Král medvědů

Poutavý příběh osiřelého medvíděte, kterého se na jeho dobrodružné cestě ujme veliký samotářský grizzly. Zkušený lovec Jimmy Langdon se vydává na lov do divoké přírody Britské Kolumbie a je rozhodnut dostat toho nejsilnějšího grizzlyho. V průběhu pronásledování hrozivého girzzlyho a jeho malého medvědího kamaráda se ale Jimmyho pohled mění. Stane se svědkem oddaného přátelství osiřelého medvíděte a obrovitého medvědího samotáře – svědkem jejich boje o přežití. A Jimmy Langdon si začne všímat přírody kolem sebe. Nechá ji hovořit, naslouchá a poté vypráví příběh o tom, jak našel štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475330/big_kral-medvedu-bmW-475330.png 4.5123
Literatura světová, Dobrodružné, Příroda, zvířata

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Grizzly King, 1916

Kniha Král medvědů

SammSamm

Knihu jsem tedy nečetla, ale film znám už 30let :-)

kuruteku

Správná letní četba - na den, dva, příroda, dobrodružství v lehké dávce. Méně přírodovědné než Seton, méně dobrodružné, než kovbojky, ale potěší.

danny_21

Další hezký příběh možná nejlepšího autora knih o divočině, který umí poutavě přiblížit život, běžné i nestandratní situace u svých zvířecích hrdinů. Tentokrát jsou jimi medvědové - obrovský grizzly Thor a osiřelý baribal Muskva, které osud spojí na společnou cestu do které jim vstoupí nejobávanější nepřítel - člověk lovec, který naštěstí pro chundelaté reky projde prozřením a pochopí, že je lepší nechat žít. Kdo chce, může slupnout neméně dobrý Annaudův film Medvědi, tohle se neomrzí - 85 %

Chillia

Velmi krásný a poutavý příběh vyprávěný s láskou ke zvířatům a přírodě. Předčítali jsme si ji po večerech a já se vždy, tak těšila! Thor a Muskva jsou zřejmě moji nejoblíbenější medvědi :) Na motivy této knížky jsem viděla film Medvědi, který je také můj oblíbený.

Adrim
02.08.2020

Jedna z nejlepších knih s krásným příběhem a skvěle napsaná.

Medulka.013
10.03.2020

Tyr a Muskwa - dva medvědi, kteří se potkali, ale ne u Kolína.
Muskwa je sice ještě mládě, ale houževnatostí a statečností se vyrovná dospělým medvědům a za nic na světě neopustí svého Tyra.
Tyr je mohutný medvěd, který se ujal osiřelého medvíděte. Vlastně to na začátku bylo spíše naopak, ale Muskwa si Tyra nakonec získal svou odhodlaností být a jít s ním - i přes únavu a překážky. Ovšem prvním náznakem jejich následného přátelství byla scéna, kdy Muskwa olizuje Tyrovy ránu po kulce.
A lidé? Lidé jsou lidé. Zde se mi třeba líbí, že Jim Langdon se pomalu a jistě mění z lovce na ochránce medvědů a nejenom nich. Ještě mu musí jeden okamžik úplně otevřít oči, aby pochopil, že..

Horal123
20.01.2020

Podle mě nejlepší autorovo dílo. Krásně zde pronikla do psychologie stárnoucího lovce, který mění svoje zažité myšlení. Krásný příběh. Na motivy tohoto příběhu byl natočen známý film Medvědi, také velice krásný a zdařilý.

mgeisselreiter
07.04.2019

Z knihy je poznat, že autor psal z vlastní zkušenosti. Je zajímavé, jak dobře jsou popsány zvyky medvědů, vyprávění i z medvědího pohledu má své kouzlo. Kniha místy působí až násilně didakticky, ale to se jí dá odpustit, protože přinášené informace i na současnou dobu jsou opravdu poučné a přínosné. 80%, 7. 4. 2019.

Knihy džunglí
Knihy džunglí