Království za story

Království za story https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121868/mid_kralovstvi-za-story-Xqn-121868.jpg 3 299 68

Nahá Wanda hraje na piáno a mává při tom rukama jako pták křídly. Kdesi v jurtě popíjí český novinář vodku s jediným mongolským Pekelným andělem. Doktor Hrdlička stoupá obut do papírových krabic zamrzlou Nerudovou ulicí. V kapse ho hřejí konzervy čínského masa, on už se však těší šneky. Hrdiny povídkového výboru Petra Šabacha nacházíme v nejroztodivnějších situacích – kolika z nich se ale nenávratně promění život?... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Odeon

Heřmis
24.03.2015 1 z 5

Tahle kniha mě nebavila. I když jsem ji dočetl, tak to bylo takové nemastné neslané.

Rubas
20.03.2015 5 z 5

Je to delší dobu, co jsem tuto sbírku povídek četl, ale do dnešního dne na ní nedám dopustit. Mám rád příběhy, které jsou o ničem a zároveň ne. Doktor Hrdlička a novinář v poušti jsou moji favorité.

Morgainne
11.03.2015 1 z 5

Naprosto zbytečná kniha. Povídky spolu nijak nesouvisí, nedávají mnohdy smysl ani samy o sobě. Jedině snad "Neděle" nebylo jen prázdné tlachání. Příběhy ve mně nic nezanechaly, jsou nudné, ploché. Zdá se mi, že autor chtěl mermomocí něco napsat, tak psal...

TallulahDragon
16.02.2015 3 z 5

První povídka mě dostala, ale dalšího stejně humorného kousku jsem se v téhle sbírce již nedopátrala. Škoda. Povídky byly zajímavé, ale snad kvůli mým velkým očekáváním, která zůstala nenaplněna, hodnotím knihu jako ´zlatý střed´.

Pivísek
15.02.2015 3 z 5

První povídka mě dostala do kolen, zbytek byl slabší, takže pro mě průměr...

evickakyticka
05.11.2014 4 z 5

Kdysi jsem Šabacha četla a pamatuji si, že jeho knihy byly plné lehkého humoru a dobře se četly. Jinak tomu nebylo u této sbírky krátkých povídek. Autor nezklamal, knížku jsem měla za chvíli přečtenou a rozhodně jsem se nenudila. Udivuje mě hodnocení 29. nejhůře hodnocené knihy.

Salci
09.09.2014 3 z 5

Nemám příliš v lásce povídky, preferuji delší epické útvary. Protože Šabachovu tvorbu zbožňuji, myslel jsem si, že alespoň on mi dokáže z povídek udělat oblíbený útvar. Bohužel to tak nedopadlo.
Řekl bych, že podstatná část z těchto povídek dokáže nadchnout pouze starší čtenáře. Až na jednu výjimku mě tyto povídky dějem nezaujaly. Předpokládám však, že to je způsobeno mým věkem, a tak se to do mého jinak relativně špatného hodnocení nepromítlo (nebylo by spravedlivé, abych kritizoval děj, neboť pro mou věkovou kategorii dílo zřejmě nebylo ani určeno).
Pouhé tři hvězdičky si Království za story zasloužilo za to, že dílo postrádá větší míru humoru. V případě jiných autorů bych za pouhou absenci humoru nestrhl celé dvě hvězdy, ale protože tvorba Šabacha je s humorem neodmyslitelně spojena (i my příznivci Šabacha si přiznejme, že až na humor prakticky nic nenabízí), tak je tato chyba z mého pohledu dost zásadní. Samozřejmě, že se člověk občas při čtení zasměje, ale ve srovnání s celkovou tvorbou autora je toto dílo na humor chudé.

kitja
28.08.2014 3 z 5

Povídky s otevřeným koncem. Nutí přemýšlet a hrát si s fantazií. Trochu jiný Šabach, ale baví. Bohužel je to moc krátké, přečtené za večer.

smuma
26.07.2014 1 z 5

První setkání s autorem mě nenadchlo k dalšímu čtení,bylo to takové nijaké čtení...

LiLinka
21.02.2014 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora a musím říct, že mě mile překvapila. Zajímavé příběhy, rychlý spád.. :) Musím však přiznat, že zpočátku mě od knihy odrazoval obal, ten mi vůbec není sympatický.

Melanka
21.11.2013 3 z 5

Šabacha miluju, ale tyhle povídky mě zklamaly. Starší knížky se mi líbily mnohem víc.

Martias
15.11.2013 5 z 5

Povídky a knížka tak akorát na cestu busem do práce :-)
U některých jsem se dost zasmála a celkově se mi knížka velmi líbila...

trynitrix
11.11.2013 4 z 5

Mě se povídky líbily i když byli jednoduché tak jsem se u některých pobavila.

budíček
01.11.2013 3 z 5

Taky moje první od Šabacha, taky přečtená během cesty autobusem a byť je to průměr, tak jsem čekala podle všech těch kritických komentářů, že to bude mnohem horší. Nebylo. Aspoň z mého pohledu... Četla jsem totiž už horší povídky a byť tohle není nějaky zázrak literatury, tak se to přečíst dalo a kupodivu mě to místy i bavilo... Takže sice nenadchne ani neurazí, ale aspoň to průměrné hodnocení tomu s klidem dám.

kuky921
18.10.2013 3 z 5

Čtení akorát do autobusu, krátké povídky, některé jsou lepší a některé horší. Ale žádné zázraky nečekejte.

Marčullkas
19.09.2013 2 z 5

Má první kniha od Šabacha.
Soubor povídek, které se četly celkem fajn, ale bylo to takové nemastné neslané! . . .

Makoves
12.03.2013 3 z 5

Moje první přečtená "Šabachovka" inu dalo se to číst, ale čekal jsem víc.

Daniela19
06.03.2013 1 z 5

Tuhle knihu jsem v podstatě vůbec nepochopila. Soubor příběhů, které nemají smysl.

zuzosch
22.01.2013 2 z 5

Dobře se to čte. To je všechno. Od dobré povídky čekám víc. Tyto příběhy podle mého názoru nemají pointu, jen tak plynou a najednou je konec ...

Katuska001
23.12.2012 3 z 5

Oddechový povídkový soubor kde převládá melancholie a smutný nádech. Útlá knížečka má šest povídek.

Část díla

2006  83%Občanský průkaz
2010  84%Opilé banány
2012  59%Království za story
2012  79%Máslem dolů

Kniha Království za story je v