Radosti lásky

Radosti lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1645/bmid_radosti-lasky-gxm-1645.jpg 4 24 5

Královny Anglie série

Královny Anglie Další z příběhů o anglických královnách věnovala slavná popularizátorka historie portugalské princezně Kateřině z Braganzy (1638-1705). Po mnoha peripetiích - restaurace anglického krále po Cromwellově revoluci - se konečně roku 1662 mohla provdat za krále Karla II. Její pozice však nebyla šťastná, jako katolička nebyla u lidu a dvořanstva v oblibě, a podle zákona ani nemohla být korunována. Jejím hlavním neštěstím však bylo, že přestože její manžel zplodil nejméně 17 nemanželských potomků, ona sama žádné z dětí nedonosila. Karel ji přesto miloval a zaníceně ji hájil proti snahám odstranit ji v úsilí o legitimního dědice trůnu. Společný boj proti nepřátelům nakonec krále s královnou sblížil.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Baronet

Pleasures of love , 1991

Paulika419
03.03.2024 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Mnoho jsem o Kateřině z Braganzy nevěděla protože jakýkoliv román o Karlovi II Stuartovi který se mě dostal do rukou byl zaměřen na jeho avantýry a milenky. Kateřina nebyla nikdy korunovanou královnou Anglie vzhledem k tomu,že vyznávala katolickou víru.I když se snažila vést nekonfliktní způsob života tak se nevyhnula spiknutí.Návrat do Portugalska byl pro ni přínosem.

stanislava9718
13.09.2023 3 z 5

Pro mě zatím přečtený poslední historický román od Jean Plaidy o rodu Stuartovců na anglickém trůně a jejich manželek. Katolička Kateřina z Braganzy se stala manželkou protestanta Karla II. Stuarta, opět z politických důvodů, aby Portugalsko přestalo ohrožoval Španělsko. Autorka nám předestřela život a soužití manželů a jejich příbuzných a členů anglického dvora.

VendulaB
10.02.2022 3 z 5

Další díl série o královnách Anglie - tentokrát opět slabší kus. A to především s ohledem na život samotné hlavní hrdiny Kateřiny z Braganzy, který mi nepřišel natolik zajímavý, aby mohl být vhodným námětem na knihu. Samotná hlavní hrdinka pro mě byla nudná a nevýrazná, nepůsobila na mě sympaticky, spíše mi ji bylo líto. Za mně zbytečná kniha.

katka134
11.02.2019 5 z 5

Hezký romantický historický román. Kateřina měla vlastně šťastný život. Přestože měl král milenky, tak ji měl stále rád a nechtěl se ji zbavit proto, že mu nedala dědice.

ovpana
04.08.2015

Hezké příběhy o anglických královnách