Králové Wyldu – Sláva nikdy nezestárne

Sláva nikdy nezestárne. Clay Cooper a jeho skupina kdysi bývali ti nejlepší z nejlepších — nejobávanější proslulí žoldnéři na této straně Heartwyldu. Dny jejich slávy však již dávno pominuly. Každý z nich si šel svou cestou. Zestárli, ztloustli, opíjeli se, nebo všechno najednou. Najednou se však u Clayových dveří objeví jeho bývalý parťák Gabriel s prosbou o pomoc — aby se společně zúčastnili mise, ke které by se upsali jen ti nejstatečnější, nebo naopak ti nejhloupější. Gabrielova dcera je uvězněna ve městě vzdáleném přes půl světa a obléhaném Heartwyldskou hordou. Nastal čas znovu svolat skupinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398867/kralove-wyldu-2ic-398867.jpg 4.5122

Králové Wyldu 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Host

Kings of the Wyld, 2017

Kniha Králové Wyldu – Sláva nikdy nezestárne

Aleen

Nebudu porovnávat s Pratchettem, nebo Kotletou v míře a způsobu humornosti.... Ani si nemyslím, že bylo záměrem autora se těmto literátům vyrovnat, jinak by napsal něco jiného. Asi. Že? Přesto mě pobavila jistá vybalancovanost mezi hrdinstvím a nadsázkou. A nejen pobavila. Fakt jsem se o hrdiny bála, protože zde bylo tolik situací, při kterých mohli přijít k tolika různým druhům úhon, že si není ani možné vybrat, která by byla horší. Souhrnem se jednalo o hrdinskou ságu, která měla hlavu i patu a hlavně Cíl. Líbilo se mi tohle čtení a dalším knihám autora se rozhodně nemíním vyhýbat.

adevr

Tahle knížka se opravdu povedla. Je v ní humor i akce, a hlavně prakticky vše , co tvoří paradní fantasy jízdu...

Giskard

Podle mého názoru kniha není tak zábavná, jak o ní mnozí píší. Ano, je to prvotina a třeba takový Pratchett měl zpočátku také některé dost nepovedené tituly (Strata...). Ale v této knížce se až moc tlačí na pilu a humor je většinou jen povrchní, lehkotonážní. Jinak je to slepenec všeho možného, motivů z brakové fantasy, počítačových her, komiksů atd. Četl jsem i už i tak propracované prvotiny, kterým jsem dal pět hvězdiček a tato kniha v mém hodnocení nedosahuje ani čtyř. Dal bych jí tak dejme tomu nanejvýš 67%.

Karolína2425

Tahle kniha si mě pevně obmotala kolem prstu. Už prvních pár stran si mě získalo. Autor píše tak lehce a čtivě a s humorem. Humor v téhle knize mi sedl a často jsem se vtipům smála. Pak jsou tu úžasné postavy, které si vás od prvních pár stran získají. Pro ty postavy jsem dýchlala. Měly své kouzlo, chyby a byly skvěle napsané. Potom je tu děj knihy. Ten byl šílený, rychlý a nepředvídatelný. Moc mě bavil. Kniha je sice plná ohraných prvků fantasy, ale na mě to fungovalo. Parta, humor, potvůrky. Po dočtení jsem jen tak koukala do zdi a měla chuť začít číst od znovu. To mám vždy když knihu vezmu do ruky a otevřu. Myslím, že tuhle knihu nejlépe vystihuje doporučení na zadní straně ,,Je to jako by se potkal G.R.R Martin s Terrym Pratchettem". No a na závěr, moc Krále Wyldu doporučuju.

rimar

Půjdu proti proudu ale mně víc než průměr dát nemohu. První polovina byla roztahana a podprůměrná až jsem si říkal jestli to vůbec dočtu ale od poloviny to nabralo na spádu a dej se dostal nad průměr takže na konec i díky té závěrečné bitvě která se moc nepovedla a vrátila dílo opět do průměru tak proto tři hvězdy. Díky té vzrůstající kvalitě dám šanci i pokračování a budu doufat že v tom bude pokračovat. Potenciál tam rozhodně je a je škoda že v první knize nebyl moc využit. Kniha neurazí ale ani nenadchne už jsem četl lépe napsané i humornější, srovnávat ji s Gemmellem či Pratchettem to fakt nejde ti byli úplně někde jinde.

NemmamSlov

Gabriel vyškubl Vellichor z pochvy a pozvedl ho proti Horde. „Tohle není otázka života a smrti, ale života a nesmrtelnosti! Zůstaňte tu a zemřete jako neznámi. Nasledujte mě a žijte navždy!“

Najlepšia kniha, čo som zatial držal v tomto roku. Musím sa skôr prikloniť k tým pozitívnejším komentárom. Toto malo šťavu, akciu, humor so sakra dobrým sarkazmom, lásku a hlavne nestárnúce priateľstvo. Kniha dokázala zbudiť neskutočne veľa emócií.

Clay Cooper nazývaný Pomalorúčka je hlavným hrdinom tejto knihy, vždy má pri sebe legendárny štít Blackhearth a jedine po čom túži je otvoriť si hospodu a žiť šťastný život so svojou ženou a dcérou.

Gabriel nazývaný aj ako Zlatý Gabe je vodcom skupiny, vždy keď treba použiť namiesto svalov rozum, tak Gabe je ten pravý rečník družiny. Unesú mu dcéru Rose a preto zvoláva na pomoc starú skupinu, nazývanú aj ako Kráľovia Wyldu. Gabe narúša pokojný život Claya, ktorý sa mu nakoniec rozhodne pomôcť v záchrane jeho milovanej Rose.

Čarodejník Arcandius Mood je ich chodiaca encyklopédia. Je skvelím spoločníkom, na to aký mal život, srší optimizmom a vo svojom batohu skrýva nemálo prekvapení.

Matrick Lebkobijec sa stal kráľom, no keď prídu po neho jeho spoločníci neváha a podá svojú pomocnú ruku. Odborníkom na boj z blízka, vždycky má pri sebe svoje dve dýky, ktoré pomenoval po svojich prvých dvoch ženách, s ktorými strávil noc.

Skupinu uzatvára Ganelon. Je to berserker a najväčši bijec príšer. Je uväznený a družina ho ide z jeho väzenia odkúpiť. No ako to v takýchto príbehoch býva, tak to nešlo podľa plánu, a nakoniec Ganelonovu slobodu musia vybojovať v aréne.

Družina stretáva kopu iných postáv ako je aj Jaina a jej hodvábne šípy. Na to, že družníkov dva krát okradne, tak sa z nich stávajú priatelia.

Autor vytvoril výborný svet a teším sa na ďaľšie volné pokračovanie. Už v názve je známe, že hlavnou postavou bude Rose, Gabrielova dcéra.
Odporúčam ľuďom, čo majú radi oddychové, humorné fantasy na štýl Pretchetta.

A ešte jedno skvelé prirovnanie:

"Flirtovat s Ledovou královnou je jedna věc, ale strčit jí pinďoura přímo do pusy, je blbost."

Tarja666

Ačkoliv jsem se knihu snažila nacpat už do předchozí čtenářské výzvy, jelikož byla v knihovně pořád vypůjčená a nechtěla jsem si ji kupovat, aniž bych věděla, co čeho jdu, tak se na ni dostala řada až teď a dokonce se hodila i do letošní výzvy - Kniha, jejíž název je na obálce červenou barvou.
Na tuto konkrétní knihu jsem byla dost zvědavá. Hodně jsem o ní slyšela a každý na ni pěl chválu. Splní tedy i mé očekávání? Zpočátku se mi to úplně nezdálo a říkala jsem si, že je to vlastně docela obyčejný příběh. Jak ale čtenář příběhem postupuje dál a dál, je chtě nechtě zatažen do dění a co si budeme povídat, byla to prostě jízda.
Jak zmiňuje komentář přede mnou, autor je fanouškem RPG a z příběhu to jde rozhodně znát. Konstrukčně je kniha jako vystřižená z Dungeons & Dragons (či české adaptace Dračího doupěte), což mi jako dlouholetému aktivnímu hráči bylo dost sympatické. Klasická družina, která vlastně nakonec není tak úplně klasická, má jasně daný quest a po cestě zažívá dobrodružství. A že jich nebylo málo! Tím, že děj nestagnuje a pořád se něco děje, vás to nutí číst dál a dál a postavy, i když mi na začátku nepřišly bůhví jak zajímavé, vám přirostou k srdci. Clay z jehož pohledu byl příběh psán byl nakonec docela příjemnou postavou, už jen kvůli tomu, kolikrát dostal na frak. Osobně jsem si oblíbila Mooga, který byl prostě bláznivě vtipný a Ettin byl také skvělý. Až skoro slza ukápla, že to s ním dopadlo, jak to dopadlo. A to je další věc, kterou na této knize musím ocenit. Autor ve vás dokáže vzbudit emoce. Když jsem otočila poslední stranu, bylo mi líto, že už je konec a osudy některých hrdinů neskončily tak, jak jsem si představovala. Chtěla jsem víc a mrzelo mě, jak rychle to nakonec uteklo.
No, jak jsem ale zjistila, mělo by vyjít volné pokračování, takže doufám, že bude minimálně stejně tak dobré, jako tato kniha, protože už teď se na něj těším.

Peter73

Hrdina, ktorý ma v batohu ponožky a čarodejník je gay. Tak toto je moderné fantasy. Som z toho sklamaný, aj ked niektoré pasáže boli dobré a je tam aj zopár vtipných dialogov, dejov, ale celkovo to vyznie ako slabá kniha. Autor bol fanúšikom RPG hier: hlavných postáv je päť, každý má svoje obľúbené zbrane a prišer a ras je celá plajedá, - inšpirácia je z hier Heroes of Might and Magic. Táto fantasy nie je podľa môjho gusta.

Pán ledové zahrady
Pán ledové zahrady
Poslední Dračí oko
Poslední Dračí oko
Čarodějka stínů
Čarodějka stínů
Krev elfů
Krev elfů

akční fantastika hrdinská fantasy senioři magie

• Krvavá Rose 2020
  • Králové Wyldu – Sláva nikdy nezestárne 2019