Tažení do Tearlingu

Tažení do Tearlingu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236385/bmid_tazeni-do-tearlingu-fkF-236385.jpg 4 333 60

Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila. Poté, co Kelsea zkřížila plány sousední země Mortmesne a její nebezpečné Rudé královny, je její vlastní země pustošena krvavou invazí. Zatímco je cizí armáda každým dnem blíž a blíž, Kelsea naváže díky magickému královskému safíru kontakt se ženou jménem Lily, která žila před mnoha lety – a jejíž osud je s Kelseou svázaný víc, než si umí představit.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Invasion of Tearling , 2015

Mark.
01.10.2017 4 z 5

Velmi vyvedené bylo propojování linií přítomnost a minulost. Celkově mi přijde, že série a napětí upadá. Ale i tak se kniha četla velmi dobře, ovšem neodehrálo se nic natolik důležitého, abych si děj knihy zapamatovala nějak dlouho.

Virginia257
05.08.2017 4 z 5

Casti v minulosti super. casti s Kelsey az tak nie. Koniec s Kelsey nechapem. Bola zbytocne kruta ked nemusela a potom nespravila to co mohla.

vandalindakova
27.07.2017 4 z 5

Kde začít... V prvním díle už se mi nelíbilo spojování prvků minulosti a prvků současnosti/budoucnosti. Přišlo mi, že to kazí takovou tu magii Tearlingu. Tady v druhé knize už se přidává přímo příběh Lily, takže toto propojování už provází celou knihu. Nakonec jsem ale příběh Lily hltala víc než příběh královny Kelsey. U ní mě mrzela ta změna chování, i když na konci už to zase nebylo tolik znát. Moje nejoblíbenější postava je rozhodně Rafal. Prožívala jsem to vše s ním, hlavně ten konec.
Druhá polovina knihy se mi zdála záživnější, přelouskala jsem 250 stránek za jedno odpoledne. Ten konec byl prostě...dýchal takovou zvláštní atmosférou.

Tesset
09.07.2017 3 z 5

Některé pasáže super, některé pro mě nezáživné. Ale jsem zvědavá, jak to celé dopadne a doufám, že se všechno dozvíme.

kaca3606
15.06.2017 5 z 5

za mně fakt super! už patří k mým oblíbeným ,ke kterým se ráda vrátím

Calla2002
08.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha dokonce podle mě lepší než první díl jsem naprosto unešená z celého děje a postav jsem i neskutečně napnutá a nedočkavá čekáním na třetí díl asi se zblázním.....
Rozhodně nemohu dát míň jak pět* protože je to kniha k nezaplacení a jedna z nejlepších
VÍC NEŽ DOPORUČUJI SI TO PŘEČÍST ;-)

HNEDOOCKA
08.05.2017 5 z 5

Paráda, už ať vyjde třetí díl

Janičta
18.02.2017 3 z 5

Příběh se mi líbil víc než první kniha. Ovšem trpí typickým syndromem druhého dílu - je to taková překlenovací část a jestli je informačně dostačující či nikoliv se dozvíme až po přečtení třetího dílu, který zčásti zpětně zhodnotí tuto knihu.
Kelsea to má v tomto díle ještě složitější než dřív a zoufale hledá pomoc kdekoliv. Ovšem vládnutí je velmi osamělá a nevděčná činnost a já jsem ráda, že se autorce podařilo tyto emoce dostat do příběhu.
Propojení s Lily mi nevadilo a jsem zvědavá proč a kvůli čemu vlastně vzniklo s stejně tak mě zajímá kdo je vlastně Kostěj a Finn.

Nikoll2
09.02.2017 3 z 5

Knize dávám 3*, protože to byl pro mne takový průměr.
Na podobné téma jsem v žádné knize zatím nenarazila, proto mi přišlo velice zajímavé, ale jak už jsem psala k prvnímu dílu, chybělo mi tam více akce, která by mi nedovolila pouštět knihu z rukou.
V tomto dílu bylo pro mne porozumění královny o něco těžší a její spojení s Lily mi z počátku velice vadilo a přišlo mi zbytečné. Chápu, že nám spisovatelka prostřednictví toho mohla vysvětlit spoustu věcí, ale myslím si, že by to šlo i bez toho.
Nemůžu říct, že kniha nestojí za přečtení, ale určitě by se našly i lepší knihy s podobnou tématikou.

padajicidvere
01.02.2017 4 z 5

Musím přiznat, že jsem postupnou změnu osobnosti Kelsey pocítila i na sobě. Ne že by to byla nějaká nádhera, protože jsem se cítila pokaždé příšerně, když jsem se ji snažila porozumět, pochopit ji. Ale právě díky tomu jsem vnímala jak se v ní probouzí skrytá temnota. Thorna rozpárala a královnu ušetřila..měla krušné dětství, ale to i on. Toužila aby si ji někdo všiml. On musel přežít. Jemu ale Kelsey do hlavy nepronikla..jinak si to neumím vysvětlit, proč se ke královně nezachovala alespoň z půlky tak, jako k němu. A potom ještě Lily..proč ji s sebou nevzali hned? Nemusela se přece vracet k manželovi..když o ní Tear už dávno věděl..

zuzca.h
11.01.2017 4 z 5

V porovnání s prvním dílem mi chvíli trvalo než mě děj chytl, ale pak už se to četlo samo a konec byl naprosto luxisní. Hodně se mi líbil příběh Lilly a obecně lidí před překročením, i když teda žít v takovém světě bych rozhodně nechtěla. Hezká byla i proměna Kelsy v průběhu knihy to jak jí okolnosti donutily dospět a její občas prozíravé nápady. Líbilo se mi jak byl popsán boj s jejím vnitřním "démonem", který svým způsobem částečně prohrála při popravě, ale zas na druhou stranu dala lidu co si žádal. A boj s ním naopak vyhrála v konfliktu s Rudou královnou.
Jsem zvědavá jaké bude pokračovaní. Jestli se dozvíme odpovědi na řadu otázek které se díky druhému dílu přidaly k té řádce otázek z dílu prvního dílu a teším se i na roli Temného v dalším díle.

HančaŠ
26.12.2016 5 z 5

Výborná knížka. Už se těším na třetí díl. :)

*Pájuše*
23.12.2016 4 z 5

Jsem trochu zklamaná. EJ opravdu umí člověka vtáhnout do děje svým vypravěčským umem, ale tady tohle mě moc neoslovilo. V první řadě se tu z Kelsey stal úplně jiný člověk, než tomu bylo v prvním díle - je trochu dospělejší, ale také děsivější a... ukazuje i svou temnější stránku.
* SPOILER *
Opravdu jsem to nepochopila. Thorna, kterému hrozila spravedlivým soudem, nakonec popravila ona sama svou mocí. Ale když měla zabít královnu, která se prohřešila dvakrát tolik, co Thorne, slitovala se nad ní a nechala ji žít? Tohle je fakt logika, kterou nepochopím. Jen to dokazuje, že tenhle díl byl taková vsuvka a prakticky o ničem.
* KONEC SPOILERU *
Za druhé je to samotný děj. Ačkoliv se tu na pár otázek dozvídám odpověď, nejsou to zrovna ty nejpalčivější otázky, na které bych tu odpověď potřebovala znát. Většina otázek z prvního dílu zůstala nezodpovězena i ve druhém díle. Doufám, že v tom posledním se dozvím všechny. * SPOILER * Fakt by mě naštvalo, kdybych nezjistila, kdo je otcem Kelsey! * KONEC SPOILERU *
A za poslední, celkem mě zklamala Kelsea jako osoba. V jednu chvíli jsem k ní přechovávala jistou averzi. Ale nakonec jsem se dokopala knihu dočíst.
Konec mě celkem překvapil, za což dávám o jednu hvězdu víc, než jsem původně chtěla dát.

terkavelcova
18.12.2016 3 z 5

Oproti prvnímu dílu obrovské zklamání :(

MartinkaSl
03.12.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o moc víc než první. Ze začátku jsem trochu tápala a vzpomínala, kdo je kdo, ale pak jsem si vše během knihy připomněla. Kniha byla čtivá a kdybych mohla, přečetla bych ji jedním dechem. Akorát mi trochu vadily dlouhé kapitoly. Na ty jsem si zvykla až na konci knížky.

Lilyin příběh mě uchvátil a propojení s Kelseou mi přišlo super. Rafan i Palcát si plně získali moji oblibu.

kuska
26.11.2016 3 z 5

Tak tento díl byl o hodně slabší než ten první. většina knihy vypovídala vlastně o ničem, ale jestli byla důležitá či ne to vlastně nevím, to ukáže až další díl, takže vlastně mé hodnocení závisí na dalším díle, buď to bude taková plytká knížka bez vlastně něčeho důležitého, nebo důležitý mezník mezi druhým a třetím dílem, bez kterého by děj byl o ničem.

Schullerka
25.11.2016 4 z 5

Druhý díl mě tak nenadchl jako ten první. Stále ale platí, že se mi kniha četla opravdu dobře a neobvykle rychle (i když jsem měla knihu rozečtenou dlouho, ale to byla chyba mého volného času a ne knihy, když už jsem k ní zasedla, přečíst 100 stránek najednou nebyl problém).

Tažení do Tearlingu oproti předchozímu dílu mnohem víc věnuje vysvětlování na úkor děje v Novém Londýně. To co mi chybělo předtím, tady až moc převažuje. To 'vysvětlování' je tu navíc podáno zajímavou formou. Nechci nikomu nic spoilerovat a proto jen řeknu, že bylo dobře, že autorka alespoň trochu vyjasnila časovou linii a jak svět Teatlingu vůbec vzniknul. I tak se stalo dost podstatných věcí a nemyslím si, že by pokračování této trilogie bylo nějak špatné.

Rozhodně plánuji sérii dočíst, už se jen rozhodnout, jestli se pustím do originálu, který teď vyšel nebo jestli si počkám na češtinu. :) Ještě musím říct, že za poslední dobu jedna z těch lepších trilogií, opravdu chytne a nepustí. :)

Aires
19.11.2016 2 z 5

Určitě mě někdo podfoukl a vyměnil pravou úžasnou Královnu Tearlingu za tenhle blaf. Druhý díl byl totiž 500 stran o ničem, přesněji o čekání na útok mortského vojska. Během té doby se nestalo nic převratného a nějaká ta akce se rýsuje až na samém konci knihy. Navíc je kniha neosobní, bez emocí a víc prostoru než Kelsea mají postavy absolutně nedůležité. Tažení do Tearlingu doplatilo na typické prokletí druhých dílů, je jen záplatou pro věrně čekající čtenáře, aby měli co číst.

Markéta2000
23.10.2016 4 z 5

Knížku jsem musela cist na dvakrat,jelikoz me po par kapitolach prestala bavit a jelikoz jsem se nani moc tesila dala jsem ji druhou sanci.Sice jsem ji docetla,ale asi se mi vice libil dil prvni,mozna bych zmenila nazor,kdybych knizky cetla hned po sobe a ne az po 2 mesicich.Presto doporucuji!!!

Míša.K.
13.10.2016 5 z 5

Perfektní.. Podle mě lepší než první díl ;) Doporučuji přečíst ;)

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

2014  84%Královna Tearlingu
2016  83%Tažení do Tearlingu