Krajina kanibalov

Krajina kanibalov https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296544/bmid_krajina-kanibalov-peA-296544.jpg 4 112 34

Mladí Slováci - Nina, Jojo, Marko, Renča a Vik - prichádzajú do juhoamerického Peru spoznávať osobitosti domorodého života. Študenti sa spriatelia s miestnym chlapcom, ktorý im povie o malebnom, civilizáciou nedotknutom mieste v srdci pralesa. Rozhodnú sa ho spoločne navštíviť. Nerátajú však s tým, že raj, krotý objavili, má aj svoju temnú, odvrátenú stránku... Bezstarostný výlet sa v zlomku sekundy mení na neľútostný boj o život.... celý text

Horory , Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Hydra

Krajina kanibalov , 2016

klaraj093
23.07.2021 3 z 5

Po pravdě, čekala jsem větší napětí .. Kniha mě zaujala , ale až tak od půle, když už se něco pořádně dělo.. Každopádně to bylo zajímavé čtení a v podobné situaci bych se ocitnout nechtěla..

katchamccall
26.05.2021 4 z 5

Za mě spokojenost. Takovej hezky brakovej, osmdesátkovej, lehce nechutnej, horůrek. Člověk nemůže neustále číst jen "oduševnělou" literaturu :).

BroDan
12.07.2019 4 z 5

Do čítania som šiel s rezervou, nečakal som nič hlboké a svetoborné, skrátka krvavú zvrátenosť na odreagovanie. A účel to splnilo. Skupinka mladých slovenských študentov (niektorých viac a niektorých menej sympatických - Jojove "proste" na konci vety by som mu napchal do jeho tlstého zadku) sa ocitne v rukách nemilosrdných kanibalov a po egoistických Markových úvahách zo začiatku knihy sa spustí skutočná jatka. Nechutné to bolo, zvrátené to bolo, prvky erotiky (aj keď občas nechutnej) tam boli. Dokonca musím uznať, že ma osud študentov veľmi zaujímal a s napätím som sa snažil ku koncu dostať čo najrýchlejšie (v záverečnej časti sa autor pri opisovaných zvrátenostiach teda riadne opustil). Aj pár dobre zvládnutých emócii tam bolo. 4* s ohľadom na cieľovku a žáner.

NemmamSlov
31.07.2018 3 z 5

Ze by ma to nejak extra zaujalo, tak to nie. Vzdy privitam ked sa v knizke objavi nejaky sex, krv a nejaky ten akcny hrdina, ktory bojuje co mu sily stacia. V tomto diely som to od pana E. Pochu dostal a dokonca aj napad s kanibalmi nebol zli, ale aj tak tomu co si chybalo. Hold, cital som uz aj lepsie od tohto spisovatela, nabuduce to snad nebude take sklamanie.

Calix
05.03.2018 1 z 5

Mam rad zaner horror, ale toto ma teda vobec nebavilo. Ako sam autor o sebe pise ze ma rad Bckove horrory tak aj kniha bola napisana. Hlavne koho bavi pol knihy citat len o sexe a atd. Proste cakal som ze navodi mrazivu atmosferu ale tej som sa nedockal. Pre mna kniha bola velke sklamanie.

ivana1975
26.01.2018 4 z 5

Toto bola ina jazda. O par komentov nizsie zaznela veta: Úchylný mini porno-krvák a toto je naozaj vystizne. Mna osobne to velmi bavilo

LMFantasy
28.09.2017 3 z 5

Kniha je písaná pútavo. To jediné, čo by vás mohlo zastaviť je jej samotný obsah. O postavách sme sa toho príliš nedozvedeli. Podrobne tu máme opísanú predovšetkým smrť, ktorú sprevádza nekonečná dávka vulgarizmov. Obľúbenú postavu som ani nemala, ale na nervy mi liezol Jojo a jeho (na šprta) značne obmedzený slovník a vyjadrovanie, proste... :D Prišiel mi skôr ako vyhulená hlava. Marko, skôr ako Blawacke dieťatko odchované na zlatých retiazkach a Rytmusovi. Vik musel byť metalista alebo rocker, bol jediný normálny a súdim to i podľa foto v knihe :D
Upozorňujem, že hoci mne opisy v knihe so žalúdkom nič neurobili, tak sú ozaj celkom podrobné a dosť chladnokrvne popísané. Mne osobne v knihe chýbal cit. Jediný citový náznak som zaznamenala u Marka po Renčinej smrti a u Joja na konci knihy. Skoro dojímavé, ale len skoro :D Vikova smrť "hrdinská" smrť, tomu tiež veľmi nepridala.

Záverečné zvrátenosti boli prehnané - veľmi, veľmi, veľmi prehnané - ale ako sa zdá, tak veľké finále musí byť...

smazenaryba
24.06.2017 3 z 5

Hrdinovia Krajiny kanibalov si síce podkladajú krivé stoly historickými detektívkami od Červenáka, no ich duchovný otec bude musieť napísať ešte pár takýchto kníh, aby sa nimi dalo vôbec niečo podložiť. Ale seriózne. Mark E. Pocha vie písať, no prial by som si, aby svoj talent preveril väčšími ambíciami. Sex a brutalita sú fajn, ale pôsobivosť podobných scén stúpa a klesá s celkovým kontextom. Páčili sa mi pasáže, ktoré sa venovali opisom zla, ktorým boli domorodci posadnutí. Vtedy som sa cítil, že v rukách držím hororovú knihu a nie len tanier jarmočného gulášu plný vnútorností a odrezaných penisov.

martinstefko
23.02.2017 4 z 5

„Krajina kanibalov“ vám nabídne přesně to, co očekáváte. Dá vám drsnou zábavu, kterou snesete jen v případě, kdy vám nevadí pořádné gore. Ale přitom je to kniha, která má příběh, má i myšlenku a finále je docela mrazivé. Mark E. Pocha je rozhodně jedním z největších slovenských hororových talentů a nebojí se jít do brakové literatury, protože ví, co jí chce sdělit.

kristina6651
16.01.2017 5 z 5

Perfektní horror se vším všudy. Zajímaví hrdinové, jejich proměna v šokujících podmínkách,. vše šlape, jak má. Příběh je ozvláštněn nadpřirozenem i osudovostí. Mile mě překvapil i formát (pohodlně čitelný a dobře skladný), připomínající mi staré detektivky, které jsem jako malá tajně louskala na naší chatě.

deadhunter
09.01.2017 4 z 5

Když se řekne kanibalský horor, člověk si představí exotické prostředí, na první pohled ráj světa, hlavní hrdiny, pro nás muže spíš hrdinky, vypadající k světu, aby později mohlo dojít k jejich o to přitažlivějšímu porcování, a hodně nechutné lidožrouty. Tak to všechno najdete v téhle útlé knížce, která si formátem přímo říká o zařazení do batohu při cestě do jihoamerických pralesů, do kterých pak raději ani nepáchnete. Velmi dobře se čte a možná se přistihnete, že ty všechny nechutnosti hltáte plnými doušky a při tom držíte hrdinům pěsti, přestože moc dobře víte, že happy end prostě čekat nemůžete. A kdo že by tenhle příběh dobře natočil? Myslím, že Jan Švankmajer, tomu to s masem jde jedna radost! No a teď se už těším na kontakt s Markovými mimozemšťany. To budou jatka!

Pampalini
05.11.2016 3 z 5

Úchylný mini porno-krvák, pri ktorom sa autor musel výborne baviť. Ohavnosti neobchádzajú ani našincov. Nadviazal na úchylnosti ako Kanibali a pod. Všetky tie ľudožrúdske filmy, ktoré sme kedysi "žrali", sledovali x-tú VHS kópiu a verili, že je to skutočné. Cítiť v tom aj pána Ketchuma a to je len dobré. Slabším a útlocitnejším povahám je zakázané toto čítať.

Fantasysvet
05.06.2016 3 z 5

Niet pochýb, že Mark sa už dávno stihol vypísať a k dokonalosti mu zostáva už len napísať niečo originálnejšie a hlavne s chladnou hlavou. Autor sa totiž zhruba od polovici knihy akosi zvláštne „rozbehne“ a začne sa čoraz častejšie opakovať. Možno sa mu ten opis brutalít tak zapáčil, až sa rozhodol nám ich niekoľko ráz pripomenúť. Alebo len jednoducho horel termín, či jeho dvorný editor zaspal na vavrínoch... to vlastne nevedno. No je to škoda, pretože príbeh sa jednoducho vďaka tomuto nikam neposúva.

Nečudo, že čitatelia omámení úvodom, ktorý je naozaj umne napísaný a vtiahne vás okamžite do svojho obsahu i svojej vízie, vkladajú do tejto zbierky také veľké očakávania. A dostanú, bohužiaľ, iba nejaké ľudožrútske béčkové orgie. Kniha navyše stráca na atmosfére a uveriteľnosti práve tam, kde je to najviac potrebné a praktiky kanibalského kmeňa pripomínajú skôr referát ako beletrizovaný text, a tým pádom sa to negatívne odráža aj na postavách či exotickom prostredí. Postavy aj prostredie pôsobia veľmi zaujímavo, no zatieňujú práve autorov zámer – zámer vystrašiť kanibalskými praktikami čitateľa až na smrť. Takže odstránenie semenníkov a znásilnenie bezbrannej dievčiny tesne pred tým, ako sa bude pitvať zaživa, pôsobia fádne. A tým, že nie sú témami pre každého a menej zručne spracované, čitatelia vlastne pohoršia a nie zaujmú. Na druhej strane treba autorovi uznať, že zámerne vzbudiť v čitateľoch znechutenie až odpor, nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať (a za to klobúk dole).

Veruže je menej niekedy naozaj viac a nejedného čitateľa zamrzí, ak záver knihy síce na jednej strane prekvapí, ale na tej druhej vlastne sklame tým, že vôbec neprináša to, čo sa o zbierke autorom vyhlásilo a na čo vlastne celý jej názov odkazuje. Finále je samo o sebe grandiózne a nejeden raz mi pri ňom skrútilo žalúdok.

eraserhead
16.05.2016 4 z 5

Co čekat od knihy největšího slovenského psychopata nazvané Krajina kanibalov, která svým obalem odkazuje na filmové kanibalské klasiky žánru? Přesně to, co dostanete a příjemný bonus navíc v podobě překvapivě nadpřirozené linie příběhu (a to nic nespoileruji, rozjíždí se to hned v úvodu). Kromě hromady všeho očekávaného E. Pocha přihodí trochu nemilosrdné a popisné brutality, sexu a nechuťáren v krásně svižné a úderné podobě. E. pocha si hraje, s postavami i se čtenářem. Kniha je skvěle vizuálně a graficky zpracována. Výtku bych měl jen k jednomu jistému na první pohled nepravdivému a zavádějícímu údaji na obálce (lhostejno zda jde o pouhý vtip nebo okatý marketingový tah, mě to prostě nesedí a kazí mi to dojem z knihy) a k tomu, že jedna z linií příběhu mi přišla trochu nedotažená do konce, čekal jsem od ní více. Není to, ta druhá výtka, nic výrazného a na první pohled škodlivého, velkou roli v tom jistě hraje subjektivní pocit či očekávání, ale trochu to zamrzelo. Jinak pokud chcete drsnou oddechovou jízdu, tohle je přesně ono.

horory kanibalismus Peru mladí lidé slovenské horory

Mark E. Pocha (p)
slovenská, 1981