Kouzlo všednosti

Kouzlo všednosti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239376/bmid_kouzlo-vsednosti-exo-239376.jpg 4 192 56

Komorní příběh mladých manželů Magdy a Adama. I když oba dva byli kdysi přesvědčení, že jim dvěma se to nestane, čas ukázal, jak se mýlili. Všednost, jednotvárnost, nekonečný a opakující se koloběh stejných rán a stejných večerů postupně změní jejich společný život. Ani si nestihli všimnout, kdy to vlastně začalo, no najednou jakoby v něm bylo něco mrtvé. Když se Magda rozhodne, že půjde do práce, jejich vztah se ještě zhorší. Může mít i všednost svoje kouzlo...?... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura slovenská

Vydáno: , Noxi

Čaro všednosti , 2003

Lenka339
09.11.2022 4 z 5

Příběh obyčejného všedního života, která ukazuje že i ty všední a obyčejné dny mohou být kouzelné. Příjemné pohodové čtení.

Lka
24.02.2022 5 z 5

Audiokniha :
Další příběh autorky, z běžného života. Kniha opravdu vede k zamyšlení, že i ty běžné dny mohou být ty nejlepší. Magda to pochopila, až když málem přišla o rodinu. Ale tak to bývá bohužel i v běžném životě.

Allla9
24.01.2022 5 z 5

Važme si každého obyčejného všedního dne, kdy se zdánlivě nic neděje. I Magda pochopila, že takové dny jsou nelepší.

bosorka78
04.09.2021 5 z 5

Krásná sonda do manželství kdy nám dny zevšední a nám se zdá že kouzlo přitažlivosti je pryč.

LeSk
12.12.2020 4 z 5

Oddychové čtení, přelouskáno za dva večery. Příběh všedních dnů. Tato autorka nikdy nezklamala. Doporučuji.

Marci70
02.11.2020 5 z 5

Příběh ze života.. Oddychové čtení.

knihovniceS
26.10.2020 4 z 5

Kouzlo všednosti je další jednohubka. Poznáváme mladou rodinu (Magdu, Adama a jejich dcerky), jakých je okolo nás hodně. Magda mi chvílemi lezla na nervy, chtěla moc a málem přišla o všechno. Manželství procházelo krizí, manželé si zevšedněli a Magda to nezvládla. Adam se „šprajcnul“ , Magda přišla o práci, a trpěli oba. Paradoxně je spojil úraz Kristýnky ... Příběh je čtivě napsaný, tak jak to autorka umí. Doporučuji.

lidunka1
06.10.2020 4 z 5

Kniha konvenovala s mým životem, proto mě asi tak oslovila. Ale na pět hvězdiček to není.

Enehy
27.07.2020

S touto knihou jsem trochu sáhla vedle. Své fanoušky určitě má, ale já nenašla žádný důvod, proč bych ji měla dočíst. Obyčejný příběh obyčejných lidí, kterých je kolem spoustu. Tím nechci knihu ani její autorku hanit. Sama jsem žádnou knihu nenapsala. Akorát pokud toužíte po čtenářském zážitku a nejen po odpočinku, poohlédněte se jinde.

marketa9252
30.05.2020 5 z 5

Pěkné čtení

Radka1911
05.03.2020 4 z 5

Smutná a reálná kniha o manželském stereotypu.

Jitush
29.01.2020 2 z 5

Kniha jednoduchá, bez nějakého hlubšího děje. Téma této knihy se mi celkem líbilo, bylo ze života. Jen mě mrzí, že mi žádná z postav nebyla vůbec sympatická, všichni na mě působili jako hrozní sobci. Výjimkou byl přítel Magdiny matky.

tess.de.veles
30.12.2019

Kniha moc nezaujala... Vlastně vůbec.... Proto zůstala nedotčená....

Zlatinka.Emilly
30.12.2019 5 z 5

Příběh obyčejné rodiny, která řeší obyčejné věci běžného života. Co všechno Magda dokázala stihnout v domácnosti, okolo dětí a ještě k tomu pracovala. Hezky se mi o tom poslouchalo :)

kristynkal
21.10.2019 2 z 5

Cekala jsem od knihy trochu vic....ze zacatku me fakt bavila, ale nakonec jsem horkotezko docetla.... uvidime co autorciny jine knizky

Aleh
14.08.2019 4 z 5

V anotaci je položena otázka: Může mít i všednost své kouzlo...? Já jsem přesvědčena, že zajisté ano. Jen se k ní člověk musí tak nějak propracovat a prožít. Ale to ti mladí Magda a Adam zatím nevědí. I autorka si to myslí, když právě problém všednosti spojila s mladým manželským párem. Ale tak už to v životě chodí. Čtení pro ženy jako ze života. Ale to už čtenářky, které si oblíbily příběhy Táni Keleové Vasilkové, vědí

ještěrka38
02.11.2018 4 z 5

Opravdu ze života...

gargamelka
01.10.2018 5 z 5

Trefný název knihy. Občas všichni padáme do stereotypu, všednosti, šedi. Příběh oblíznutý životem. O manželství, kde se vytratí omýlený základ všeho - komunikace, ale sny jsou sny

Lenoulinka
06.07.2018 4 z 5

Příběh ze života. Trošku mi vadila věčná nespokojenost Magdy... Ale musela si projít krizí, aby nakonec zjistila, že ta všednost k běžnému rodinnému životu patří.

zuzana2599
16.03.2018 3 z 5

Další ze střípků příběhů známé slovenské autorky, která nahlíží ve svých knihách do všedního života obyčejných lidí. Dobrá odpočinková četba na dva příjemné večery.

nevěra manželství

2011  82%Dva životy