Tažení do Tearlingu

Tažení do Tearlingu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236385/bmid_tazeni-do-tearlingu-fkF-236385.jpg 4 333 60

Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila. Poté, co Kelsea zkřížila plány sousední země Mortmesne a její nebezpečné Rudé královny, je její vlastní země pustošena krvavou invazí. Zatímco je cizí armáda každým dnem blíž a blíž, Kelsea naváže díky magickému královskému safíru kontakt se ženou jménem Lily, která žila před mnoha lety – a jejíž osud je s Kelseou svázaný víc, než si umí představit.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Invasion of Tearling , 2015

katerina9455
27.09.2016 4 z 5

Na druhý díl jsem se moc těšila. Je pravda, že jsem spoustu z prvního dílu pozapomněla, ale jak jsem četla druhý díl, tak jsem si rozpomnela. Kamarádka mi rovou řekla, že se jí druhý díl nelíbil, ale nenechala jsem se ovlivnit úsudkem druhého a bylo to dobře! Mě to bavilo! Četlo se mi to dobře, dozvěděla jsem se nové souvislosti, osvětlilo se mi spoustu věcí a líbilo se mi střídání časoprostoru. Líbil se mu pohled do života Lili před překročením.
Za mě povedené! Možná až na ten způsob překročení a konečné rozuzlení (čekala jsem něco velkolepějšího :D ).

Soofi
25.09.2016 4 z 5

V druhém dílu se vypravěčské umění Eriky Johansen ještě zlepšilo, její styl psaní se mi zdál o něco víc vyspělejší a propracovanější než dříve. Moc se mi líbilo i střídání různých vypravěčských perspektiv - její postavy nikdy nejsou ploché, vždy jsou zajímavé a jedinečné.
Retrospektiva do doby před Překročením mě rovněž zaujala a nevnímala jsem ji jako umělou výplň příběhu. Jediné co mi opravdu nesedlo byl závěr SPOILER, ve kterém z mého pohledu Kelsea naprosto nepochopitelně vyměkla, navíc na úkor tearského království, které chtěla chránit na prvním místě. Každopádně i tak se budu na třetí díl moc těšit.

anavi2009
16.09.2016 5 z 5

Kdybych mohla dát víc hvězd, tak je dám - skvěle napsaná knížka.. SKVĚLE! Mnohem lepší než první díl, jen nevím, jestli vydržím čekat na třetí díl.. No co už mi zbývá..
Královna Kelsea se vyvíjí, není plochá, překvapí svými vnitřními pochody i moudrostí. A všechno do sebe krásně zapadá.. Je vidět, že autorka to má promyšlené. Jen jsem čekala, že to dopadne trochu jinak, ale o to víc jsem napjatá a nedočkavá na další knihu. Tohle byla jedna z těch knih, které hltáte, zajímá vás každá kapitola i konec, ale při tom nechcete, aby skončila, protože se vám nechce opouštět příběh.

Guepp
10.09.2016 5 z 5

Některé kapitoly mi přišly zbytečné a popravdě mám snad ještě víc nezodpovězených otázek, než jsem měla po dočtení prvního dílu. Každopádně je to opravdu působivá kniha - přijde mi výborné to propojeno dvou etap - před Překročením a po Překročení. Další díl vyjde ale až 01. 04. 2017, ach jo! :-/

Ebony
05.09.2016 5 z 5

Johansenová to opět pořádně rozbalila :) Prvních 50 stránek bylo chaotických ale to spíš bylo tím že první díl jsem četla před rokem. Myslela jsem že mě kapitoly z pohledu Lily budou vadit ale stal se pravý opak. Nesmírně byly čtivé ale to byly vesměs všechny kapitoly :) Když jsem četla kapitoly Kelsey pochopila jsem že se z dívky proměnila na královnu která se nebojí zakročit drasticky když to daná situace vyžaduje. Kostěj mě docela zklamal ale asi to bylo tím že tam byl sotva dvě stránky. Ale mám takový dojem že to nebude Kostěj kdo bude tvořit romantickou linku s Kelsey ale díkybohu Johansenová za něj našla skvělou náhradu a já mu nesmírně fandím. Takže konec mě opět napnul tak že se každou chvíli zblázním jestli co nejdříve nezjistím kdy bude Yoli vydávat třetí díl. Prosím co nejdříve :)

Madame R
26.08.2016 5 z 5

Ve druhém díle se nám děj začíná projasňovat, některé postavy se více projeví a některé jsou stále zahaleny tajemnem. Velice mě nadchlo zakomponování doby před překročením, Lily, Williama a Jonathana jsem si velice oblíbila a kdyby vyšla kniha jejich příběhů samostatně určitě bych si jí pořídila. Mě se tento díl velice líbil!

Beatrice_s
24.08.2016 4 z 5

Knihu jsem četla pomalu pomaličku, abych si ji vychutnávala co nejdéle. :) Autorka si i v druhém díle zachovala velice čtivý styl psaní... čtenář se vlastně nemusí snažit ani číst, doslova „jede“ příběhem stránku po stránce. :) Potěšilo mě, že oproti prvnímu dílu takřka vymizely překlepy a jazykové chyby v textu. Příběh je vyprávěn z perspektivy různých postav, což knize dodává na svěžesti a dynamičnosti. :) Moc se mi líbilo střídání fantasy a sci-fi světa, které o mnoho zpestřilo celý příběh a rovněž vysvětlilo spoustu otázek, jež si čtenáři kladli při čtení prvního dílu. Těším se na završení této trilogie a věřím, že si zachová skvělou úroveň svých dvou předchůdců. :) Abych nezapomněla, poklona patří také paní překladatelce Veronice Volhejnové, jejíž práce má jistě také svůj podíl na lehké a příjemné čtivosti knihy. :)

Lusicat
25.07.2016 4 z 5

Na knížku jsem se těšila už jen když jsem četla první díl. Ale druhý díl byl ze začátku pro mě velký zklamání a dlouho jsem se prokousávala několik desítek prvních stránek.To tuhle knížku z mého hlediska dost snížilo. Každopádně dává 4 hvězdičky, protože po tom co jsem se prokousala nezáživným začátkem začalo to být zajímavé a konec? Naprosto jsem hltala řádky a čekala jsem co se stane. A stejně je spousta otázek nezodpovězena a vše si autorka připravila do 3 dílu, kde se máme určitě na co těšit.

MayaBu
25.07.2016 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila už od dočtení prvního dílu a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Opět to bylo temné a kruté, zkrátka takové "tearské" :)
Co se týče Lily, její příběh mě místy bavil víc než ten Kelsein, protože mi přijde že z té Kelsey, která v prvním díle jela do Pevnosti, nezbylo téměř nic (edit po druhém přečtení - myslím, že jsem ji začala lépe chápat, ale je to s ní složitější než v prvním díle, o tom žádná).
Oceňuji, že se autorka víc věnovala Rudé královně, ale chtělo by to i víc Kostěje...
Nemohu se dočkat posledního dílu!

Dani3
15.07.2016 3 z 5

Svět kolem Kelsey byl temný a krutý už v prvním díle, v tom druhém je taková už i Kelsea samotná.
Autorka brutalitou opravdu nešetřila, krvavých a surových scén tam bylo poměrně dost, a to jak v Kelseyně, tak v Lilyině době.
Na můj vkus byl druhý díl až příliš prodchnutý dobou před „Překročením“. Navíc to byl jen popis minulých událostí, který nic moc nevysvětluje, jen ukazuje přehlídku moderních technologií a revolucionářského myšlení. Autorka sice nakousla spoustu věcí, ale všechno vysvětlení si ponechala, jak už to bývá, do třetího dílu. Celkově se mi zdál druhý díl o něco slabší než ten první.

kneslova
03.07.2016 5 z 5

Královnou Tearlingu jsem byla velmi nadšená, druhý díl je mnohem mnohem komplikovanější a myslím i na úkor čtivosti, ale stále je to velmi dobré, tak mezi 4-5 hvězdami. Kelsea je tam tolik jiná, že mi to trochu vadilo.

natalie2171
30.06.2016 5 z 5

Jakmile byla kniha zveřejněná i s obálkou a popisem. Má rekace: Uaaa! A všechno a všechny jsem odháněla stranou, aby mi nic nepřekáželo ve výhledu na toto skvostné dílo, o kterém jsem věděla, že ji budu mít za den nebo dva přečtenou.

Tohle bylo panečku dílo. Bojím se přiznat, že snad i čtivější než díl první. Zpočátku jsem se bála scén z "minulosti", jelikož mi to tam jaksi nepasovalo. Ale s příbývajícími stránkami mi to tam právě zapadlo a naopak jsem se na ty scény dokonce i těšila.

Nemůžu se dočkat na další a závěřečný díl. Kruci, snad se v listopadu se sebou poperu a přečtu si originál.

Alex.Barunka
29.06.2016 3 z 5

Tak trochu jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.
Takové pokračování jsem rozhodně nečekala, kvalit prvního dílu sice Tažení do Tearlingu nedosahuje, ale i tak to bylo dost dobré.
Co mi nejvíce vadilo byla nejspíše Kelsea, už to nebyla ta dívka z chalupy, což jsem ani nečekala, ale hodně se mi vzdalovala, kdy se stalo, že se stala tím, čím se opravdu stala, a proč kromě evakuace nepodnikala jiné kroky?
Části s Lily nám nabízejí pohled na dobu před Překročením, což bylo opravdu zajímavé, ale na konci jsem čekala opravdu nějakou pointu, nějaké bližší příbuzenské vztahy, či něco podobného, co mi vyrazí dech a já budu prahnout po pokračování, ale to se nestalo ..
Říká se, že druhé díly jsou přechodné a ne tak dobré. Tažení je toho jasným příkladem.

Micheline
09.06.2016 5 z 5

Paráda, jen teď musím dlouho čekat na pokračování ... :o((

Eryl
20.05.2016 5 z 5

Nádhera ... I když se musím přiznat, že ze začátku jsem se trochu polekala. Objevilo se spoutu nových věcí a chvíli to vypadalo, že v tom bude veliký zmatek. Ale autorka z toho velice bravurně vybruslila. Děj je sice komplikovanější než v prvním dílu, ale to ho činí ještě lepším a napínavějším. Konec knihy ve mně vyvolal jakési vnitří uspokojení, naprosto jsem v tom splynula s hlavní postavou. Na závěr bych už chtěla jen dodat klasické fanynkovské: Potřebuju další díl!! o(≧▽≦)o

adelaska
17.05.2016 5 z 5

No tak mně se pokračování moc líbilo! Ale je pravda, že mám snad ještě víc otázek než předtím. Jen je opravdu blbý, že třetí díl vyjde v USA až na podzim... Ach jo, jak to čekání nesnáším..
Potřebuji už urychleně znát identitu Kostěje! Celkem škoda, že ho v prvním, ale i v tomto díle bylo tak málo.. Ale vždy to stojí za to.

Adris
01.05.2016 3 z 5

Druhý díl Královny Tearlingu byl hodně temný, zvrácený a velice matoucí. Mnoho věcí jsem vůbec nepochopila. Nedokážu se ubránit pocitu, že první díl byl lepší, více fantasy.

Samira
25.04.2016 4 z 5

Z prvního dílu série jsem byla doslova nadšená. Ačkoli byla kniha řazením scifi, hlavním tématem byl návrat ke středověku s fantasy prvky, charismatickými, barevnými postavami a vyjímečnou hlavní hrdinkou.
Nedokázala jsem si představit, že by ji v připravovaném filmu mohla ztvárnit Emma Watson, po tomto díle si ji neumím představit jako nikoho jiného.
Děj byl více než překvapivý, ještě více drastický a také paralelní. Odehrává se ve dvou časech, ale možná pouze v jednom. Vlastně je to celé dosti přitažené za vlasy, ale přesto nemohu říci, že to autorka napsala špatně.
Děj je stále vyprávěný z mnoha pohledů, kdy ten hlavní Kelsein značně potemněl, až místy moc sympatický nebyl.
Konec však namlsal a přinesl mnoho otázek, jsem hodně zvědavá, jaké dá autorka příběhu rozuzlení a také jaké bude závěrečné vyznění postav.

WmarliesW
15.04.2016 5 z 5

Výborné pokračování, přečteno ani ne za den. Akorát mám víc otázek než odpovědí :(

LilianaFalcon
16.02.2016 5 z 5

Nemyslela jsem si, že mě pokračování Královny Tearlingu může překvapit, a ono mě překvapilo. Opět to bylo napínavé a hodně nápadité.
Pasáže s Lily mě opravdu hodně bavily a jsem zvědavá, jak se to všechno bude vyvíjet dál. I když nějaké odpovědi nám tedy autorka poskytnout mohla ;-)

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

2014  84%Královna Tearlingu
2016  83%Tažení do Tearlingu