Král panna

Král panna https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48953/kral-panna-48953.jpg 4 9 3

Autoři společnými silami, třebaže každý zvlášť, rozluštili v metafoře zakódované tajemství našich vnitřních světů. Předestírají před námi pohádku jako návod k nalezení ztracené rovnováhy mezi ženským a mužským elementem našeho já. Ruští bohatýři a zlé baby jagy jako tajemné pochody našeho podvědomí? Došli jsme v naší západní kultuře k bodu, kdy ženy už tolik nemilují muže? Proč by mělo být jedno pohlaví obdařeno větším dílem lásky než druhé? Oba autoři se snaží nahlédnout pod povrch věcí.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Argo

Maiden King , 1998

changaj
17.10.2023 4 z 5

Mytologická a psychoanalytická interpretace tradiční ruské pohádky, práce dvou autorů. Velice podnětné a inspirativní čtení. Plný počet nedávám jen z toho důvodu, že "z podobného soudku" jsou i knihy J. Heffernanové, která je ještě o krok dále.

vlkcz
25.11.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Poetická, zejména část Roberta Blye, ale ani Marion Woodmanová nezapře svou příchylnost k poezii.
Přitom nabitá obrovskou spoustou informací, souvislostí a myšlenek. Prostě takhle nějak probíhá dialog vědomého ženství s vědomým mužstvím. Mezi lidmi i uvnitř jedince.

aisha21
03.07.2018 5 z 5

Dvojí pohled na ruskou pohádku o Caru panně, zakončený rozhovorem obou psychoanalytiků.
Oba výklady pojímají celou pohádku jako cestu k setkání se se svou ženskou částí. První část je detailní, druhá část je všeobjímající a výstižnější. Je to jako přímka a kruh, demonstrace rozdílů mužského a ženského přístupu v praxi.
Robert Bly rozebírá všechno; symboliku stromu poznání, zajíce jako obětního zvířete a kachny, která vládne všemi živly, vlastně i vejce. Pro ty, kdo se zajímají o cestu a vývoj duše je to skvělá a nezapomenutelná knížka, ke které se člověk bude asi více vracet.