dodnes :-)!!!!!

Corly
16.02.2017 5 z 5

Finist Jasný sokol, moje dětská láska....

Scathia
07.02.2017 4 z 5

Tuhle knížku jsem jako malá milovala a pořád dokola četla. Když jsem ji letos díky knižní výzvě zase vzala do ruky, nestačila jsem se divit. Tyhle pohádky jsou opravdu hodně drsné, obrázky strašidelné a přesto pořád plní svůj účel. :-)) Jen si asi rozmyslím, jestli tuhle knížku nechám číst svému dítěti.

SiuxBeast
01.02.2017 5 z 5

Nádherné pohádky doplněné krásnými ilustracemi... :)

MonikaV
13.01.2017 5 z 5

Čtu to malému furt dokola, pořád ho baví. Jako malá jsem na tom taky ujížděla. Aspoň mám splněno ve výzvě.

iveta3689
09.01.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádkových knížek, proto jsem si ji v rámci čtenářské výzvy ráda přečetla znovu.

mazlak
07.01.2017 4 z 5

I já jsem tuto knihu četl již v dětství, ale tentrát mne nějak nezaujala. Možná i pro to, že jsem ji prostě číst musel. Až nyní, po letech, zjišťuji, jak je krásná. Mnoho pohádek se dosti podobá i těm našim českým. Tak mne napadá, zda oni čerpali náměty u nás, nebo my u nich.

parxel
26.12.2016 5 z 5

Nádherný soubor klasických ruských pohádek a obecně asi jedena z nejlepších pohádkových knih.

LuthyLaura
26.12.2016 5 z 5

Super kniha pohádek. Pravda, pro menší děti na dobrou noc se moc nehodí, ale jinak je to pořád pecka.

Hannelle
18.12.2016

Nádherné ruské lidové pohádky, u kterých jsem se jako dítě bála. A ilustrace mému strachu dost často ještě přidaly, prostě horor pro děti jak vyšitý. Knížku jsem kdysi dostala, pak se mi ale při stěhování někam zatoulala a už se mi ji nepodařilo sehnat. A pak po x-letech přišly Vánoce a knížka byla tam! Hned jsem ji samozřejmě přečetla, opět se mi vybavily vzpomínky na dětství, opět mě mrazilo a vstávaly mi všechny vlasy na hlavě! Kostěj, Vasilisa, Baba Jaga,...no, prostě super čtení!