Krámek s kouzly

Krámek s kouzly https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291724/bmid_kramek-s-kouzly-7Tm-291724.jpg 4 42 16

NEUROCHIRURGOVA VÝPRAVA ZA TAJEMSTVÍM MOZKU A TAJEMSTVÍM SRDCE Myslíte, že kouzla existují jen v pohádkách? Tato kniha vás přesvědčí o opaku – kouzlit může opravdu každý, ale jedná se o kouzla, která se schovávají v lidské mysli. James R. Doty, MD, uznávaný americký neurochirurg, který se v posledních letech zaměřil na vědecké zkoumání soucitu, přináší svůj životní příběh, ve kterém odhaluje tajemství takového kouzlení. Ještě jako malému chlapci, žijícímu ve velmi neutěšených poměrech, se mu díky náhodnému setkání v krámku s kouzly otevřela cesta k tréninku vlastní mysli, díky kterému později dokázal překonat mnohé překážky na své krkolomné cestě k úspěchu. Ale co to doopravdy znamená být úspěšný a co je vlastně v životě opravdu důležité, tomu se musel naučit prostřednictvím tvrdých životních zkoušek.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Into the Magic Shop , 2016

Leník95
27.09.2022 3 z 5

Abych mohla napsat recenzi na tuhle knihu, musela jsem si dát pár dní pauzu. Mé první pocity po dočtení nebyly vůbec pozitivní. Ještě jsem nečetla knížku, která by mi dokázala tak hlavní postavu znechutit. Malý kluk, který se naučil "kouzla", člověk si řekne: "malá, nezkažená duše, která to pochopí a bude se chovat jako má" ale opak byl bohužel pravdou. Stal ze z něj egoista, který toho jen zneužíval a to mi pokazilo požitek z knihy. A až opravdu skončil na úplném dně, tak se vzpamatoval, ale to už bylo pozdě. Zajímalo by mě, jak by dopadl, kdyby od začátku byl takový, jak by měl být. Z knihy se mi nejvíce líbil začátek, kdy jsem byla optimistka a myslela jsem si, že to dopadne správně.

KnihomolNiki
29.10.2021 5 z 5

Nádherná kniha plná poznatků a věcí k zamyšlení. Doporučuji všem, kdo se zajímají nejen o osobnostní rozvoj, ale také o medicínskou stránku věci (kniha je plná odborných faktů a pohledů na věc podložených vědeckými studiemi).

Charlie119
02.06.2019 5 z 5

Poučné, hezké, vedoucí k zamyšlení. Není příliš co knize vytknout. Jen chyb, překlepů by mohlo - mělo, být méně!

Michaelak561
30.10.2018 5 z 5

Když jsem si knihu koupila nenapadlo mě, že by mohla být tak naučná. Je to krásně zpracovaný příběh neurochirurga od jeho dětství až do posud, který se během své cesty k neurochirurgovi setkává s jakou si formou meditace. Doporučuji přečíst.

raffi
04.10.2018 3 z 5

Zaujímavá bola prvá polovica knihy, kým sa James nestal arogantným, sebestredným človekom. Na knihe je vidieť, že nechcel to obdobie (kým sa zas neposunul k človeku, akým vraj teraz je) príliš rozpitvávať, je o tom zmienka na pár stranách... Ale zas posun k "lepšiemu" človeku (zbohatol, skrachoval) je nám predložený celkom podrobne.
V skratke je pre mňa táto kniha skôr ukážka ďalšieho amerického sna a príbeh o tom, ako sa z egoisty stane altruista. Najzaujímavejšie boli odstavce venované mozgu, srdcu a neurochirurgii. Ruthine "kúzla" už dnes nie sú ničím zvláštnym, objavujú sa snáď v každej knihe o rozvoji osobnosti...

speciale88
08.09.2018 4 z 5

Kniha mne bavila. Za mě doporučuji přečíst jsou v ní zajímavé informace.

Blanchidlo
01.07.2018 5 z 5

To je tak krásný příběh! Jen škoda té spousty překlepů, chybějících slov a pravopisných chyb. První část knihy byl pohádkový příběh, druhá část knihy ve stylu literatury faktu. Přesto kniha tvoří nádherný celek.

Kája95
25.06.2018 3 z 5

Ze začátku mě kniha velmi bavila střed byl slabý a konec jsem málem nedočetla.

Leniik33
04.06.2018 5 z 5

Velmi zajímavě napsaná motivační knížka. Neříká jen, že člověk má věřit v sebe sama, ale odkrývá i tajemství života samotného spisovatele (lékaře). Příběh je zpestřen i jak pan Doty popisuje některé své operace. Kloubouk dolů před takovým člověkem.

punktruhlicka
27.04.2018 5 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného. Každopádně dnes dočteno. To, že je kniha biografii, mě docházelo až v průběhu knihy.
Knížka mě bavila a každá část měla něco do sebe. Moc mě potěšilo, že i James zjístil, že peníze nejsou všechno a člověka svazují.

soukroma
09.04.2018 3 z 5

Před pár dny dočteno a zůstává víc než rozporuplný pocit: úvod a pár případů z autorovy neurochirurgické praxe mne zaujaly, stejně jako fakt, že v knize opravdu jde o krámek s kouzly (a není to jen nějaká metafora) - ale jeho hlavní role ustupuje autobiografii. A právě tam jsem měla velký problém - zatímco první část příběhu dvanáctiletého hocha byla pohádková, druhá část života dvacetiletého studenta byla téměř odstrašující - tolik arogance, sobeckosti a naprostého přesvědčení o vlastních právech bez ohledu na cokoli a kohokoli jiného, to mne značně poděsilo. A ve třetí části to vyvrcholilo...z miliardáře "chudákem".
I když některé myšlenky a zevšeobecněné rady jsou asi použitelné, mě nakonec doopravdy zaujala jen jediná pasáž ohledně vazby mozku a srdce (viz citáty). Ta kombinace různých stylů - poučení osobního rozvoje, autobiografie, medicína - mi vlastně nesedla.

vlkcz
31.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Částečně se dotýká témat jako Tajemství, ale navíc je zde poutavý příběh a upozornění na háčky a nebezpečí, které mohou u těchto technik být.
Výpověď je o to cennější, že je podána lékařem, vědcem, ateistou, člověkem pevně zakotveným v realitě, přesto otevřeným tomu, co nás přesahuje.
Jenom škoda, že vydavatel hrubě podcenil korektury, takže překlepy, neodpovídající pády, chybějící slova apod. vyskytují s pravidelností, která je poněkud rozptylující.
Ale třeba je to součást cvičení odpoutání se od rušivých podnětů :-)

sporran
14.01.2018 4 z 5

Populárně naučná kniha je velmi čtivá. Na rozdíl od některých beletrií. V první polovině mě zaujala "kouzla". Opravdu fungují a člověk se je chce sám naučit, protože jde vlastně o zklidnění mysli. Už dříve jsem se zajímala o "taje" mozku a toto mě ještě více posunulo k tomuto tématu.

lejla22
29.11.2017 5 z 5

Moc hezká, čtivá knížka. Ego a mysl nad námi mají stále velkou moc.

h0rIz0nt
18.10.2017 5 z 5

Je-li Vašim dětem dvanáct, měli byste jim tuto knihu doporučit. Pomůže jim vyhnout se mnohým životním zklamáním.

Gibis
27.02.2017 4 z 5

Po přečtení úvodní kapitoly jsem čekala knihu z lékařského prostředí, z neurochirurgie. A dostala jsem příběh zcela jiný. Příběh životní cesty doktora Dotyho, příběh o tom, jak každý z nás může dosáhnout všeho, co si vysnil. A jak je důležité při té cestě otevřít srdce. Krásná kniha, krásné myšlenky...