Krámek s kouzly

NEUROCHIRURGOVA VÝPRAVA ZA TAJEMSTVÍM MOZKU A TAJEMSTVÍM SRDCE Myslíte, že kouzla existují jen v pohádkách? Tato kniha vás přesvědčí o opaku – kouzlit může opravdu každý, ale jedná se o kouzla, která se schovávají v lidské mysli. James R. Doty, MD, uznávaný americký neurochirurg, který se v posledních letech zaměřil na vědecké zkoumání soucitu, přináší svůj životní příběh, ve kterém odhaluje tajemství takového kouzlení. Ještě jako malému chlapci, žijícímu ve velmi neutěšených poměrech, se mu díky náhodnému setkání v krámku s kouzly otevřela cesta k tréninku vlastní mysli, díky kterému později dokázal překonat mnohé překážky na své krkolomné cestě k úspěchu. Ale co to doopravdy znamená být úspěšný a co je vlastně v životě opravdu důležité, tomu se musel naučit prostřednictvím tvrdých životních zkoušek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291724/kramek-s-kouzly-7Tm-291724.jpg 4.221

Into the Magic Shop

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

raffi

Zaujímavá bola prvá polovica knihy, kým sa James nestal arogantným, sebestredným človekom. Na knihe je vidieť, že nechcel to obdobie (kým sa zas neposunul k človeku, akým vraj teraz je) príliš rozpitvávať, je o tom zmienka na pár stranách... Ale zas posun k "lepšiemu" človeku (zbohatol, skrachoval) je nám predložený celkom podrobne.
V skratke je pre mňa táto kniha skôr ukážka ďalšieho amerického sna a príbeh o tom, ako sa z egoisty stane altruista. Najzaujímavjšie boli odstavce venované mozgu, srdcu a neurochirurgii. Ruthine "kúzla" už dnes nie sú ničím zvláštnym, objavujú sa snáď v každej knihe o rozvoji osobnosti...

speciale88

Kniha mne bavila. Za mě doporučuji přečíst jsou v ní zajímavé informace.

Blanchidlo

To je tak krásný příběh! Jen škoda té spousty překlepů, chybějících slov a pravopisných chyb. První část knihy byl pohádkový příběh, druhá část knihy ve stylu literatury faktu. Přesto kniha tvoří nádherný celek.

Kája95

Ze začátku mě kniha velmi bavila střed byl slabý a konec jsem málem nedočetla.

Leniik33

Velmi zajímavě napsaná motivační knížka. Neříká jen, že člověk má věřit v sebe sama, ale odkrývá i tajemství života samotného spisovatele (lékaře). Příběh je zpestřen i jak pan Doty popisuje některé své operace. Kloubouk dolů před takovým člověkem.

punktruhlicka

Čekala jsem něco úplně jiného. Každopádně dnes dočteno. To, že je kniha biografii, mě docházelo až v průběhu knihy.
Knížka mě bavila a každá část měla něco do sebe. Moc mě potěšilo, že i James zjístil, že peníze nejsou všechno a člověka svazují.

soukroma

Před pár dny dočteno a zůstává víc než rozporuplný pocit: úvod a pár případů z autorovy neurochirurgické praxe mne zaujaly, stejně jako fakt, že v knize opravdu jde o krámek s kouzly (a není to jen nějaká metafora) - ale jeho hlavní role ustupuje autobiografii. A právě tam jsem měla velký problém - zatímco první část příběhu dvanáctiletého hocha byla pohádková, druhá část života dvacetiletého studenta byla téměř odstrašující - tolik arogance, sobeckosti a naprostého přesvědčení o vlastních právech bez ohledu na cokoli a kohokoli jiného, to mne značně poděsilo. A ve třetí části to vyvrcholilo...z miliardáře "chudákem".
I když některé myšlenky a zevšeobecněné rady jsou asi použitelné, mě nakonec doopravdy zaujala jen jediná pasáž ohledně vazby mozku a srdce (viz citáty). Ta kombinace různých stylů - poučení osobního rozvoje, autobiografie, medicína - mi vlastně nesedla.

vlkcz

Úžasná kniha. Částečně se dotýká témat jako Tajemství, ale navíc je zde poutavý příběh a upozornění na háčky a nebezpečí, které mohou u těchto technik být.
Výpověď je o to cennější, že je podána lékařem, vědcem, ateistou, člověkem pevně zakotveným v realitě, přesto otevřeným tomu, co nás přesahuje.
Jenom škoda, že vydavatel hrubě podcenil korektury, takže překlepy, neodpovídající pády, chybějící slova apod. vyskytují s pravidelností, která je poněkud rozptylující.
Ale třeba je to součást cvičení odpoutání se od rušivých podnětů :-)

sporran

Populárně naučná kniha je velmi čtivá. Na rozdíl od některých beletrií. V první polovině mě zaujala "kouzla". Opravdu fungují a člověk se je chce sám naučit, protože jde vlastně o zklidnění mysli. Už dříve jsem se zajímala o "taje" mozku a toto mě ještě více posunulo k tomuto tématu.

lejla22
29.11.2017

Moc hezká, čtivá knížka. Ego a mysl nad námi mají stále velkou moc.

h0rIz0nt
18.10.2017

Je-li Vašim dětem dvanáct, měli byste jim tuto knihu doporučit. Pomůže jim vyhnout se mnohým životním zklamáním.

Gibis
27.02.2017

Po přečtení úvodní kapitoly jsem čekala knihu z lékařského prostředí, z neurochirurgie. A dostala jsem příběh zcela jiný. Příběh životní cesty doktora Dotyho, příběh o tom, jak každý z nás může dosáhnout všeho, co si vysnil. A jak je důležité při té cestě otevřít srdce. Krásná kniha, krásné myšlenky...

americká literatura biografie neurochirurgie meditace

Autor knihy

James R. Doty