Kozliatka

Kozliatka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16352/kozliatka-16352.jpg 5 25 7

O neposlušných kozliatkach a zlom vlkovi je prvá rozprávka v živote dieťaťa, ktorá mu otvára dvere do zázračného sveta rozprávok. Vynikajúco ju ilustruje klasik detskej ilustrácie Ľubomír Kellenberger. Ilustroval Ľubomír Kellenberger, typografia Igor Imro.

simca9342
12.06.2023 5 z 5

Příběh o kůzlátkách jak ho známe, ale tentokrát hned dvakrát. O neposlušných kůzlátkách, ale taky o těch, co maminku kozu poslechla a vrátka neotevřela. Krásné kresby a překlad ze slovenštiny.

Miriam2017
02.07.2022 5 z 5

Aj keď klasické rozprávky veľmi nečítame, túto sme si v knižnici vybrali. Je pekne spracovaná, ako stvorená na večerné čítanie.

foxi_ii
04.06.2019 5 z 5

Kniha je krásně barevná a co nejvíc cením, jsou tvrdší listy. Protože ty přežili i útok zaujatého dítka :)
Díky tomu jak je kniha napsaná, tedy obsahuje i písničky a citoslovce zaujme i ty nejmenší. Ti větší se pak u knihy určitě i zasmějí.

batalka
11.10.2018 5 z 5

Parádní obrázky a málo textu, syn miluje už v roce a půl.

haaabi
25.05.2018 5 z 5

Nooo, tak moje děti se u knížky nesmály, ony se přímo nezastavitelně řechtaly. :-D A nejlepší byl vitamín bů, důdlaj, důdlaj, dů. Jdu se podívat co Jaroslava Blažková napsala dalšího. :-)

tanuki
03.10.2016 5 z 5

Kniha předkládá dvě verze příběhu o kůzlátkách - v první se čtenář dozví, jak to dopadne, když jsou kůzlátka poslušná a druhá varianta popisuje situaci, kdy kůzlátka rady své moudré maminky pouští jedním uchem tam a druhým ven. Každý příběh napsal někdo jiný a my máme s dětmi raději příběh o kůzlátkách poslušných. Je vtipnější a u vlkových popletených písniček se děti smějí nahlas. Pár úryvků umí i citovat. Pochvalu si zaslouží i povedené a vtipné ilustrace. Velmi sympatická kniha. U nás tedy rozhodně plný počet bodů. :o)

JanaDor
01.09.2016 5 z 5

Kniha je tištěna na kvalitním silnějším papíře a obsahuje nádherné ilustrace Vladimíra Krále. Je kouzelná v tom, že z každé strany je jiná pohádka – o poslušných a neposlušných kůzlátkách. Ty se potkají uprostřed knihy. Mým dětem se kniha moc líbí. Věřím, že zaujme většinu dětí. K listování vybízejí krásné obrázky, které z obyčejné pohádky dělají půvabnou knihu k darování.

Mária Rázusová-Martáková
slovenská, 1905 - 1964