Královské housle

Královské housle https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84408/kralovske-housle-84408.jpg 5 14 7

Kniha o slavném italském houslaři 17.-18. století, Antoniovi Stradivarim.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

Les Violons du Roi , 2001

PolarBee
15.06.2019 5 z 5

Velice poutavá kniha, pravděpodobně mě tak z 50% bavila protože jsem houslovej nadšenec :) Ale i tak je skvěle napsaná a autorovy faktické poznámky, názvy skladeb, ulic, měst a vůbec celý ten kontext mi přišel zajímavý a čtivý.

akrim13
10.03.2019 5 z 5

Krásný román,je škoda že pan spisovatel napsal jen jednu knihu

cukrovka
04.02.2019 5 z 5

Příjemná a čtivá knížka o skvělém houslaři a lásce k řemeslu a hudbě. Autor nám přibližuje život a práci Stradivariho a jeho souputníků. Zmiňuje se i o Vivaldim, jehož skladby Čtvero ročních období, jsem si při čtení pustila, abych se přiblížila hudbě té doby.

Prateri
26.01.2019 5 z 5

Moc pěkný životopisný román o mistru houslaři Stradivarim. Po přečtení této knihy budu na housle hledět s velikou úctou. Celý život slavného italského houslaře byly housle a i celé město Cremona žilo výrobou houslí.
Po přečtení této knihy jsem si uvědomila, že můj dědeček hrával na housle. Nikdy jsem ho neslyšela hrát. Nikdy jsem ho nepoprosila, aby mi zahrál. Nyní je mi to moc líto. Patří to do mých ztrát :-(

esma
19.06.2016 5 z 5

Cremona, město houslařů, 17 století...Příjemné počtení o všech, kteří se o tento přívlastek zasloužili. Jména slavných houslařů Amati, Stradivari, Guarneri, Steiner střídají jména neméně slavná Corelli, Vivaldi, Albinoni, Tartini, jejichž hudba je pro tyto královské housle ta pravá. Poslouchejte ...

1961
01.01.2016

Skvělá kniha.Nikdy jsem si nedovedl představit že budu knihu o houslařích číst s takovým nadšením.Nádherně popsané zaujetí s jakou láskou a umem vdechovali život houslaři mistrovským nástrojům.Můžu jen doporučit.

vandarena
14.04.2012 5 z 5

Krásná knížka, doporučuji

17. století hudba životopisné, biografické romány Itálie osobnosti housle historické romány

Autorovy knížky

Jean Diwo