Kouzlo života

Kouzlo života https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23733/kouzlo-zivota-23733.jpg 4 40 13

Finn Delaneyové je něco přes dvacet a vede podivný dvojí život. Její otec Joe je přesvědčený, že je zaměstnaná v salonu krásy. Ve skutečnosti však Finn každé ráno odjíždí pracovat úplně jinam. Vdovec Joe ze své dcerušky chtěl vychovat princeznu, kterou by z ní jistě chtěla mít i jeho žena. Ale Finn touží po jediném, nastoupit do otcovy stavební firmy a pomáhat mu. Joe jí však tvrdí, že stavebnictví je „chlapská práce“, proto to Finn vezme do svých rukou a nastoupí do konkurenční firmy, k Tatesovým, následkem toho firma jejího otce může i zkrachovat. Také Gina Tatesová byla vychována v tom, že ženy mají hlavně dobře vypadat a mlčet. Léta strávená snahou potěšit náročného otce a dostát nárokům slavné rodiny ji citově poznamenala. Když ji vytlačí z rodinné firmy, začne pracovat pro velkého soka, Delaneyovy. Na první pohled to vypadá, že s Finn nemají vůbec nic společného, ale ve skutečnosti mají obě svým rodinám co dokazovat. Dokáže Finn najít cestu zpátky do otcova srdce? Naučí se Gina stát na vlastních nohách? Nejdříve ale obě musí zapomenout na závist a pocity křivdy – a uvědomit si, že se možná jedna od druhé zas tak neliší. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

No Place for a Woman , 2006

Laf
28.06.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je čtivě napsaná, nenudí a s každou další stránkou jsem očekávala, jak to všechno dopadne s tolika zvraty v ději. Oddychovka.

Charmedka
13.04.2019 3 z 5

Kniha není vůbec špatná, má velmi originální příběh, dá se říct ze života, díky čemuž Vás více chytne a hlavní postavy Vám budou blíže. Kniha mě vážně bavila, i když je taková feministická. Přece jen se žena snaží dokázat, že zvládne to samé, co muži a tvrdě dře s nimi na stavbě. Je to ovšem příjemná oddechovka, u které můžete vypnout a věřím, že si čtení užijete.

petuzla5591
06.01.2019 4 z 5

Kniha mne mile překvapila. Někdy mne trochu štvala Finnina tvrdohlavost, ale vyvolalo to ve mne spoustu emocí a nakonec to dobře dopadlo. Fajn kniha.

Tefnut
21.03.2018 4 z 5

Kouzlo života je kniha, která se čte skoro sama. Na začátku sice člověk bojuje s tím začíst se řádně do knihy, ale po pár stránkách mě kniha oslovila a četla se skoro sama. Dva rozdílné světy můžou mít něco společného a nemusí to být jen obdiv rodiny. Bohužel na konci to vzalo moc rychlý konec a zůstalo hodně věcí neuzavřených. Pokud chcete knihu ze života se zajímavou zápletkou a tajemstvím, kniha stojí rozhodně za přečtení. Po slabším a delším začátku a pro mě neúplném konci dávám pouze čtyři hvězdy.

marty7637
12.08.2017 3 z 5

Oddechová knížka, hezké čtení

Jessybelle
06.07.2017 5 z 5

Skvělá oddechovka, četla se sama, pořád jsem si říkala ještě jednu kapitolu a jdu spát...

janyska13
05.11.2015 4 z 5

Skvělá oddechovka, četla se skvěle. Ten konec jsem trochu čekala.

Luccy78
16.05.2015 4 z 5

Velmi pěkný příběh dvou žen, která každá pochází sice z jiného prostředí, ale jejich otcové mají podobný životní názor, že "ženská patří jen k plotně a rodit děti". A obě se snaží proti tomuto jejich přesvědčení vzepřít a všem dokázat pravý opak..

Tejezka
05.01.2015 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, až do půlky mě Finn přímo pila krev. Na tu holku jsem byla skoro celou knihu alergická :-D...Hodně se mi líbil příběh Giny, škoda že tam toho o ní nebylo víc... :) (nebo celá kniha :-D)

isobel2000
07.02.2014 5 z 5

Fajn oddechovka, autorku mám ráda a i když jsou to knihy s předvídaným koncem, nezklame.

Marčullkas
24.07.2013 3 z 5

Řadím mezi oddechové čtení třeba k vodě:)

bookcase
21.03.2013 4 z 5

Sice předvídavý konec a jemná romantika - tak akorát, ale zklamaná jsem nebyla. Autorku znám a její knížky beru jako oddechovky, když se mi nechce číst nic, u čeho bych musela hodně přemýšlet.

enyr
25.02.2013 3 z 5

Příjemná knížka pro pohodový víkend.

Donna Hay
britská, 1960