Krajina s vlky: Honba za přízrakem Gévaudanu

Krajina s vlky: Honba za přízrakem Gévaudanu

Jaroslav Monte Kvasnica zasvětil knihu své životní lásce: vlkům. Psovitým šelmám i domestikovaným psům se věnuje již takřka půl století. Ve své knize se J. M. Kvasnica podrobně zabývá vlčí minulostí, přítomností i „věští“ vlčí budoucnost. Objasňuje vlčí etologii, loveckou strategii, společenskou hierarchii a výchovu mláďat. Důsledně vyvrací vžité pověry, lži i polopravdy, které mezi lidmi o těchto největších psovitých šelmách kolují, snaží se fenomén vlka demýtizovat a usiluje o jeho absolutní zákonnou ochranu. Knihu Krajina s vlky doprovodil unikátními fotografiemi Filip Chludil a ilustracemi výtvarník a terénní biolog Ludvík Kunc. Vázaná A4, 248 stran, dodací doba 2-7 dní. Kniha přináší i v kontextu k vlkům výstižný pohled na způsob života ostatních psovitých šelem. V posledních několika letech se J. M. Kvasnica s fotografem Filipem Chludilem vydali pátrat po vlcích nejen do Moravskoslezských Beskyd (kde sledují migrační vlčí stezky ze Slovenska a Polska na Moravu) a do slovenských pohoří, ale i do Bělověžského pralesa v Polsku, do italských Abruzz, do Středofrancouzského masívu, Provensálských a Přímořských Alp ve Francii, do Jordánska, Sýrie atd....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29041/krajina-s-vlky-honba-za-prizrakem-gevaudanu-29041.jpg 4.811
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Élysion

Veggi
09.10.2016

Úžasná kniha. Již mám přečtené 3 a chybí mi poslední z této série. Pan Kvasnice píše úžasné knihy o vlkách! Každá je trochu z jiného těsta, ale vždy vás zamrazí, když čtěte o vlčích jatkách. Doba, lidé a místo jsou jiné, ale scénář je stejný - ničím neopodstatněný strach z vlků a lidský pocit nadřazenosti. Knihy doporučuji všem milovníkům zvířat!

knihovnice
05.02.2011

Obě tyto knihy pana Kvasnici neměly chybu,dala bych je přečíst úplně všem lidem a dětem, jako povinnou četbu,aby si opravili MYLNÉ názory ohledně těchto úchvatných šelem.