Krajem lidí, zvířat a bohů II.

Krajem lidí, zvířat a bohů II. https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71100/krajem-lidi-zvirat-a-bohu-ii-71100.jpg 5 2 1

„Koňmo střední Asií.“ Ossendowského bestseller o jeho cestě během ruské občanské války a o válkách vedených „Krvavým baronem“ Romanem Fjodorovičem Ungernem von Sternberg. Vydána anglicky roku 1921, zaznamenala okamžitý úspěch. Roku 1923 byla přeložena do polštiny a následovaly další překlady. Český překlad je pořízen z polského vydání.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Česká grafická unie / Československá grafická unie

Zwierzęta, ludzie, bogowie , 1921

braunerova
29.09.2018 5 z 5

Cestopis jsem si původně koupil kvůli baronovi Ungern von Sternberg, kterému je věnována část druhého dílu. Tento bývalý carský důstojník a velitel Asijské armády, polyglot, asketa, filosof a budhista byl mimořádně inteligentní člověk, který neznal bolest ani strach, milost, radost nebo smutek. Kvůli jeho šílené odvaze Mongolové věřili, že je nesmrtelný. Nenáviděl bolševiky a Židy a chtěl obnovit Mongolskou říši. Autor se s ním setkal v klášteru Van Kure a na jeho pozvání ho navštívil v hlavním městě Urze, v sídle "Živého Boha". Jeho rozhovory s "krvavým" baronem odkrývají i sympatické stránky této nevšední a komplikované osobnosti, o kterých se na wikipedii nedočtete.

"Mé jméno jest vyslovováno s takovou nenávistí a strachem, že nikdo neví dle pravdy, kdo jsem, neboť historie je propletena s mythem, skutečnost s fantasií, pravda s pomluvou."
rozhovor barona s A.F.Ossendowskim

"Nenechávejte mě přemýšlet! Myšlenky přicházejí a odcházejí jako vítr."
baron von Ungern

"Muži jako on jsou v době války nepostradatelní a v dobách míru nemožní. "
generál Wrangel

Mongolsko lámové ruská občanská válka (1918-1921)

Ferdynand Antoni Ossendowski
polská, 1876 - 1945
1993  91%Zemí zvířat, lidí a bohů
1925  100%Krajem lidí, zvířat a bohů I.
1925  100%Krajem lidí, zvířat a bohů II.
1930  87%Lenin - díl 1.
1931  0%Příhody opičky