Král komiků

Král komiků https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128323/kral-komiku-128323.jpg 4 24 8

Román, který vyšel poprvé v r. 1927, líčí začátek herecké kariéry žižkovského proletářského synka s komediálním talentem v době první světové války. Je to volné zpracování začátků umělecké dráhy Vlasty Buriana. V knize uvedeny také úryvky z nedokončených pamětí Vlasty Buriana, připravovaných Josefem Trägrem.

roman6788
02.08.2023 3 z 5

Zivot Vlastu Buriana od chlacenskych rokov az do konca prvej svetovej vojny. Zaciatky jeho kariery a bonvivanske príbehy, ktore su, ako sam aj autor pise, z casti uplne vymyslene

Stanas513
09.02.2021 4 z 5

Buriana jsem ve filmech milovala. Po přečtení této knihy jsem plná rozporných pocitů. Jak je možné, aby takový umělec byl tak nestálý a někdy až krutý k ostatním? Je to vůbec on? V každém případě kniha stojí za přečtení a já budu vyhledávat další informace o jeho životě.

Veruci
09.09.2020 4 z 5

Zajímavá sonda do života našeho nejznámějšího komika. Pěkně je zde vykreslena jeho komplikovaná povaha. Jen je škoda, že nejsou uváděna pravá jména.

MilanCFC
20.03.2020 5 z 5

Tak toto se opravdu povedlo. Bylo dost zajímavé stopovat Burianovy ani zdaleka lehké a mnou čekané začátky a zcela se podepisuji pod část zdejší anotace - "originální člověk s mnoha rozporuplnými vlastnostmi", protože v textu byly nějaké okamžiky, kdy král komiků nepůsobil vůbec sympaticky, spíše naopak. A následovala vlna jeho geniality. Určitě doporučuji z hned několika důvodů. Autor to pojal moc dobře a výborně zasadil.

Terisek99
03.11.2019 5 z 5

Dobrá kniha.

Taralcielle
28.08.2019 4 z 5

Příjemné čtení. Naladilo mě k přečtení dalších životopisů o Burianovi.
Hezky napsáno, pobaví a zároveň ukazuje nesmyslnost 1. světové války, obavy lidí o svoje syny, kteří byli na frontě, materiální strádání, ale také touhu po zábavě a snaze zapomenout na válku.

kilometr
24.09.2017 4 z 5

Příjemná kniha,která místy velmi dobře pobaví.70%.

nightlybird
18.07.2012

Ze slov autora :
"Nelíčím krále komiků jako skutečnou osobu, ačkoliv každý bude věřit, že tím králem smíchu je míněn geniální komik Vlasta Burian. Je pravda, že používám laskavého svolení Vlasty Buriana, abych zpracoval některé události a příběhy z jeho vlastního života i jeho vzpomínky, jež mně během našeho spolupůsobení u divadla vypravoval, ale celkový vývoj hrdiny románu a mnoho událostí je mnou vymyšleno.
Velkou část jsem si přimyslil a pozměnil hrdinu tak, aby nevzniklo podezření, že román líčí Vlastu Buriana."