Královražda na Křivoklátě

Královražda na Křivoklátě https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480947/mid_kralovrazda-na-krivoklate-TiP-480947.png 4 217 48

Přemysl II. Otakar slaví patnácté výročí korunovace českým králem. Jeho manželka Kunhuta mu spolu s několika předními velmoži uchystá jako překvapení okázalou oslavu na Křivoklátě, kam se sjedou nejen jeho věrní stoupenci, ale také řada zahraničních spojenců. Mezi hosty je i Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otu. Jedním z vrcholů slavnosti je rytířský turnaj, jehož se účastní všichni rytíři a také český král. A právě tímto turnajem začíná řada krutých vražd, které musí Oldřich z Chlumu co nejrychleji objasnit, protož tentokrát nejde jen o spravedlnost, ale také o osud české královské koruny…... celý text

kob
14.02.2024 4 z 5

Zamotané tak, že jsem se chvílemi v postavách ztrácela a netušila, kdo je hodný a kdo zlý, ale to Oldřich z Chlumu také dlouho nevěděl ;)

tlllk
14.03.2023 4 z 5

Tým trom nie je čo vytknúť, príbeh trochu pokrivkáva čo sa týka morálnych hodnôt, ale pri historickej detektívke sa to celkom stratí.

PREBURDA
29.09.2022 5 z 5

Nemohu napsat jinak, opět pěkné oddychové čtení. S nebývalými až překvapujícími odhaleními. Oldřich z Chlumu má vyšetřovat něco, co tak více méně sama zosnovala Kunhuta s nevlastní arogantní dcerou Eliškou. I když se k zločinu přizná daná osoba, která zločiny spáchala............potrestány by měly být právě ony dvě. Za mě v tomto příběhu nějak cítím, že byl Oldřich z Chlumu trošičku zneužit a ponížen i samotným Přemyslem.

olívoil
01.09.2022 5 z 5

Knihy pana Vondrušky mě stále baví, nejinak je tomu i v tomto případě...........zajímavá zápletka v nejvyšších kruzích

mcabr
19.08.2022 5 z 5

Pěkný příběh , dobré čtení.

Lena79
14.08.2022 5 z 5

Hlavní hrdinové (alespoň ten jeden :-) )byli vyzrálejší než v minulosti. Akorát té krve bylo víc než dost. Přesto se mi kniha líbila.

SumýšIrena
29.07.2022 4 z 5

Po delší době zase pěkně napsaný příběh Oldřicha z Chlumu.

rlupinek
27.07.2022 5 z 5

Pěkné čtení se spoustou historických postav. Oldřich z Chlumu je prostě třída!

Pavelpi
04.06.2022 4 z 5

Je to takové docela průměrné, mrtvých je čím dál tím víc a pořád přibývají. Je to škoda, protože jsem tyhle postavy měl docela rád a najednou to vypadá, jako kdyby autor to bral už jen ze setrvačnosti a jeho práce ho moc netěšila. Doufám, pokud ještě Oldřich z Chlumu bude vycházet, že ty další příběhy budou zase tak jako dříve.

wooloong
04.05.2022 4 z 5

Není to nejlepší příběh série, ale taky ne nejhorší. Postav jak na orloji, mrtvoly se vrší na jednu velkou nepřehlednou hromadu, rozuzlení je vcelku logické, ale stejně bych k němu měla pár otázek a doplnění, ačkoli za pár dní zřejmě zapomenu, kdo byl vlastně vrah a kdo intrikán.

Dae
15.04.2022 5 z 5

Pro mě rozhodně jedna z lepších, vyhovovaly mi dvě dějové linky i spád. Chápu, že konec je takové řešení neřešení a nemám s tím problém.
Text z konce: "Vítězná válka znamenala posílení moci a bylo jedno, kolik poddaných to odnese svými životy. Vždyť šlo jen o poddané a ti byli přeci panovníkův majetek." pěkně sedí i na to, co se děje v těchto dnech...

Art82
06.04.2022 4 z 5

Doufám že to bude příště o něco lepší. Jinak hezká oddechovka.

Standa24
26.03.2022 3 z 5

Téma vzpoury Vítkovců v čele se Závišem z Falknštejna mělo velký potenciál na zajímavý a napínavý příběh. Bohužel výsledek je spíše takový nemastný neslaný zamotaný příběh se spoustou vražd.

21olaf
21.03.2022 2 z 5

Série potřebuje nějaké oživení.

p.pavlina
27.02.2022 4 z 5

Knihy od pana Vondrušky mám hrozně ráda, nicméně i přes zajímavou záletku byl konec knihy takový zvláštní a moc mě teď nenadchnul. Ovšem příběh jako takový byl celkem zajímavý a čtivý.

stejsdan
24.02.2022 4 z 5

Na čtení nové knížky od pana Vondrušky jsem se docela hodně těšila, kdysi dávno jsem ho přímo hltala, takže když jsem zjistila, že se mi hodí do ČV, neváhala jsem.

Setkání se starými známými hrdiny mě moc potěšilo.
Zápletka se mi líbila, ale trochu mě zklamal konec.

kokrokr
19.02.2022 3 z 5

Vondruška už rezignoval na vypracování kvalitní osnovy detektivky, ve které se mají základní linky příběhu v závěru protnout, přinést vyřešení všech záhad a odhalit pachatele. On tedy pachatele odhalí, ale často tu logika pokulhává a polovina událostí nedává vůbec žádný smysl. Je to ovšem čtivé a část čtenářů mu proto ty nesrovnalosti, divoké kombinace a nesoudržnost příběhu ráda odpustí. Dávám dva a půl bodu.

janina74
17.02.2022 5 z 5

Já mám prostě tyhle knihy ráda a ani tahle mě nezklamala...

Vojslava
12.02.2022 3 z 5

Je to něco víc než za tři, a musím říci, že mne tenhle titul bavil víc než zhruba čtyři předchozí, ale už je to vývar z vývaru a nepomohou ani některé pěkné a zábavné momenty. Víc jsem rozuměla zápletce, ale ne motivacím, na boj o moc se všechno svést nedá. A ze Zlíchova na Malou Stranu to určitě netrvá hodinu na koni :-) Uvidíme příště...

jindrich7442
19.01.2022 5 z 5

Po další delší odmlce zpět mezi známou trojici. Jestli jsem měl pocit, že mě po "20ti" dílech začíná Oldřich, Ota a Diviš nudit, tak tady mě přesvědčili o opaku.
Krásně jsem si u čtení odfrknul, opět "jedním dechem", až mě mrzelo, že se blížím ke konci.