Království za botu

Království za botu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71364/kralovstvi-za-botu-71364.jpg 4 434 23

Šestnáctiletá Bára Jandíková, studentka střední oděvnické školy, má kromě maminky, která před šesti lety tragicky zemřela, všechno, co si může přát - prima tátu, se kterým si dobře rozumí a s nímž zvládá vaření i ostatní domácí práce, kamarádky ve škole a spoustu přátel mezi kluky. V okamžiku, kdy jí táta zcela nečekaně oznámí svůj úmysl znovu se oženit, se Báře hroutí celý svět. Ztrácí své výsostné postavení a spolu s náhradní matkou získává i nevlastní sestru Denisu - a nenávidí je obě. Tím spíš, když hezká a milá Denisa vrozenou bezprostředností přetáhne na svou stranu Bářiny přátele! Bára si připadá všemi opuštěná, zrazená a podvedená. Vrhá se po hlavě do dobrodružství s neznámým klukem, avšak mejdan má přímo katastrofální následky a Bára si zavaří další nemalé starosti. Dostat se ze svízelné situace není vůbec jednoduché a Bára musí postupně znovu najít cestu jak ke starým kamarádům, tak k tátovi, „maceše" i Denise - a také po tvrdé lekci v době objevit odvahu na nový vztah se sympatickým jachtařem Ondrou.... celý text

Amneris
23.03.2021 5 z 5

Příběh je tentokrát o Báře, jejíž otec se znovu ožení a ona tak získá nevlastní matku a sestru. Její chování se dalo chápat, člověk neví, jak by reagoval na jejím místě. Příběh byl i tak pěkný.

nikikostadinova
31.07.2020 3 z 5

Báru jsem nemusela, ne že by byla zlá, ale dost zaslepená a takové lidi já nedávám, jinak to bylo fajn odpočinkové letní čtení, když má člověk pauzu v práci.

Taralcielle
21.10.2019 3 z 5

Pěkný dívčí román. Báry mi bylo chvíli líto, chvíli jsem jí nadávala, chvíli jí zase litovala... Nakonec jsem byla ráda, že se vzpamatovala a všechno dobře dopadlo a její nová rodina byla nakonec docela fajn :-)

Knihomolka97
20.10.2019 4 z 5

Kniha se závažným tématem. Báry mi bylo líto, leč bohužel byla hodně naivní a taky měla smůlu. Jo kdyby kdyby...
Nelíbilo se mi ale její chování k otci a její nové rodině. Asi bych v její situaci byla také naštvaná, ale takhle přehnaně bych snad nereagovala. Postupně se ale začala vzpamatovávat a začala si uvědomovat, že ne vše musí být podle ní a že není na světě sama. Ondra se mi moc líbil. Správný, sympatický, hodný kluk.
Knihu jsem přečetla během pár hodin. Smutný, drsný ale přece krásný příběh.

Aknel26
21.08.2019 5 z 5

Moje oblíbená, přestože když se člověk zamyslí, byla Bára pěkný fracek. Za dva měsíce, během nichž se kniha odehrává, dostane od života (ale i od ostatních postav ) pár facek a hodně se toho odehraje, takže Bára má dost příležitostí zjistit, co je důležité v rodině, ve škole i ve vztazích. Jen ten její největší problém by šel vyřešit jednou návštěvou lékárny namísto dvou týdnů psychických muk. Knížka je moc hezky napsaná, pestrým jazykem se spoustou trefných výrazů a má i krásné ilustrace.

Merlinit
10.08.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka se chová naprosto pitomě, přesto se to dobře četlo.

Ana72154
27.05.2019 3 z 5

Pro Báru to musí být těžké smířit se s tím, že bude muset bydlet v jedné domácnosti s nevlastní matkou a sestrou. Dozvídá se pravdu o své pravé mámě Musí se vyhrabat ze situací, které nejsou pro ni vůbec lehké. Končí to tak jak člověk předpokládal...

JancaMia
30.11.2018 2 z 5

Bára a její dospívání a první lásky , vrcholy a pády na učňáku ...

Lucissia
19.12.2017 4 z 5

Nenadchne ani neurazí, ale za přečtení stála. :-)

Disinka
20.11.2017 5 z 5

Dívčí romány to je moje :)

Terisek99
18.10.2017 5 z 5

Velmi hezký příběh.

Esmeralda168
20.08.2017 2 z 5

Pochopila bych, že někdo může takhle nepřátelsky reagovat na "cizí vetřelce ve svém teritoriu". Co mi ale rozum nebral - jak se může tak rychle holka psychicky vzpamatovat z tak otřesného znásilnění a brzy nato už normálně chodit s klukem?! Podle mě málo pravděpodobné. Akorát oblbování náctiletých holek.

Alyx
21.05.2017

Moje první lanczovka :-) Z dnešního pohledu je dost nepochopitelné, jak Bára klidně "kousne" to dvojnásobné znásilnění, nic neohlásí a bere to jako, že si za to vlastně mohla sama. A pak se dost změnilo to vnímání těhotenství. Dřív to byla "ostuda", dneska se holky na svatebních fotkách bříškem chlubí :-)

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Kniha se dobře čte. Člověk začne a najednou je na konci. Bára se dá pochopit. Člověk prostě od přírody špatně nese velké změny v životě.

Ann98
12.06.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. Co se týče Bářina chování k náhradní matce a sestře, docela jsem ji chápala. Ono se těžko zvyká na někoho nového, když jste zvyklí žít jenom s otcem, ale je pravda, že se k Pavle a Denise mohla chovat trochu vstřícněji. Co mě ale překvapilo, že na konci Bára Mikiho neudala za znásilnění .. !

pavlinkaa
20.02.2016 4 z 5

Příběh se mi líbil. Bára byla fajn holka, nepřišla mi nějak přehnaně sobecká. Každý máme své city a každý se s událostmi v životě vyrovnáváme jinak. Fajn čtení :)

1v8na
31.07.2014 5 z 5

Velmi pěkný příběh, moc se mi to líbilo :-)

Jajus
25.06.2014 5 z 5

Moc pěkné čtení :)

Lestate
25.10.2013

Tuto knížku dám jednou přečíst své dceři - ať si přečte, že není všechno zlato, co se třpytí, a že za lehkovážnost a zaslepenost se těžce platí. Výborné poučení - ostatně skoro jako ve všech knihách autorky.

Marčullkas
23.07.2013 3 z 5

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:)