Královna Tearlingu

Královna Tearlingu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208649/bmid_kralovna-tearlingu-kralovna-tearlin-6vA-208649.jpg 4 553 115

Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných. První vydání.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Queen of the Tearling , 2013

Baar
03.01.2018 2 z 5

No, kde začít.
Všude se na knihu pěla chvála, tak jsem tedy nepohrdla a pustila se do ní taky. S těžkým srdcem musím říct, že horší knihu jsem asi zatím nečetla. Ona jako sama o sobě není špatná, Ikdyž vlastně je. Hlavní hrdinka, Kelsea, byla skvělá (škoda, že je její nehezký vzhled a kypřejší postava omílaná skoro na každé stránce.) Jediné, co mě trošku vadilo bylo, jak jí všechno procházelo. Kostěj? ÚŽASNÝ! Palcáta jsem si oblíbila. Díky němu to mělo takovou správnou dávku testosteronu. Co se postav týče, je kniha super, ale ten děj.. MOŽNÝ SPOILER!?
Trošku mi vadilo, že Kelsee to kralování tak jde. Sakra holka, jak ty to děláš?
Prakticky musela Palcáta prosit, když měla sen o klecích co vytvořil Thorne. Kdo tady má hlavní slovo? Královna nebo Kapitán gardistů? Celá kniha se vlekla, měla spoustu hluchých míst a vlastně jsem se za 400 stránek nic nedozvěděla. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, ale další díl už asi číst nebudu.

Kyta
30.09.2017 4 z 5

Tahle kniha mi přišla do ruky náhodou a musím říct, že jejího přečtení nelituju! Kniha má zajímavý námět, se kterým autorka pracuje, co nejlépe to jde. Nic není hned jasné a čtenář si musí počkat pár stran, nebo i celou knihu, aby získal odpovědi na některé otázky. Něco bude vysvětleno určitě až v posledním díle. Tohle mi ale nijak nevadí, aspoň to přidává na tajemnosti příběhu. Líbí se mi styl, jakým je kniha napsána, zejména způsob, jakým je členěna a to, že každá kapitola začínala úryvkem z jiných knih. Také se mi zamlouvalo, že kniha není napsána jen z pohledu Kelsey, ale i z pohledu jiných hrdinů, ať kladných či záporných, takže čtenář má možnost dívat se na věci z různých úhlů pohledu.

Svět, který Erika Johansen vytvořila, je rozhodně poutavý a zajímavý. Nejdřív jsem si myslela, že se jedná o minulost, jelikož je to tam vylíčeno skoro jako ve středověku (rytíři, království, královnina garda, způsob žití,...), ale po několika narážkách mi došlo, že příběh Tearlingu se odehrává v budoucnosti a tudíž tato kniha je dystopická. To jí podle mě přidalo na zajímavosti a opravdu jsem si přála dozvědět se, co se stalo v době před Překročením. Bohužel se mi odpověď na tuto otázku nedostalo, takže jsem zvědavá na další díly...

Příběh mě zaujal také díky hlavní hrdince. Není nádherná ani dokonalá a všichni se do ní na první pohled hned nezamilují. Je ale mimořádně statečná, laskavá, milosrdná, empatická a celkově je povahově jedinečná. K ostatním postavám - moc jsem si oblíbila Rafana, Kostěje a Javela. Kostěj je taková záhadná postava a já doufám, že se v příštích dílech bude objevovat častěji. Javel se mi líbil povahově. Bylo mi ho líto kvůli jeho minulosti a snad se mu vrátí, o co přišel. Škoda, že jsme se nedozvěděli moc o další záhadné postavě - Rudé královně.

Jediné mínus, které bych knize připsala, je zbytečné natahování příběhu, v důsledku čehož mě chvílemi nebavila. Královna Tearlingu mi jinak svým námětem připomněla sérii Skleněný trůn, ale opravdu jen málo.
Opravdu jsem zvědavá, jak se děj bude vyvíjet v dalším díle. Hlavně bych chtěla zjistit odpovědi na některé otázky: kdo je Kelsein otec, jaká je Kostějova minulost, co se stalo před Překročením, kdo je Rudá královna...

Suin
23.09.2017 5 z 5

Vyýborný příbeh. Něco takového se čte samo a celá série je plná překvapení, zvratů, krutosti, milostrdenstva, lásky, přátelství, lstivosti...a mohla bych pokračovat . Ke konci se mi některá rozuzlení zápletek moc nelíbila, ale to je spíš o osobitém názoru a o to víc děkuju autorce, že málo co bylo předvídatelné. Je to krásna drsnější pohádka a já si ji určitě ještě znovu přečtu, protože jednou nestačí. Dodatek na konec: Lazarusa nejde nemilovat ...

kuntova.k
29.07.2017 4 z 5

Po otevření jsem si myslela, že jsem se ocitla někde v půlce knihy. Prokousáním několika kapitol jsem si však dala získané informace dohromady a hle, konečně jsem to všechno pochopila. Kniha mě příjemně naladila na další díl. Kelsea mi byla velice sympatická, nejvíce se mi líbily její vnitřní rozhovory :D Úplně bezhlavě jsem se však zamilovala do Kostěje, doufám, že v dalších dílech se bude objevovat častěji.
V knížce byl nespočet hrubých chyb, že se až divím, že prošla korekturou...

vandalindakova
18.07.2017 4 z 5

Byla jsem celkem překvapená, jak rychle se kniha četla. Okamžitě mě vtáhla do děje. Hlavní hrdinka Kelsea mi byla po celou dobu sympatická, dále jsem si oblíbila hlavně Rafala, Palcáta. Pořád jsem čekala, kdy tam bude ten velký boom, ale asi si to autorka nechává pro další díly. Bohužel jednu hvězdu ubírám za výskyt několika chyb (až moc na můj vkus) a za zvláštní prolínání budoucnosti s minulostí. Prostě mi to dohromady moc nesedělo. Přesto plynule pokračuji druhou knihou.

Maxicek0022
14.07.2017 4 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Moc jsem si oblíbila hlavní hrdinku. Je mi velmi sympatická. A vedlejší postavy hlavně Kostěje jsem si taky velmi oblíbila. Škoda že se tam Kostěj neobjevoval častěji. Jen mi pořád vrtá hlavou v jakém století nebo době se děj odehrává. Mám v tom dost zmatek. Ale doufám, že se to v dalších dílech dozvím. Moc se na to těším.

MartAn1996
10.07.2017 5 z 5

Kniha patří mezi mé oblíbené. A to proto, že nám nepředstavuje dokonalou královnu, která mávnutím proutku odčiní vše špatné, co napáchali její předci. Kelsea se snaží sice všechno napravit, ale ví, že to bude mít kruté následky.
Bohužel i tato kniha má své mouchy. Určité části jsou prostě neskutečně zdlouhavé. Četla jsem ji už 4x a něco prostě přeskakuju. Ovšem některé čtu několikrát dokola např. Mhurnovo vyprávění (u kterého pokaždé brečím).
V knize vyvstalo však tolik otázek, že autorka bude mít, co dělat, aby na všechny v ostatních dílech odpověděla
Jinak můžu ale stoprocentně doporučit.

Calla2002
08.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha velice se mi líbila , nevím proč ale strašně jsem si zamilovala Kostěje a strašně mě mrzelo že tam nebyl častěji.....kromě toho je kniha super a těším se až si přečtu druhý díl
VELICE DOPORUČUJU!

kaca3606
29.05.2017 5 z 5

za mně dobrá kniha, čtivá,zajímavá, a JINÁ -jiný způsob okouzlení ,konečně :) JINÁ povaha hlavní hrdinky

AelinAshryver
29.05.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila. Byla přesně to, co jsem očekávala a potřebovala. Myslím, že obálka tuto knihu skvěle vystihuje. Kniha je v něčem velmi reálně vylíčená - charakter postav, situace království... Doporučuji.

Nuray
29.01.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem knížku ještě nečetla, ale zdá se mi, že je to podle anotace skoro totéž jako Skleněný trůn, ne?
Těším se :-)

klarence
24.01.2017 4 z 5

Musím říct, že za mne spokojenost a těším se na druhý díl

Nikoll2
29.12.2016 3 z 5

Příběh mne sice zaujal od prvních stránek, ale v určitých částech bych byla ráda za více akce. Hlavní postavy mi byly sympatické a stejně jako královna jsem si oblíbila Koštěje, proto mne trošku mrzelo, že se neukazoval častěji.:D

HNEDOOCKA
22.12.2016

První díl mě zaujal tak, že jsem se těšila na druhý..Ten byl ještě 100 x lepší než první, takže se těším na třetí :)

terkavelcova
18.12.2016 5 z 5

Tento díl je geniální ! :) ovšem druhý bylo obrovské zklamání :/

Soofi
25.09.2016 4 z 5

Královna Tearlingu mě zaujala od prvních stránek svým příběhem, stylem vyprávění, originální hrdinkou a působivým vylíčením světa plného krutosti, bezpráví a zkaženosti. Výborně jsou stylizované i vedlejší postavy - záhadný Kostěj, nepřekonatelný Palcát i odtažitá Andalie, stejně jako celá nepodplatitelná královnina garda, výjimečná ve světě, kde čest je téměř nadávka. Hlavní záporná postava je opravdu děsivá, sebestředná a bez kousku slitování.
Kelseina cesta k úloze tearské dědičky mě opravdu bavila, jediné, co mi zcela nesedlo, byly popisy všech možných druhů zneužívání, které byly místy až nesnesitelné.

dragonslayer
24.09.2016 1 z 5

Královna Tearlingu se mi vůbec nelíbila. Podle mě se všechno odehrávalo strašně rychle až tak, že jsem nestačila chápat, co se děje a také mi připadala strašně chaotická, hlavně co se týče stavění světa a vysvětlování politického systému. Vážně mě to nebralo, tak jsem jí ani nedočetla.

Barbra06
18.09.2016 4 z 5

Super a originální, od postav až po příběh. Moc oceňuju prolínání moderních věcí a středověku, tím je ta kniha jedinečná. Rozhodně se těším na další díl.
Teda ale ty překlepy! :D

Guepp
08.09.2016 5 z 5

Z příběhu jsem opravdu nadšená (přečteno za pár dní), ale těch překlepů a chyb! Snad si na ně v druhém díle dají větší pozor, nebo aspoň v dalších vydání této knihy. :-) Trochu mě i překvapilo, že se děj odehrává v jakémsi post-apokalyptickém světe, ale velmi detailně popisuje období středověku - autorka asi naznačuje, že se historie neustále opakuje. ;)

Nefi
30.08.2016 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, hlavní hrdinka je konečně normální holka. co, že žánru týče, přijde mi to spíš jako nějaká postapokalyptická fantasy. Ty věci z naší doby mi tam moc nepasují. Hlavně to, že žijí de facto ve středověku, ale mají injekční stříkačky a píchají si drogy a objevují plastickou chirurgii...Jinak ale za mě super!

kouzla budoucnost pro dívky pro dospívající mládež (young adult) věrnost fantasy

2014  84%Královna Tearlingu
2016  83%Tažení do Tearlingu