Kráčanie s Bohom

Kráčanie s Bohom https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318485/bmid_kracanie-s-bohom-mem-318485.jpg 5 2 1

Kráčanie s Bohom je kniha - svedectvo. Autor sa odhodlal otvoriť čitateľom svoje denníky, aby im odhalil svoj spôsob každodenného kontaktu s milovaným Bohom. Na pozadí rôznych všedných i mimoriadnych udalostí opisuje, ako sa v nich nielen učil vnímať Božiu prítomnosť a riadenie, ale najmä to, ako sa s Bohom rozprával. S Bohom sa totiž dá hovoriť. Keď spolu s ním kráčame životom, Boh nie je tichý spoločník. Keď sa na stránkach Svätého písma spomínajú príbehy mnohých ľudí, ktorí sa s Bohom rozprávali, nie je to preto, aby sme so smútkom konštatovali, že to bolo fajn, keď mali taký blízky vzťah s Bohom, ale preto, aby sme po takom vzťahu túžili aj my a naučili sa Boha počúvať srdcom. Táto kniha zavedie čitateľa nielen do zákutí autorovho vzťahu s Ježišom, ale najmä do zákutí jeho vlastného srdca. Môže zažiť to, čo ponúka Pán ústami proroka: „Zavediem ju na púšť a prihovorím sa jej srdcu“ (Oz 2, 16).... celý text

Duchovní literatura Náboženství Biografie a memoáry
Vydáno: , Redemptoristi - Slovo medzi nami

Walking with God: Talk to Him. Hear from Him. Really.

vmatusko
01.12.2018 4 z 5

Autor - John Eldredge v knihe opisuje svoj rok chodenia s Bohom, kedy sa snaží rozprávať s ním a stále byť napojený na Boha. V knihe ponúka praktické ukážky ako môžme aj my začať kráčať s Bohom a byť na neho napojený neustále.
Chceme v sebe započuť Boží hlas? Treba mať čisté srdce, stíšiť sa do modlitby a dať priestor Bohu, nech koná. Často koná cez to, že chce v nás zničiť staré, falošné predstavy o nás.
Kniha naozaj ukazuje že kráčať s Bohom a mať s ním úprimný vzťah sa naozaj dá.