Králův dar

Králův dar https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4960/bmid_kraluv-dar-Nsa-4960.jpg 4 103 11

Pět dlouhých a neklidných let se Ariana z Claredonu připravovala na sňatek s Ranulfem de Vernay, nejoddanějším rytířem krále Jindřicha. Velkolepé plány však zhatila krutá hříčka osudu: Arianin otec je označen za zrádce a jeho panství král přidělí darem právě Ranulfovi. Legendární rytíř tak přijíždí na Claredon, ovšem nikoli jako ženich..., ale jako dobyvatel. Ranulf si vydobyl slávu a uznání na válečném poli, ale na poli milostném jej potkala zrada. Na vlastní kůži poznal, jakých věrolomností jsou urozené dámy schopné, a proto je rozhodnut nevěřit ani té, s níž byl po pět let zasnouben. Na obranu před novým zklamáním obložil své srdce neproniknutelným brněním, ale Ariana se rozhodla zaútočit na jeho duši... Ranulf má sice královské požehnání k tomu, aby se zmocnil Arianina panství i těla, ale nakonec to bude on, kdo podlehne vášni – a uzdravující síle lásky, která dokáže obměkčit jeho zatvrzelé srdce.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

The warrior , 1995

uzivatel83509
uzivatel83509
18.04.2023 5 z 5

Krásná knížka, ráda se k ní vrátím a přečtu znovu :-)

Milůůůna
Milůůůna
04.05.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé. .. ostatně jako většina knih od této autorky.

LilluLong
LilluLong
30.04.2021 5 z 5

mozem len suhlasit s predoslimi referenciami, u mna tiez palec hore,a hviezdicky 5

DUNIKO
DUNIKO
24.04.2021 5 z 5

️️️ ❤️❤️❤️Krásné❤️❤️❤️ ️️️ i když ta Ranulfova tvrdohlavost byla někdy až k nesnesení ale kdo by se mu mohl divit s jeho zkušenostmi,Ariana se mi opravdu líbila.

petraj30
petraj30
07.08.2019 5 z 5

Pěkná kniha, ale Ranulfa bych asi po 5 minutách soužití praštila po hlavě, takovou trpělivost jako má Ariana, jen tak někdo nemá

kackajh
kackajh
26.06.2017 5 z 5

Mooooc hezká. Normanské rytíře já můžu v jakémkoli provedení.

havrmoni
havrmoni
04.05.2016 5 z 5

Jee, to zas byl jednou hezký příběh. Miluju středověké romány. Hezká oddychovka.

pavla9879
pavla9879
01.02.2016 3 z 5

Celkem zajímavý příběh, slabší než jiné knihy od N. Jordan, ale i tak se mi líbil.

moudivlacek
moudivlacek
20.08.2015 5 z 5

Ze začátku jsem se nudila, prostředek super, ke konci to bylo trošku váhavé, ale romantiku jsem si tu našla.

Saskie
Saskie
25.05.2014 3 z 5

Ze začátku měl příběh spád. Později už to bylo horší, ale i přesto byla kniha krásná.

maryzka
maryzka
04.05.2012 3 z 5

zajímvá kniha, řešení rozvodu, majetku, rodinných vztahu