Království na prodej

Království na prodej https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253874/bmid_kralovstvi-na-prodej-253874.jpg 4 39 11

Jan Lucemburský série

Království na prodej zachycuje bouřlivé období Českého království, kdy Přemyslovce na trůně střídali Lucemburkové, jejichž hvězda díky císaři Jindřichu VII. právě vycházela, ale nikdo nemohl být úspěšným králem v Čechách bez Jindřicha z Lipé, prvního muže království. Jan Lucemburský to na rozdíl od své panovačné a ctižádostivé manželky Elišky Přemyslovny brzy rozpoznal a jako český král se stal nejdůležitější postavou evropské politiky.... celý text

ropotamo
31.01.2024 4 z 5

Co dodat, kdo má rád knihy paní Vaňkové, nebude zklamán. Opět udržela laťku a napsala poutavý příběh se vším všudy. Trocha historie, napětí, ale i romantiky.

Mandlevest
12.08.2023 5 z 5

Takový skvost a jen 37 hodnocení:-(. Pravdou je, že tato kniha skvělé paní Ludmily Vaňkové má poctivých 520 stran, kniha je ve větším formátu a písmenka opravdu drobná, ale kdo má rád historii, zejména dobu Přemyslovců a ještě kousek dál, bude nadšený. Paní Vaňková patřila ještě s Františkem Neužilem v 90. tých letech k mým nejoblíbenějším autorům historických knih. Toto setkání, za které opět a velmi děkuji letošní čtenářské výzvě, po letech mě neskutečně potěšilo a bavilo. Ze začátku jsem se trochu hledala ve stylu psaní, nezdál se mi jednoduchý a je hodně náročný na pozornost. Ale po pár desítkách stran se to úplně zlomilo a já příběh plný nástrah, intrik, boje o moc, ale samozřejmě i lásky a přátelství, četla jedním dechem. Miluju knížky, kdy se musím začátkem trochu prokousat a čím déle čtu, tím se do příběhu více propadám. A jak jsem se na začátku toho počtu stran bála, litovala jsem, že už je příběh u konce. Má ještě pokračování, Roky před úsvitem, a já se po něm musím podívat v knihovně. Osudy hrdinů této knihy se mi vůbec nechce opustit. O Jindřichovi z Lipé, Richenze Polské, Elišce Přemyslovně, Janu Lucemburském, ale i Petrovi II z Rožmberka nebo jeho druhé ženě Kateřině z Vartemberka jsem si hledala další informace na Wikipedii, tolik jsem toho zapomněla :-). Skvělá historická knížka, v podstatě napínavější než leckterý thriller. Kdo má rád českou historii , vřele doporučuji.

CAM
11.07.2023 5 z 5

Krásný poutavý příběh, který vtáhne do děje a do doby, v níž se odehrává. Autorka patří k mým oblíbeným a tato kniha opět nezklamala. Pro ty, kdo mají rádi historii, doporučuji.

Danka22
05.04.2021 4 z 5

Potřebovala jsem něco, kde by byli Premyslivci. A paní Vaňková, královna historických českých románů, mi to dala se vším všudy. Byla v tom romantika, která poukazovala na složitý vztah mezi pysnou Eliškou Premyslovnou i Janem Lucemburským.
Knížka je trochu víc rozvětvená přesto čtivá.

Luigi1
27.12.2020 5 z 5

Jsem moc rád,že jsem mohl číst další knihy od paní Vaňkové

VojtěchL.
17.08.2020 5 z 5

Notnou chvíli mi trvalo než jsem si zvykl na styl psaní paní Vaňkové, ale potom jsem se do knížky zamiloval... prostě úžasné!

karel2592
28.01.2020 5 z 5

Celá serie od přemyslovxců po Lucrmburky co vyšla vtéto podobě je nádhera,teď právě dočítám .díl Přemyslovců a jsem velice nadšen.

Makůvka991
01.09.2018 5 z 5

Byla to moje první kniha paní Vaňkové a po pravdě se mi ze začátku zdál její styl hrozně naročný. Po začtení mi to připadá až nepochopitelný, protože je velmi krásná a zařadila se mezi mé nejoblíbenější. Taková osobnost našich dějin jako Jindřich z Lipé a já o něm do teď ani nevěděla. Děkuji paní Vaňkové, byl to krasný zážitek.

neproniknu
24.12.2017 5 z 5

Chtěl jsem srovnávat Vondrušku s Vaňkovou. Ale myslím, že to nelze.
Polovinu knihy mi dělalo problém její psaní. Pak jsem tomu přišel na chuť a je to prostě vynikající. Do příběhu zakomponované emoce, pocity, myšlenky dělají čtení na první pohled složité, ale ve výsledku je zážitek z knihy výjimečně okouzlující.
Těším se na další knihy a jen doufám, že úroveň bude stejná, ne-li vyšší :-).

ritz
23.05.2016 5 z 5

Krása, miluju obsáhlé historické romány a paní Vaňková je mistr nad mistry.

Selinute
11.03.2016 4 z 5

Oblíbila jsem si romány paní Vaňkové. Krásně se čtou a jsou pro mě relaxem. Na své si určitě přijdou všichni příznivci historie i velkých milostných příběhů.