Rapsodie šedých stínů

Rapsodie šedých stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29040/krajina-s-vlky-rapsodie-sedych-stinu-29040.jpg 5 26 4

Krajina s vlky série

Jaroslav Monte Kvasnica zasvětil knihu své životní lásce: vlkům. Psovitým šelmám i domestikovaným psům se věnuje již takřka půl století. Ve své knize se J. M. Kvasnica podrobně zabývá vlčí minulostí, přítomností i „věští“ vlčí budoucnost. Objasňuje vlčí etologii, loveckou strategii, společenskou hierarchii a výchovu mláďat. Důsledně vyvrací vžité pověry, lži i polopravdy, které mezi lidmi o těchto největších psovitých šelmách kolují, snaží se fenomén vlka demýtizovat a usiluje o jeho absolutní zákonnou ochranu. Knihu Krajina s vlky doprovodil unikátními fotografiemi Filip Chludil a ilustracemi výtvarník a terénní biolog Ludvík Kunc. Vázaná A4, 248 stran, dodací doba 2-7 dní. Kniha přináší i v kontextu k vlkům výstižný pohled na způsob života ostatních psovitých šelem. V posledních několika letech se J. M. Kvasnica s fotografem Filipem Chludilem vydali pátrat po vlcích nejen do Moravskoslezských Beskyd (kde sledují migrační vlčí stezky ze Slovenska a Polska na Moravu) a do slovenských pohoří, ale i do Bělověžského pralesa v Polsku, do italských Abruzz, do Středofrancouzského masívu, Provensálských a Přímořských Alp ve Francii, do Jordánska, Sýrie atd.... celý text

pajaroh
14.01.2019 5 z 5

Tuto vlčí sérii J.M.Kvasnici bych mohla číst (a čtu) stále dokola. Obohacuje mě a dodává tu správnou tuláckou energii a odvahu vyrazit sama se psem na vandr. Opět se mi nejvíce líbily toulavé kapitoly, především vyprávění o Poloninách, Muráni, Oravě. Autor užívá citace z mnoha mých oblíbených knih a i když se často opakuje a vrací se k tématům napříč knihami, v tomto případě to není nijak na škodu.

simanski
12.01.2019 2 z 5

Knihu jsem koupil do své sbírky o vlcích.Bohužel jsem zklamán.První část knihy byla zajímavá ačkoliv v některých informacích se autoři různých knih rozchází.Něco nového jsem se dozvěděl.Bohužel část o putování za vlky,byla zbytečně zdlouhavá a neúnosně ubrala počet stran z knihy.V podstatě krom popisu krajiny jsme se dále o vlcích nedozvěděli nic.Ačkoliv má kniha krásnou vazbu ,cena je vysoko nadsazená.Je smutný,že o tomto nádherném tvoru je tak málo knih a to málo co se objeví na pultech je během chvíle pryč.Na druhou stranu to svědčí o tom,že je mezi námi stále větší a větší počet lidí milujících tuto šelmu.

Veggi
15.03.2015 5 z 5

Kniha mi několik let ležela v knihovně a přečetla jsem jí až minulý měsíc a teď si to vyčítám, že mi ležela ladem, tak dlouho :D
Úžasné vyprávění o vlcích a vztahu lidí k nim! Při čtení těchto knih se někdy stydím za to, že patřím mezi Homo sapiens.

knihovnice
31.01.2011 5 z 5

Knihu jsem doslova zhltala,moc za ni panu Kvasnicovi děkuji.
Lidé mají u vlků a velkých šelem obrovský dluh.

vlci

2009  93%Rapsodie šedých stínů
2011  96%Jantarové oči
2009  92%Honba za přízrakem Gévaudanu
2013  98%Vlci přicházejí s větrem
2002  87%Běh s Vlky aneb Canicross

Kniha Rapsodie šedých stínů je v