Král světla - Arabské mýty, legendy a pohádky

Král světla - Arabské mýty, legendy a pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267575/mid_kral-svetla-arabske-myty-legendy-a--KJn-267575.jpg 4 8 2

Kniha je bohatým, reprezentativním souborem různých žánrů arabské lidové vypravěčské tvorby – v jeho mýtech se prolínají staroarabské (předislámské) mýtické náměty s lidovými, nábožensko-legendárními a koranickými vyprávěními islámské epochy – jeho legendy, báje a pověsti barvitě líčí tradice o vládcích jihoarabských říší a starých zaniklých kmenech a vypravují příběhy o pouštních beduínech a o slavných králích a královnách předislámské doby. Součástí souboru je i rytířská epopej, humoristická novelka a pohádková milostná romance. V lidových pohádkách osmi arabských zemí jsou snad zastoupeny všechny typy arabské lidové pohádky, které obsahují spoustu velice neobvyklých pohádkových motivů a fantastických elementů.... celý text

Mytologie , Pohádky , Pověsti

Vydáno: , Argo

lexikon_tf
lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha, která pojednává o zrození světa podle arabských legend.
Najdeme zde předislámské báje, pověsti a legendy z různých arabských zemí, či vyprávění o Proroku Muhammadovi.
Příběhy jsou plné džinů, princezen, udatných hrdinů i nadpřirozených stvoření.
Na konci knihy nalezneme i arabské pohádky, z nichž nejznámější jsou Pohádky tisíce a jedné noci. Doporučuji knihu klidně i číst dětem, tento orientální svět je plný fantazie a je to zas něco jiného.

lushi
lushi
18.05.2017 4 z 5

Skvost a pýcha mé knihovny. Překrásné zpracování, zbožňuji zvolený papír, font, kombinaci barev, ilustrace, obálku se zlacením, prostě... prostě krása. Nejpěknější jsou pohádky v závěru souboru a hodně se mi líbil lidový epos o princi Sajfovi.

mýty a legendy

Kniha Král světla - Arabské mýty, legendy a pohádky je v