Královny nemají nohy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Trilogie známého českého autora vyšla ve velkém nákladu v sedmdesátých a osmdesátých letech a byla okamžitě rozebrána. Umění vypravěče a smysl pro humor a vtip dodaly tomuto poutavému příběhu kouzlo jedinečnosti, které ze svého půvabu nic neztratilo. Příběh šlechtice Petra Kukaně z Kukaně je vyprávěn od jeho početí a zasazen do konkrétních historických reálií rudolfinské doby plné alchymistů, čarodějek a králů. Hrdina se dostává do neuvěřitelných situací a prožívá nejpodivnější dobrodružství, která mu komplikují život. To vše díky své pravdomluvnosti, kterou nedokáže ovládnout ani když mu jde o život. Samozřejmě je díky své kráse a mužnosti milován a obdivován a milostná dobrodružství jsou ta jediná, v nichž podléhá. Jeho postoj k životu a vlastně ducha celé knihy trefně charakterizuje přísloví: Kdyby teta měla kulky, tak by to byl strýc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14825/kralovny-nemaji-nohy-14825.jpg 4.5217
Série:

Petr Kukaň z Kukaně (1.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Královny nemají nohy

Přidat komentář
alibaba72
02. července

Skvělá kniha :-) Proč jsem ji nechával tak dlouho ležet v ústraní? Už se těším na pokračování.

Marfiel
30. června

Všude se píše o knize jako o romantickém dobrodružném příběhu a já říkám ano, ale nenechte se zmást, autor, jak už je u něj zvykem, jde až na dřeň lidských povah a nenechá hlavního hrdinu jen tak romanticky proplouvat rudolfínskou Prahou a renesanční Itálií. Opět skvělý historický román s existenciálním přesahem.

KLADIK
11. února

Hned pokračuji s druhým dílem!
Protože je to prostě skvělé!!!

los
08.11.2018

poutavý příběh; lehké, trošku pohádkové, ale vůbec ne naivní (ba naopak) vyprávění; mistrný jazyk, jemná ironie a překvapivé pointy

kritický však musím být k redakční úpravě posledního vydání (2018), špatná korektura; prázdné, plytké anotace; přestože se jedná o první díl trilogie (o níž se na přebalu vydavatel zmiňuje), nikde nejsou zmíněny názvy pokračování atd.

shmaic
09.10.2018

Pribeh skvely, zapletka nepusti az do sameho konce, vse se postupne vyviji a graduje, jen misty nekdo vytrhal stranku dve a ty v pribehu chybi.

brabofka
24.08.2018

Skvělá oddychovka na léto. Milý příběh ze středověkých Čech a Itálie. Myslím, že se tímto příběhem nechal inspirovat i p. Vondruška se svým Martinem ze Stvolna. Ale Petr Kukaň de Kukaň je první a jediný :-) určitě se chystám na další díly a moc se těším.

Mirka2778
14.07.2018

Petr je dítkem štěstěny a má toho zapotřebí, protože se neustále dostává do nebezpečných situací a rozhodně nepřipustí, že královny nemají nohy. Zajímavé, vtipné, nenáročné.

Badger
20.01.2018

Kniha je velice dobře promyšlená, vývoj se vždy ubíral jinak než jsem čekal.
Dílo se dobře čte, vždy jsem se těšil na další dobrodružství.
Knihu nezbývá než DOPORUČIT všem co dobrodruzi jsou.