Království slunce a ledu

Království slunce a ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138520/kralovstvi-slunce-a-ledu-138520.jpg 5 4 3

Název: Království slunce a ledu – Naši horolezci na Kavkaze Obrazová publikace obsahuje originální snímky kavkazských horstev, rozsáhlých ledovců, srázných úbočí i okolní přírody, jak ji poznala výprava čs. horolezců. Stručný text podává vysvětlení o obtížích výstupů na strmé vrcholy a vypráví o družbě se sovětskými lidmi. Slovem provází Josef Štyrsa.... celý text

Filomena1961
24.11.2022 5 z 5

Knihu o našich horolezcích na Kavkaze jsem objevila v knihovně svých rodičů. Fotografie mě naprosto uchvátily. Ke každému obrázku je krátký doprovodný text. A tak jsem se prostřednictvím fotografií Viléma Heckela dostala do této nádherné lokality, kde na vrcholcích hor vládne po celý rok bílá paní Zima a v době, kdy byly fotografie pořízeny se ještě ledovce zarývaly hluboko do údolí. Dnes už je situace poněkud jiná. Bylo mi smutno, když jsem se ocitla na poslední stránce knihy, ale zároveň děkuji za zprostředkování bílých obrazů sněhových vrcholů. Krása.

konicekbily
26.09.2016 5 z 5

Kavkaz - přestože byl celý tenkrát v SSSR nebylo jednotuché se tam dostat. Upoutávka na největší evropské hory byla dokonalá.

valda
10.03.2014 4 z 5

Fotografická publikace z Kavkazu od známého fotografa horolezecké tématiky Viléma Heckela.
Tohle je zase jedna z těch knih, kterou když si přečtete, tak máte chuť okamžitě sbalit batoh a někam vyrazit. V tomhle případě na Kavkaz. Fotografie jsou naprosto úžasné a obdivuju, kde všude se Heckel dokázal s fotoaparátem před více než půl stoletím dostat. I když je většina fotografií černobílých, tak rozhodně snesou srovnání s fotografiemi z aktuální doby.
Pokud se zajímáte o Kavkaz, tak doporučuju, horolezecká expedice tam slezla kdejakou horu, i když těch ledovců tam už tolik asi nebude. Krátké eseje, které doprovázejí fotografie, jsou taky hodně motivační, i když sem tam obsahují nějaké nesmyslné pasáže o Sputniku a podobně :-)

Vilém Heckel
česká, 1918 - 1970
1970  98%Krásy Československa
1972  100%Naše hory
1965  96%Expedice Kavkaz
1988  100%Horolezecká zastavení
1977  93%Má vlast

Kniha Království slunce a ledu je v