Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47023/bmid_kralovna-stinu-Frn-47023.jpg 4 18 5

Francouzská princezna Isabela je jako dvanáctiletá provdána za anglického krále Eduarda II. Krásný mladík se jí zpočátku jeví jako vysněný šlechetný rytíř, postupně však dívka procitne do hořké reality. Král ji zanedbává a nechá se ovládat svým ctižádostivým milencem. Isabela se rozhodne jednat, ale musí postupovat ostražitě. Je totiž mnoho těch, kdo se chystají královskou rodinu zničit...... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Queen of shadows

Paulika419
07.04.2023 5 z 5

Trochu jiná Isabela o které jsem četla z předešlých knih.Hlavní postavou se stala přemýšlivá Gwenith,která se stala královninou důvěrnicí.Dávám 5 hvězdiček protože mě na románu od začátku upoutal způsob psaní.Vycítila jsem z toho dobrý námět pro divadelní představení a nebo scénář pro televizní inscenaci.Hlavně společné rozhovory Isabel a Eduarda II byly vynikající a spisovatelka vnesla čtenáře rovnou do té doby.

ERIK 2
31.01.2019 5 z 5

Super,tady jsem se něco dozvěděl o Eduardovi II.a tady aspoň autorka potvrzuje, že láska ke stejnému pohlaví není trendem dnešní doby,to existovalo již dávno před námi i když pohled na dva líbající se( kluky nebo holky) no nevím sekyra? provaz?rozštvrcení? brrr...Ale super počteníčko.

Sarah01
02.10.2014 4 z 5

Příliš jsem od této knížky nečekala, ale velice překvapila, moc pěkný příběh na základě historických faktů. Pouze závěr knížky mi přišel dost překotný, uvítala bych více informací o životě Isabely s milencem Mortimerem a o jejím vztahu se synem Eduardem.

Venezia
14.09.2014 3 z 5

Priemerný román. Vadilo mi, že sa autorka vyhla Izabelinej úlohe v "afére vo veži Nesle", čo tiež svedčí o Izabelinom charaktere. Hovorí sa, že za odhalenie tej aféry môže práve ona. Či si na svoje švagriné spomenula, keď bola ona neverná svojmu manželovi?
O afére vo veži Nesle sa dozviete z kníh Prokletí králové alebo Věž lží.

Markett
12.08.2014 5 z 5

Nádherná knížka. Hrozně moc se mi líbilo, že všechno bylo vidět z pohledu dvou žen- královny a dvorní dámy. Celkově jsem o téhle době neměla moc potuchy a díky knížce jsem se aspoň něco dozvěděla, protože mě zajímá anglická historie. Rozhodně můžu doporučit, knížka je krásná a čtivá.

Anglie Francie 14. století královny milenci královen historické romány

Edith Felber