Krámek s kouzly

NEUROCHIRURGOVA VÝPRAVA ZA TAJEMSTVÍM MOZKU A TAJEMSTVÍM SRDCE Myslíte, že kouzla existují jen v pohádkách? Tato kniha vás přesvědčí o opaku – kouzlit může opravdu každý, ale jedná se o kouzla, která se schovávají v lidské mysli. James R. Doty, MD, uznávaný americký neurochirurg, který se v posledních letech zaměřil na vědecké zkoumání soucitu, přináší svůj životní příběh, ve kterém odhaluje tajemství takového kouzlení. Ještě jako malému chlapci, žijícímu ve velmi neutěšených poměrech, se mu díky náhodnému setkání v krámku s kouzly otevřela cesta k tréninku vlastní mysli, díky kterému později dokázal překonat mnohé překážky na své krkolomné cestě k úspěchu. Ale co to doopravdy znamená být úspěšný a co je vlastně v životě opravdu důležité, tomu se musel naučit prostřednictvím tvrdých životních zkoušek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291724/kramek-s-kouzly-7Tm-291724.jpg 4.329
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Into the Magic Shop

Kniha Krámek s kouzly

Charlie119
02.06.2019

Poučné, hezké, vedoucí k zamyšlení. Není příliš co knize vytknout. Jen chyb, překlepů by mohlo - mělo, být méně!

Michaelak561
30.10.2018

Když jsem si knihu koupila nenapadlo mě, že by mohla být tak naučná. Je to krásně zpracovaný příběh neurochirurga od jeho dětství až do posud, který se během své cesty k neurochirurgovi setkává s jakou si formou meditace. Doporučuji přečíst.

raffi
04.10.2018

Zaujímavá bola prvá polovica knihy, kým sa James nestal arogantným, sebestredným človekom. Na knihe je vidieť, že nechcel to obdobie (kým sa zas neposunul k človeku, akým vraj teraz je) príliš rozpitvávať, je o tom zmienka na pár stranách... Ale zas posun k "lepšiemu" človeku (zbohatol, skrachoval) je nám predložený celkom podrobne.
V skratke je pre mňa táto kniha skôr ukážka ďalšieho amerického sna a príbeh o tom, ako sa z egoisty stane altruista. Najzaujímavejšie boli odstavce venované mozgu, srdcu a neurochirurgii. Ruthine "kúzla" už dnes nie sú ničím zvláštnym, objavujú sa snáď v každej knihe o rozvoji osobnosti...

speciale88
08.09.2018

Kniha mne bavila. Za mě doporučuji přečíst jsou v ní zajímavé informace.

Blanchidlo
01.07.2018

To je tak krásný příběh! Jen škoda té spousty překlepů, chybějících slov a pravopisných chyb. První část knihy byl pohádkový příběh, druhá část knihy ve stylu literatury faktu. Přesto kniha tvoří nádherný celek.

Kája95
25.06.2018

Ze začátku mě kniha velmi bavila střed byl slabý a konec jsem málem nedočetla.

Leniik33
04.06.2018

Velmi zajímavě napsaná motivační knížka. Neříká jen, že člověk má věřit v sebe sama, ale odkrývá i tajemství života samotného spisovatele (lékaře). Příběh je zpestřen i jak pan Doty popisuje některé své operace. Kloubouk dolů před takovým člověkem.

punktruhlicka
27.04.2018

Čekala jsem něco úplně jiného. Každopádně dnes dočteno. To, že je kniha biografii, mě docházelo až v průběhu knihy.
Knížka mě bavila a každá část měla něco do sebe. Moc mě potěšilo, že i James zjístil, že peníze nejsou všechno a člověka svazují.

Ranhojič
Ranhojič