Královna ničeho

Královna ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435728/bmid_kralovna-niceho-kVI-435728.jpg 4 1240 221

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing , 2019

Netti
13.06.2022 5 z 5

Další úžasná série, do které jsem se zamilovala. Všechny tři díly se četly jedna radost! Rozhodně doporučuji!

Denni112
31.05.2022 3 z 5

Zakončení celé série byl pro mě spíše zklamáním než cokoliv jiného. A nejde o to, že by ta kniha byla sama o sobě špatná (i když za mě asi nejslabší z celé triologie), ale od samotného konce jsem prostě čekala něco více.

SněžnáSova
28.05.2022 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnou ,měla jsem ji přečtenou takřka na jeden zátah. Oproti předchozím dvěma dílům byla nepatrně slabší ale přesto perfektní .

SimonaM86
24.05.2022 5 z 5

Jestliže jsem druhý díl pohanila jen 3*, tak tenhle díl mu mnohonásobně napravil reputaci.
Od druhé půlky knihy, jsem se nemohla odtrhnout a stalo to za to! A ten konec? Přímo epesní!
PS: A možná by nebylo špatné, propůjčit si jednu vílí vlastnost a to nespochnost lhát ...jak by ten náš svět pak vypadal, aspoň an jeden den ️

Arlienen
08.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Tenhle díl se mi líbil o trochu víc než druhý. Bylo to čtivé a byla jsem zvědavá, jakým způsobem se Jude dostane do Země víl.
Cardan měl na můj vkus málo prostoru. Chyběla mi ta chemie mezi ním a Jude.
Upřímně, jsem ráda, že Jude a Cardan měli svůj šťastný konec.

petusska01
08.05.2022 5 z 5

Už som sa bála že ma Jude sklame a dá prednosť tej svojej chamtivosti. Jej myšlienky neboli veru vždy "čisté". Cardan sa ukázal ako vcelku fajn týpek,ktorému akoby nezáležalo na tok.co si myslia iný ale vseho vsudy spravil veľké a múdre gesto, ozaj hodne kráľa. Koniec bol za mňa a za všetko to co sa tam predtým udialo nejaký prisladký, ale dokážem sa cez to preniesť no. Za mňa nebola táto séria top na svete ale ak ma niekto rád tieto fantasy svety a zauzlene príbehy s veľa zvratmi tak prečo nie.

Morana107
23.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Jsem jediná, komu Cardan připadá jako Damiano David z Maneskinu? Já si Krutého prince ani jinak představit neumím...:)
O to víc mě mrzí, že z Cardana ve třetím díle toho moc nebylo. Jude je ve vyhnanství, poté v Madocově zajetí a nakonec přežije smrtelné zranění jen díky svému muži, kterému i nadále nedůvěřuje, i když se jí vyznává ze svých citů. I když je obviněna, že plánovala jeho vraždu, on jediný jí věří a před přeplněným sálem ji označí k nevíře všech za svou ženu, kterou nikdo urážet nebude.
Ale pobyt Nejvyššího krále na scéně si příliš neužijeme, protože vlivem dávné kletby se Cardan promění v hada, což už mi přijde jako vážně trapně pohádkové.
Ale hlavně, že vše se v dobré obrátí a Cardan se vrátí jako panovník ke svému lidu. V Epilogu se mi hrozně líbilo, že Jude vzala s sebou Cardana do světa lidí, když šla vyprovodit Vivi. A Cardan tak mohl vidět celý ten smrtelný svět na vlastní oči...

A KRÁL ELFŮ STVRDIL PŘÍSAHOU:
OŽENÍ SE S DCEROU ZEMĚ,
JEŽ PORODÍ MU DO RUKOU
KŘÍŽEM I VODOU DÍTĚ POSVĚCENÉ,
NAVŽDY OD KOUZEL OPROŠTĚNÉ.

JEDNOU PŘIJDE ONEN DEN,
KDY BUDE OSUD ZPEČETĚN!
(Edmund Clarence Stedman- Elfí píseň)

czeliza
10.04.2022 5 z 5

Teď potřebuju, aby na mě nikdo tak 3 hodiny nemluvil.
Tohle byl za mě neslabší díl trilogie. Tak 4,5*/5. Pořád super, protože Holly Black a Jude mě prostě mají in a chokehold, ale nemělo to takové grády jako předchozí dva.
V mnoha ohledech mě příběh překvapil, nevyvíjel se směrem, kterým jsem původně čekala a nejvíc se mi tu líbil obraz vztahu Madoca a Jude. Naopak u Cardana se mi zdálo, že neměl takovou jiskru jako dřív. Nevím, co si myslím o tom, že zápletka popsaná v anotaci se objevila víceméně až ke konci a nejspíš bych nedokázala s jistotou říct, co byl ústřední plot. Stran epilogu jsem už zažila i dojemnější, lépe napsané konce. Ale to nic nemění na tom, že Krutý princ je prostě top trilogie, nejlepší vílí kterou jsem četla a těžko se mi bude odkládat. Potřebuju další díl, nějaký, jakýkoliv. Je mi fuk, co si Holly vymyslí, ale já to potřebuju. Ideálně hned teď.

marie2577
10.04.2022 5 z 5

Prekvapena ,spokojena ..opet dalsi dil ktery nezklamal ale potesil

kačuleee29
13.03.2022 5 z 5

Sérii krutého prince jsem si nakonec úplně zamilovala. Holly Black úžasně píše a vymyslela krásný svět Elfhame, úžasné prostředí, zajímavé postavy a napínavý příběh ve třech knihách.
Tento třetí díl bych nejdříve hodnotila jako nejlepší. První část byla přímo dokonalá, samé napětí od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Druhá část už byla o dost slabší, ale nakonec jsem si celou knihu moc užila. Holly Black se stala mou autorkou “co uvidíš, ber” :D.
A ta obálka! wow

Fallenyard
12.03.2022 4 z 5

Třetí závěrečný díl hodnotím asi nejkladněji - určitě ne proto, že by byl o tolik lepší, ale spíš už jsem si zvykla na překotný styl děje, na Jude-terminátora, která vydrží i úplně absurdní věci a na další šílenosti. Od okamžiku kletby (ať nespoiluju) mě to dokonce bavilo moc, epilog naopak celkem cringe, ale jsem ráda, že vím, jak to dopadlo!

Shaxx
28.02.2022 4 z 5

3,5*
Série The Folk of the Air mě bavila, ale bohužel hodnocení se s každým dílem propadá, níž a níž.
První díl – perfektní, 5*. Dvojka už byla na 4*. A trojka je nejslabší, 3 - 3,5*. Paradoxně vše, co mě bavilo v jedničce, z dalších dílů vymizelo.
Líbil se mi vztah enemies to lovers, ten byl opravdu povedený a Cardan s Jude jsou fajn dvojice.
Nicméně, co mi vadilo:
Rozřešení hadí situace – patetické, a ne moc pracné, čekala jsem něco víc propracovaného
Rozdíly víla x člověk – Jude sice bude stárnout mnohem pomaleji, když bude v Říši víl, ale Cardan je nesmrtelný. To se skutečně ani jednou nepozastaví nad tím, co bude dál? Že Cardan bude pozorovat, jak se Jude objevují první vrásky s vědomím, že jednoho dne natáhne brka?
Judeina síla a schopnosti – Jude se sice tvrdým tréninkem namakala, ale stále je připomínáno, že víly jsou prostě silnější. A Jude tady schytá pár ošklivých zranění, ale dál si pochoduje a spřádá plány, jak kdyby měla maximálně třísku v prstu, ačkoli rychlá regenerace není v její genetické výbavě
Chybí mi krutost víl z prvního dílu, tady jim nějak docházel dech...

petrulka
25.02.2022 3 z 5

Jednoznačně nejlepší díl. Jude se stala uvěřitelnou postavou, děj je poměrně akční a uzavření série uspokojivé. Nicméně celkově hodnotím jako podprůměr v žánru.

Veve721
24.02.2022 4 z 5

Půjdu možná proti proudu, ale závěrečný díl se mi líbil mnohem víc, než dvojka. Jude se vrátila k charakteru vychytralé bojovnice s talentem na nasírání všech okolo, čímž si mě získala už v úvodu a stejně dobře to na mě fungovalo i v závěrečném dílu trilogie. Otázky byly zodpovězeny, dějová linka uzavřena a já bych měla být spokojená, jenže pořád postrádám špetku "něčeho" navíc...

Kdyby byla "Královna ničeho" druhým dílem trilogie, zaručeně dostane pět hvězd, protože je to napínavá a výborně napsaná kniha. Autorka se dokonce osmělila v intimních popisech, což fungovalo mnohem lépe, než přehnaně opatrné náznaky v jedničce.

Co mi tedy chybělo? Krev, smrt a epickost.

Co začalo jako vílí Hra o trůny nebo pohádka od Erbena, se v závěru proměnilo v Tři oříšky pro Popelku. Celou sérií se vinul slibně gradovaný konflikt, který však na posledních stranách vyšuměl do ztracena, jako by ho uhasili pohárem vody. U krutých krvelačných víl bych očekávala větší ztráty - autorka nám nedala možnost si trochu poplakat. Přestože šlo o výbornou knihu s okouzlujícími detaily, pěkně vystavěným magickým světem a originálními hrdiny, od závěrečného dílu bych očekávala něco víc. Postrádala jsem punc epickosti, který mají mé oblíbené série. Možná by příběhu pomohl větší rozsah - víc stran nebo klidně i další díl, který by přinesl dechberoucí řežbu plnou emocí, smutku, bolesti a nevinných obětí - to bych od závěru Férské ságy očekávala.

Každopádně, i když se mi přehnaně pohádkovým happy endem autorka netrefila do noty, pořád mě série jako celek velmi bavila a ráda se k ní v budoucnu znovu vrátím.

Jaehyun
17.02.2022 5 z 5

Na Krutého prince jsem se dlouho těšila a zároveň se bála. Je to jedna z těch knih, které se lidem buď líbí nebo ne.

Osobně mě nejvíce bavil první díl, kde je hodně popsané prostředí a to, jak to chodí v Zemi víl. Líbí se mi kontrast takového toho typického kouzelného prostředí a víl, které jsou sice krásné ale i kruté a lstivé.
Druhý díl byl našupaný akcí a sotva se člověk vzpamatoval z jedné kapitoly, v další se hned stalo něco nového. Konec byl pro mě docela šok ale taky jsem si říkala, že konečně taky někdo podvedl Jude a ta její manipulace se jí trochu vymstila.
Třetí díl mi přišel už hodně pozvolný a rychle se četl. Víceméně půl knihy stráví Jude v Madocově táboře a předstírá že je své dvojče. Zakončení bylo docela zajímavé ale rozhodně jsem nebyla zklamaná.

Celkově bych téhle sérii jako takové dala 4,5/5. Líbila se mi, bavila mě a zařadila se mezi mé oblíbené. Jediná výtka je ta, že bych brala kdyby bylo v knihách více části s Cardanem, protože mě části s ním bavili nejvíc. Doufám že se dostanu i k doplňkové knize Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

lokonla
16.02.2022 2 z 5

Celá série mě strašně zklamala. Nejlépe hodnotím asi 1. díl, ale mělo to velmi sestupnou tendenci už od začátku.
Do série jsem se pustila s nadšením, že takhle dobře hodnocené knihy přeci musí být skvělé, a ono ne. Série má jen jednu kladnou věc a to je čtivý styl psaní, díky tomu jsem to taky dočetla. Dál už je to jen hrůza a děs, prokreslení postav tu bylo, ale jejich vztahy mi přišly podivné. Vztah hlavní hrdinky s princem bylo jedno velké pro mě neuvěřitelné wtf... jejich vzájemná 'láska a touha' absolutně nedávala smysl, hatelove romantiku jsem v tom neviděla, jen to hate..., kde tam má být ta láska netuším. Na jejich 'vztahu' bylo prostě všechno špatně.
Popis prostředí byl taky nic moc, některé zákonitosti v království a v autorkou vystavěném světě mi přišly nedotáhnuté, málo popsané nebo nesmyslné.
Čekala jsem, že to bude moje další srdcová série ale není tomu tak, už to nikdy nechci vidět.

Knihom_olka_
15.02.2022 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že už píšu recenzi.
Tak dlouho jsem se na tuhle sérii těšila, a už je za mnou a já mám zlomené srdce.
Tenhle díl je podle mě rozhodně nejlepší. Prostě se nešlo odlepit. Oči mi běhaly po stránkách stejnou rychlostí, jako když já utíkám před dietou...
Užila jsem si každičké slovo a naprosto se nechala pohltit. Děj byl skvěle vymyšlený. Informace a akce byly dokonale rozmístěny, takže toho nikdy nebylo málo ani moc.
Jediné, co mě lehce zamrzelo bylo, že v knize není moc té romantiky, naštěstí to jistí fantasy
Na konci jsem se smála, plakala a nebyla připravená se rozloučit a ještě pořád nejsem.
Tahle série je příkladem, proč číst. Jelikož takový požitek a tolik emocí mi nic kromě knih na světě nedá. (Možná ve výjimečných situacích čokoláda.)

Nelly178
14.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha byla SUPER!
Bavili mě neustálé zvraty a člověk nevěděl komu věřit a komu ne. A když už to vypadalo, že to dobře skončí, tak se něco zvrtne. (Můj jediný problém, který jsem měla už u jedné spisovatelčiny knihy je, když Cardan nestárne, ale Jude jo tak Cardan bude vypadat na 20 a Jude na 50? Protože ona rozhodně bude cestovat z vílího světa, takže zestárne a umře třeba o tisíce let dřív než on.)
Kniha mě rozhodně bavila a zaujala místo v mém srdci.

katkaq
11.02.2022 3 z 5

Nebudu lhát tahle série pro mě byla boj. Na to, jak moc je tahle knížka propagovaná mi opravdu nesedla. Knížku jsem třikrát odložila a vztekala jsem se u ní jako malé dítě. U minulého dílu jsem asi trošku přecenila autorku, když jsem chválila, že skvěle ukázala, jak Jude nikdy nedožene tisíce let zkušeností víl a její plány, které se vztahují k okamžiku nemůžou fungovat a jak jsou vidět rozdíly mezi prožívání emocí. Jenže teď už si tím nejsem tak jistá. Každá kniha ze série je úplně jiná. Jako by popisovala každá úplně jiné postavy. Za mě prostě NE. Konec mi vůbec nesedí ke světu, který autorka popisuje v prvních dílech. Kam se poděla ta neskutečná krutost a odsuzování??? Manipulace a boj o moc ve vztahu mezi Cardanem a Jude je zapomenuta a mi máme happyend, který mě jen přesvědčil o tom, jak nepromyšlená tahle série je. Tohle mohla být tak skvělá fantasy sága... bohužel za mě to nevyšlo, ale když čtu komentáře tak vidím, že pro některé se to podařilo. Tak HURÁ

Kaila146
04.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Nejlepší díl série! Konečně si vyznali lásku!