Království za botu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šestnáctiletá Bára Jandíková, studentka střední oděvnické školy, má kromě maminky, která před šesti lety tragicky zemřela, všechno, co si může přát - prima tátu, se kterým si dobře rozumí a s nímž zvládá vaření i ostatní domácí práce, kamarádky ve škole a spoustu přátel mezi kluky. V okamžiku, kdy jí táta zcela nečekaně oznámí svůj úmysl znovu se oženit, se Báře hroutí celý svět. Ztrácí své výsostné postavení a spolu s náhradní matkou získává i nevlastní sestru Denisu - a nenávidí je obě. Tím spíš, když hezká a milá Denisa vrozenou bezprostředností přetáhne na svou stranu Bářiny přátele! Bára si připadá všemi opuštěná, zrazená a podvedená. Vrhá se po hlavě do dobrodružství s neznámým klukem, avšak mejdan má přímo katastrofální následky a Bára si zavaří další nemalé starosti. Dostat se ze svízelné situace není vůbec jednoduché a Bára musí postupně znovu najít cestu jak ke starým kamarádům, tak k tátovi, „maceše" i Denise - a také po tvrdé lekci v době objevit odvahu na nový vztah se sympatickým jachtařem Ondrou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71364/kralovstvi-za-botu-71364.jpg 3.7368
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Víkend
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Království za botu

Přidat komentář
nikikostadinova
31.07.2020

Báru jsem nemusela, ne že by byla zlá, ale dost zaslepená a takové lidi já nedávám, jinak to bylo fajn odpočinkové letní čtení, když má člověk pauzu v práci.

Taralcielle
21.10.2019

Pěkný dívčí román. Báry mi bylo chvíli líto, chvíli jsem jí nadávala, chvíli jí zase litovala... Nakonec jsem byla ráda, že se vzpamatovala a všechno dobře dopadlo a její nová rodina byla nakonec docela fajn :-)


Knihomolka97
20.10.2019

Kniha se závažným tématem. Báry mi bylo líto, leč bohužel byla hodně naivní a taky měla smůlu. Jo kdyby kdyby...
Nelíbilo se mi ale její chování k otci a její nové rodině. Asi bych v její situaci byla také naštvaná, ale takhle přehnaně bych snad nereagovala. Postupně se ale začala vzpamatovávat a začala si uvědomovat, že ne vše musí být podle ní a že není na světě sama. Ondra se mi moc líbil. Správný, sympatický, hodný kluk.
Knihu jsem přečetla během pár hodin. Smutný, drsný ale přece krásný příběh.

Aknel26
21.08.2019

Moje oblíbená, přestože když se člověk zamyslí, byla Bára pěkný fracek. Za dva měsíce, během nichž se kniha odehrává, dostane od života (ale i od ostatních postav ) pár facek a hodně se toho odehraje, takže Bára má dost příležitostí zjistit, co je důležité v rodině, ve škole i ve vztazích. Jen ten její největší problém by šel vyřešit jednou návštěvou lékárny namísto dvou týdnů psychických muk. Knížka je moc hezky napsaná, pestrým jazykem se spoustou trefných výrazů a má i krásné ilustrace.

Merlinit
10.08.2019

Hlavní hrdinka se chová naprosto pitomě, přesto se to dobře četlo.

Ana72154
27.05.2019

Pro Báru to musí být těžké smířit se s tím, že bude muset bydlet v jedné domácnosti s nevlastní matkou a sestrou. Dozvídá se pravdu o své pravé mámě Musí se vyhrabat ze situací, které nejsou pro ni vůbec lehké. Končí to tak jak člověk předpokládal...

JancaMia
30.11.2018

Bára a její dospívání a první lásky , vrcholy a pády na učňáku ...

Lucissia
19.12.2017

Nenadchne ani neurazí, ale za přečtení stála. :-)

1