Dáma v Toweru

Dáma v Toweru https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27709/bmid_kralovny-anglie-dama-v-toweru-BsU-27709.jpg 4 75 10

Královny Anglie série

Historický román anglické autorky plasticky líčí dramatické osudy druhé ženy Jindřicha VIII. Anny Boleynové.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet

The Lady in the Tower , 1986

Markett
31.01.2022 5 z 5

Dáma v Toweru je moc hezká knížka, krásně se četla a měla jsem jí přečtenou za víkend. Ač v knize je několik chyb a nepřesností (např. Anna nikdy neměla nevlastní matku apod.), tak je příběh barvitě napsaný a člověk má při čtení pocit, jako by byl středem děje.
Moc se mi líbilo, že tady bylo popisováno Annino mladí ve Francii, a její postupná cesta k Jindřichovu srdci a následně k trůnu. Některé pasáže byly ale bohužel "proběhnuté" jen okrajově, což trošku kazí dojem, ale můžu to autorce odpustit, protože kdyby zabíhala všude do detailu, tak by kniha byla několikrát delší.
Knihu určitě lze považovat za jednu z lepších, co bylo o Anne napsáno. :)

VendulaB
04.05.2021 5 z 5

Výborný historický román o životě Anny Boleynové. I když téma už bylo zpracováno nesčetněkrát, tentokrát autorka věnuje relativně velkou pozornost Annině dospívání ve Francii a odhaluje tak další stránky její osobnosti. Skvělá kniha. Doporučuji.

NatyDee
16.08.2018 4 z 5

Anna Boleynová ušla velký kus cesty až na královský trůn, leč za to zaplatila daň nejvyšší - život. V knize mě asi nejvíce zaujalo to, že Anna několikrát zdůraznila, že byla mladá a naivní, což se jí dost vymstilo. Od této autorky to je má první knížka, ale uvažuji že si přečtu další...

katka134
07.11.2017 4 z 5

Jindřich VIII? Četla jsem o všech jeho manželkách, ale pořád nevím co si mám o něm myslet. Byl tak posedlý tím, mít legitimního syna a přitom v Anglii neplatí Sálský zákon. Nechal křivě obvinit spoustu nepřátel i přátel a měl po problému. Ovšem pátá manželka byla odsouzena zřejmě právem.
Knížka se dobře četla, ale místy trošku zdlouhavá.

Atanone
30.07.2017 5 z 5

Čím nás pořád ta Anna tak přitahuje..? Snad tím,že ze všech Jindřichových žen byla ona ta největší hráčka,vsadila vše a prohrála? Možná.
Pardon-Zapomněla jsem na Kateřinu Aragonskou!
Co se týče této konkrétní knižní verze-četla jsem i lepší. No a co?

gigi77
08.07.2017 3 z 5

Po přečtení jiných knih o životě Anny Boleyn mě tato už moc nebavila. Styl, který je napsaná, mi přišel poněkud přímočarý, jen velmi povrchně popisuje situace a prostředí. Bezvadně popsaný život u francouzského dvora je ve knížce Srdcová královna od Robin Maxwell. Lepší mi přišla i kniha Králova přízeň od Philippa Gregory.

Tesssay
01.04.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, je čtivá a díky ní jsem si poupravila pohled na postavu Anny Boleynové...jen mi v některých pasážích přišlo, že autorka příběh zbytečně "natahuje", proto 3 hvězdičky.

LenkaKa
05.05.2015 4 z 5

Osudy Anny Boleynové mě zajímají, viděla jsem seriál, četla i jiné knihy. Tato je čtivá a moc se mi líbila. Určitě si od autorky seženu nějakou další knížku.

Aja12
04.03.2014 5 z 5

Úžasně čtivý historický román. A hlavně pro mě fascinující příběh Anny Boleynové.

danit
11.04.2012