Devátá dívka

Devátá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222586/mid_devata-divka-YAr-222586.jpg 4 294 78

Kovac a Lisková série

„Kovac už viděl víc mrtvých, než by dokázal spočítat. Ale něco takového snad dosud ne...“ V mrazivém silvestrovském Minneapolisu vypadne z kufru jedoucího auta zohavené tělo dívky. Spekulace, jestli byla ještě naživu, když dopadla na zledovatělou vozovku, vedou k její přezdívce: „Zombie Doe“. Jako neidentifikovaná a zároveň neidentifikovatelná je už devátou ženskou obětí roku a detektivové Sam Kovac a Nikki Lisková mají za úkol zjistit její totožnost a najít toho, kdo jí tohle provedl. Co by byla horší představa: že by pachatelem mohl být cestující sériový vrah známý jako Doc Holiday, anebo že monstrum, které by něčeho takového bylo schopno, nemusí pocházet zdaleka?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The 9th Girl , 2013

Janaves
12.11.2023 5 z 5

Pěkná krimi, sympatické hlavní postavy, líbilo se mi moc.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Jsem spokojená. Výborná kriminálka, napětí až do konce, líbilo se mi i téma z prostředí mladých. Určitě doporučuji, pokud jste milovníci krimi.

Leona333
14.04.2021 4 z 5

Tato kniha byla velice dobrá volba. Byla čtivá, úderná, napínavá. Oba vyšetřující sympatičtí a racionálně uvažující... Kniha také nadhodila otázku k zamyšlení se nad vztahy rodičů a jejich dospívající ratolestí...

Roseblood
06.01.2021 5 z 5

Četla se mi velice dobře, byla to moje první knížka od Tami Hoag a rozhodně ne poslední. Moc jsem si ji užila

Napínavý děj a překvapivý konec, výborně napsané

Rozhodně můžu doporučit

hodnocení: 5/5*

judith141
19.12.2020 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a jsem ráda, že mě tentokrát zaujala. Dobře se četla a konec byl velmi překvapivý!

Monika1717
26.07.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale znám i lepší detektivky. Přesto doporučuji k přečtení, kniha je napínavá do poslední stránky.

jihej
13.06.2020 4 z 5

Napínavá,drsná kniha, ale trochu moc náhod.

bigben
18.05.2020 4 z 5

Jak si někdy stěžuji, že je knížka moc dlouhá, tak tohle je opak...najednou byl konec...strašně rychle...

Janík511
11.04.2020 3 z 5

Dočteno, ale nějak jsem z děje neskakala radostí. Policie mi přišla celkem dost neschopná a televizní hlasatelka se musela z rukou vraha vysvobodit sama. Děj nemastny, neslany, tohle mě do kolen nedostalo.

mrliš
13.01.2020 5 z 5

Úžasně napsané! Kniha mě úplně vtáhla do děje. Kovac a Lisková jsou skvělé hlavní postavy, které rozplétají složitý případ vraždy mladé dívky. Za sebe mohu jen doporučit.

klarinka9974
17.10.2019 5 z 5

Kniha se skvěle četla, samotný děj byl zajímaví a napínavý. Konec byl nepředvídatelný a prožívala jsem každou stránku v knize. Měla jsem malé tušení jak to všechno bude, ale nakonec to bylo úplně jinak a bylo to nečekaný. Akorát poslední stránky byli dost rychle odbyté, čekala jsem nějaké vysvětlení, vrácení zpátky do minulosti..... Ale i tak skvělá kniha, určitě to nebude od autora moje poslední.

preciousek
26.07.2019 5 z 5

Právě jsem dočetla a můžu říct, že takhle dlouho mě žádná knížka nevtáhla do děje... Jdu si na seznam knih připsat další knížky od této spisovatelky... Fakt super, doporučuju...

derminator
07.07.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, já dříve četl Ledové srdce a tady v této knize se mě spousta věcí spojila. Knihu doporučuji a dávám ji 75%.

Ivulka432
23.05.2019 5 z 5

Moc se mi detektivka s Kovacem a Liskovou líbila a souhlasím s komentářem broskev28. Nevím, proč má kniha tak nízké hodnocení, když je tak velmi čtivá a napínavá. Výborně je to i napsané o tom, jak se teenageři cítí "ztracení" - občas se tak cítíme i my dospělí a člověk sám tápe a neví, kam patří.

Česneksmedem
07.05.2019 4 z 5

Thriller to byl velice čtivý. Dvě dějové linky, které se nakonec propojí a vrah, kterého jsem neodhalil. Docela se zde probírá pubertální období a vztah k rodičům v tomto období. Jistě si na to všichni občas vzpomeneme. U prvního dítěte jsme totálně nechápali a lítali v tom ode zdi ke zdi. U druhého dítěte jsme si mysleli, že už víme jak na to, ale opak byl pravdou.
Knihu doporučuji.

broskev28
07.04.2019 5 z 5

Už několik měsíců jsem jako knihovnice vídala tuhle knihu na polici, kde máme vystavené knihy koupené v minulém roce. Na rozdíl od knih Mornštajnové, Třeštíkové, Deváté, Vondrušky, Niedla, Bryndzy, Keleové-Vasilkové, Franklinové, Simmela, Harrise či Robothama, Devátá dívka se vůbec nepůjčuje. Tak jsem se rozhodla zjistit, v čem to vězí: objednaly jsme pro naše čtenáře špatnou ( = nudnou a nezáživnou) knihu?
Dnes jsem ji (po dvou volných dnech) dočetla a jsem nadšená. Dvojice vyšetřovatelů, tak lidská a nesupermanská (byli předkové seržantky Liskové Češi - mohla být Lišková či Lísková?); jak sladit rodinný život s profesním - téma obzvláště obtížné pro osamělou matku vychovávající dva pubertální syny; prostředí soukromé střední školy, která údajně aktivně bojuje proti šikaně.
Styl a tempo vyprávěného příběhu jsou skvělé, téma velmi blízké všem rodičům puberťáků, k tomu zvláštní autorské básně. Úžasné čtení, odteď budu vehementně doporučovat milovníkům detektivních příběhů!

JIVaJaH
10.03.2019 5 z 5

Ano, tato kniha si procenta zaslouží. Říkala jsem si, že ten příběh o nezletilcích mi připadá zajímavější, než detektivní část knihy....A ejhle, ono se to propojilo!Výborné!

Dagmar111
03.03.2019 5 z 5

Toto je první kniha od Tami Hoag, kterou jsem přečetla jedním dechem. Kniha se mi líbila, dobře se četla, závěr byl velmi překvapivý.
Rozhodně si přečtu celou serii "Kovac - Lisková", jako vyšetřovatelé jsou mi velmi sympatičtí.

Janniska
09.02.2019 5 z 5

Skvělé

Cher
23.09.2018 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Duo Kovacs a Lisková se mi líbilo. Závěr knihy byl velmi překvapivý. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

thrillery pro ženy

Tami Hoag