Kramerová versus Kramer

Kramerová versus Kramer https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21435/bmid_kramerova-versus-kramer-OXR-21435.jpg 4 177 34

Slavný román, který se stal předlouhou ještě slavnějšího filmového dramatu (1979), vypráví příběh úspěšného reklamního agenta Teda Kramera, který po nečekaném odchodu manželky zůstává sám se svým čtyřletým synem. Zpočátku je svou novou rolí poněkud zaskočen, ale brzy se dokonce smíří i s profesním sestupem. Jenže po roce a půl odloučení se Joanna Kamerová vrací a chce svého syna zpět.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Kramer vs. Kramer , 1978

Paulus.1987
09.05.2018 5 z 5

Už je to nějaká doba, co jsem viděl slavné filmové zpracování, které se mi velmi líbilo. Proto jsem se trochu obával, že při čtení budu před sebou vidět Dustina Hoffmana a Meryl Streepovou. Ačkoliv jsou jejich postavy v románu popsány jinak, znalost filmu jako takového mě při čtení nijak neomezovala.
Musím potvrdit, že kniha je velmi čtivá. A především dojemně lidská. Je o problémech, které lidé řeší dnes a denně na celém světě - rozvod, rodičovská odpovědnost, výchova dítěte, ztráta zaměstnání, soudní řízení o svěření dítěte do péče jednoho z rodičů atd. Kniha čtenáře vtáhne do děje a přiměje ho uvažovat nad tím, jak by se v situaci hlavních hrdinů zachoval on.
Pátou hvězdičku dávám za skvěle vygradovaný konec.

Eeli
01.05.2018 3 z 5

Trochu melancholický příběh o tom, že se otcovská láska může směle rovnat té mateřské, ba co víc, může být i silnější. Ve své době musela být kniha kvůli otevřenému popisu selhání ženy v roli matky poměrně kontroverzní. Nicméně je těžké posuzovat lidské motivy.

Jirinamac
11.12.2017 5 z 5

Kdysi velmi populární film, který se mi moc líbil a když jsem koupila v antikvariatu knížku za pět kaček, tak jsem se začetla už v metru cestou domů. Knížku jsem přečetla pomalu na jeden zátah. Doporučuji mít při čtení u sebe balíček kapesníků.

Greene
22.02.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. K Tedovi a Billymu jsem si za ta dvě odpoledne vytvořil velmi kladný vztah a ti dva mi budou chybět.

Pet007
12.10.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Většinou od dítěte a ženy odchází muž, tady nastala opačná situace. Otec malého chlapce to zvládl skvěle. Překonal všechny překážky a máme tu sladký šťastný konec.

medvedice3
04.10.2016 5 z 5

Dnes nám příběh asi nepřijde tak úchvatný - otců starajícících se o děti ve vlastní péči přibývá. V době napsání knihy byl tento jev na západě nebývalý, a zejména v socialistickém Československu působil neuvěřitelně. Kniha skvělá, stejně jako stejnojmenný film.

Jessica007
24.04.2016 5 z 5

Mám 1. vydání, které u nás vyšlo - tedy z r. 1980. Jak u nás knížka vyšla, hned jsem si ji koupila. Viděla jsem i film a moc se mi líbil. Knížka se mi také moc líbila. Když jsem ji četla poprvé, byla jsem svobodná a bezdětná - i vzhledem k věku to tak bylo určitě správně :). Ovšem téma se mě týkalo z pohledu dítěte. Knížku jsem si přečetla moc ráda. Teď už jsem hodně dospělá, knížka pro mě neztratila svoje kouzlo, jen je to vše takové docela smutné. Knížku určitě doporučuji a ode mě má pět hvězdiček.

mgeisselreiter
24.03.2016 5 z 5

Kniha je výborně napsaná - je čtivá, styl je věcný, žádné zbytečné kecy, prostě to plyne jak voda. Je to ze života, opravdu, ne jen vyumělkovaně. Závěr je strhující, nesmírně silný a citově drásající. Film je skoro stejně dobrý, jako kniha, ta má tu výhodu, že může říct o něco víc a taky jinak, než je možno na plátně. Díky závěru 95% (ale i tak to je na 90%), 24.3.2016.

bércoun
29.11.2014 5 z 5

Výborná kniha především o tom, že i otec může být jedinečným rodičem, i když nemá to štěstí, aby dítě porodil, kojil a byl s ním spojen pupeční šňůrou. To spojení může být přeci srdcem.

Julinka679
02.07.2014 5 z 5

Knížku jsem kdysi našla u mamky ve skříni a už jsem ji četla asi 3 krát :-) to, co se odehrává v knize se dle mého může stát každému a proto si mě naprosto získala :-) od začátku jsem jen doufala, že malý synek zůstane v péči jeho skvělého otce Teda :-) naprosto skvělá kniha :3

Tess.96
16.12.2013 5 z 5

Velice čtivá kniha. Moc mě bavila, četla se rychle a snadno. Vůbec mi nevadilo, že jsem viděla i film, protože kniha je v podstatě skoro stejná až na nějaké skryté skulinky. Já bych to nazvala "zákulisí" nebo "co jsme ve filmu neviděli". Kniha se mi vážně moc líbila a ráda bych si přečetla i ostatní knihy od tohoto spisovatele.

Pralev
05.10.2013 5 z 5

Konečně se mi dostala do rukou knižní předloha jednoho z mých nejoblíbenějších filmů a nebyl jsem ani trochu zklamán. Je zajímavé, jak se vykreslení hlavních postav v knize a filmu liší. Každopádně se jedná o vynikající dílo. Osobně jsem jej přečetl naráz v kuse. Doporučuji.

Hanyk
02.04.2012 3 z 5

já jsem tuto krásnou knihu koupil za 5 kaček...

panjan
07.11.2011 4 z 5

Tuhle knihu jsem koupil v antikvariátu za 20 korun. Byla vystavená před obchodem, mezi tamějším literárním odpadem a všiml jsem si jí jen díky stejnojmennému filmu s Meryl Streep a Dustinem Hoffmanem. Ten příběh je po celou dobu obyčejný a to jak literárním stylem, tak svou hloubkou, ale konec je parádní, dojemný a dává tomu význam. Myslím, že prodejce prodělal, když tuto knihu ocenil na 20 korun.

zfilmováno americká literatura nenávist USA (Spojené státy americké) dětství rozvod

Avery Corman
americká, 1935