Kozí válka

Kozí válka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496183/bmid_kozi-valka-4pK-496183.jpg 4 6 2

Mezi kluky horní a dolní části vsi na Plzeňsku probíhá válka. Zatímco druhá světová válka končí, klukovská pokračuje. V pětačtyřicátém roce osvobodí obec dvě armády. Spodní část sovětská armáda a horní americká. Kluci se s vojáky obou armád brzy skamarádí. Netrvá to dlouho a mladší příslušníci obou armád pomáhají svým kamarádům klukovskou válku vyhrát. Demarkační čára, která probíhá polovinou obce, má na svědomí řadu legračních i vážnějších příběhů. Vypráví je jedenáctiletý náčelník klukovské bandy z Fidlačky Vašek, řečený Bimbas.... celý text

KnihovniceVěra
02.01.2024 5 z 5

Zábavné čtivé vyprávění jakoby očima dvanáctiletého kluka Bimbase se mi líbilo mnohem více než stejnojmenný muzikál. Odpouštím i občasné pravopisné chyby.

Svobik1977
21.06.2022 4 z 5

Moc hezká a milá knížka z jedné vesnice, kde probíhají klasické klukovské bitvy a soupeření mezi dvěma částmi vesnice, ale i o lásce, přátelství a krásných i někdy smutných květnových dnech roku 1945. Zajímavostí je, že v současné době vzniká i muzikál, který je touto knihou inspirován a který bude mít na podzim roku 2022 premiéru.