Královská krev: čtyři sestry, všechny královny

Královská krev: čtyři sestry, všechny královny https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197317/bmid_kralovska-krev-ctyri-sestry-vsechny-VAN-197317.jpg 4 21 9

Ve snaze zachránit se před chudobou využije provensálský hrabě poslední trumfy – provdá své dcery. Markéta jako žena francouzského krále trpí osamělostí a nerozumí si se ctižádostivou tchyní. Navíc Francie soupeří s Anglií, kde se stane královnou Markétina sestra Eleonora. O moc a bohatství usilují i zbylé dvě sestry Sancha a Beatrix. Která z nich obstojí nejlépe?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Alpress

Four Sisters, All Queens , 2012

MarciLiška
06.12.2023 4 z 5

Četla jsem před nějakou dobou. Kniha se mi líbila. Dobře se četla.

rampapa
30.04.2020 5 z 5

Příběh čtyř sester královen se mi moc líbil. Knížku velmi doporučuji.

Madelisi
06.02.2018 4 z 5

Krásný příběh a navíc neohraný. Ke konci až moc rychle plynul - o smrti některých hrdinů jsme se dozvěděli pouze mezi řečí.
Plusové body za našeho Přemysla Otakara II., v knize zmíněného pouze jako českého vévodu Otakara.

ritz
11.09.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, mám ráda historické romány. Je fakt, že, při tom množství postav, se mi trochu pletly.

Leome
03.10.2016 4 z 5

Knihu jsem ohodnotila čtyřmi hvězdičkami a myslím, že se autorce moc povedla. Rozhodně se mi líbí i originálnost tohoto příběhu, protože, co se týče historických románů, je to samá Kateřina Medicejská, Alžběta I., Jindřich VIII. Tenhle příběh je určitě unikátní a, na rozdíl od mnoha jiných, neohraný. Jonesová to navíc napsala moc hezky; je tam dynamika, zajímavý děj... Co mě ale mrzí a za co strhávám hvězdičku je to, že není kniha delší. Myslím si, že minimálně Markétin život by si zasloužil mnohem více stránek a Jonesová mohla klidně knihu natáhnout mnohem více...

Ladiva
07.10.2015 3 z 5

Tento historický príbeh 4 sestier je veľmi zaujímavý, ale keby som ho už predtým nepoznala, tak by som sa v deji dosť stratila. Mne sa viac páčila kniha Čtyři královny, ktorá tiež spracováva rovnakú tému.

Bezantina
27.09.2014

Začátek nebyl špatný, myšlenka děje určitě dobrá, ale pak mi začalo vadit, jak v knize přeskakoval děj z jedné královny na druhou.. Určitě by nebylo špatné napsat knihu o každé z nich samostatně, takto byl děj chaotický a nekomplexní. Nejvíce mne zaujal příběh Markéty..

Malinali
15.08.2014 5 z 5

Výpravné, dobře se čte. Těžká doba a rodinné vztahy 4 sestrer, královen.

Venezia
11.05.2014 5 z 5

Historický román podľa skutočnej udalosti o štyroch sestrách - kráľovnách, ktoré bojujú o svojich manželov, majetky, šťastie i moc. Na začiatku knihy je mapa Európy 13. storočia a rodokmene rodiny sestier a ich manželov. 90 %

Anglie 13. století Francie královny

Sherry Jones
americká, 1961
2009  71%Aiša - Perla harému
2014  81%Královská krev: čtyři sestry, všechny královny

Kniha Královská krev: čtyři sestry, všechny královny je v