Krajiny vzpomínek

Krajiny vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10047/krajiny-vzpominek.jpg 4 7 2

Kostru Vokolkovy knihy vzpomínek tvoří popis rodinného zázemí a života předků - autor vypráví o svém otci, básníku Vladimíru Vokolkovi, jeho bratrech Vojmírovi (výtvarník) a Vlastimilovi (tiskař) a dědečkovi Václavovi, zakladateli pardubické tiskárny. Vokolek evokuje atmosféru Sudet, z nichž byli vyhnání původní, převážně němečtí obyvatelé a do nichž se v roce 1947 narodil. Vedle toho popisuje kulturní prostředí severních Čech padesátých a šedesátých let.... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Triáda

Chesterton
02.12.2017 4 z 5

Nadmíru zajímavý pohled do historie a kultury naší země skrz inspirativní uměleckou rodinu.

pil
09.06.2014 5 z 5

Text rozpomínání velmi zajímavého pána z neméně zajímavé rodiny. Vybavuje si dětství v Sudetech, kulturní prostředí severních Čech padesátých a šedesátých let , kde žili Josef Jedlička nebo Emil Juliš, s kterými se znal a potkával. Život v Praze a přátelé Emanuel Franta a Ivan Diviš. Vzpomíná na své strýce Vojmíra a Vlastimila a hodně prozrazuje o svém otci, básníku Vladimíru Vokolkovi. Zmiňuje knihy, které ho ovlivnily. Milé příběhy se střídají s absurdními, něžnosti s šílenostmi.
Kniha se hemží knihami.)
Vypsala jsem si nejméně tři, které si určitě dohledám a přečtu.

Jednou se ledy hnou
Nebude pořád pod nulou
Teplý vítr od moře zavane
Rozproudí se proudy anulované
(Vladimír Vokolek)