Královna a já

Královna a já https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32566/kralovna-a-ja-32566.jpg 4 59 9

Sue Townsendová ve své knize nabízí fantastickou vizi toho, co by se stalo, kdyby v Anglii v dubnu 1992 zvítězila ve volbách levicová republikánská strana … Monarchii vystřídá republika, královská rodina se zabydluje v chudinské čtvrti a začíná od nuly … Učí se jak otvírat konzervy, kde si mohou koupit toaletní papír, jak vyjít s penězi i se sousedy . Nejhůře je na tom princ Charles, který se zamiluje do obézní sousedky, která ani trochu nepřipomíná jeho ženu Dianu, a kvůli jeho mravním zásadám, že má chránit slabší, se dostane do křížku s policistou a dostane se do vězení. Alžběta mezitím pečuje o svého manžela Philipa, který se psychicky zhroutí a nechce si připustit, že už není král. Na konci knihy Vás překvapí šokující scéna, ve ketré se druhý syn Alžběty chopí trůnu společně s japonskou princeznou, a Velká Británie se pomalu stává Japonskem! Ale konec dobrý, všechno dobré …. Královna Alžběta se z toho ošklivého snu vzbudí dřív než se královské impérium úplně zhroutí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

The Queen and I , 1992

Nofar197
08.12.2022

To tedy byla pecka, skvěle jsem se bavila.

madem
04.02.2022 5 z 5

Tuto knihu čtu asi po 3x a čím dál víc mi je královna sympatičtější. A pokaždé najdu něco nového, co mě rozesměje. a pobaví. A jsem ráda, že jsem ji sehnala.

Jaruš7
26.02.2021 4 z 5

Příběh iluzorní vize, té při které vzdycháme, skřípáme zuby, potíme se, a ne a ne se procitnout.
Takový trable bych dlouholeté vládkyni nepřála. Snad, že láme rekordy nad všemi vládci, kteří to takhle dlouho nezvládli.
Alžběta II. Windsor se po volebním debaklu konzervatistů spolu s celou rozvětvenou rodinou ocitá před úředníkem sociálních služeb, dbajícïho ubytovávat nyní zchudlou šlechtu v bezprizorních bungalovech pro sociálně slabé důchodce.
Žádný med a žádná švanda. Kruté podmínky, samoživitelství na záhonku malé zahrádky rodinu nevytrhne z hladové chudoby. Móresy šlechty musí jít stranou. Sousedské vztahy vylepší smrt a pohřeb. I kriminál se dočká urozené osoby a soudem získá věhlas.

Odvážný počin, ale předlouze útrpná cesta ke konci.

Dnešní svět je jako na horské dráze, prastará monarchie má další silné odnože, ale budou to umět se světem tak, jako Alžběta II. Windsor?
Všechna čest a uznání stálici na trůně.

tittanie
17.07.2020

Kniha, kterou jsem četla velice dávno. A pak jsem složitě hledala, jak se vlastně jmenovala, protože jsem si pamatovala jenom něco z děje a že kniha měla modrý obal. No dostaly mě scény, jak se někdo z královských snažil otevřít konzervu nebo jak chodili na nákupy.

Tinna
23.11.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Už jsem ji četla několikrát a vždy mě pobaví.

Patapuf
22.04.2015 2 z 5

Řekl bych, že tohle je první díl před Královnou Camilou, která mi přišla vtipnější.... možná mi to přijde, protože sem ji četl dřív, ale stejně této knize něco chybělo.... nemělo to ten správný náboj...

CaptNemo
01.08.2014 5 z 5

Jiný a naprosto geniální pohled na britskou královskou rodinu. Nevím, jestli se paní Sue s Královnou někdy potkaly osobně, ale spisovatelka by si zasloužila minimálně osobní poděkování. Málokdo udělal Windsorům lepší reklamu. Ukázat je jako obyčejnou rodinu s chybami a problémy nemá chybu! :-)

Moška
29.04.2014 4 z 5

Kniha úplně nenaplnila mé očekávání, přesto uznávám neotřelé téma, dobře napsané a hodně mne bavil překlad jmen některých postav (pan Hleedey - strážný nebo pan Pennyzeck - majitel obchodu). Ke konci mi připadalo, jako by autorka nevěděla jak dál, tempo příběhu trošku zpomalilo, ale ne natolik, aby mne to odradilo od dočtení. Jedná se o dílko humoristické, tudíž ani nevadí lehce šablonovité vykreslení postav, především z královské rodiny.

Merlinit
30.03.2014 4 z 5

Co by se stalo, kdyby v Anglii ve volbách vyhrála labouristická strana? Čtenář se společně s královskou rodinou stěhuje do nájemních řadovek v chudinské čtvrti a sleduje její první kroky v novém životě. Nesnází je spousta: topení v domku na mince, nikdo neví, jak to udělat, aby bylo co jíst, nikdo nedokáže obsloužit pračku, princ Charles pokukuje po plnoštíhlé sousedce a navíc ten věčný nedostatek peněz.