Kouzlo rodinného stolu

Kouzlo rodinného stolu https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8087/bmid_kouzlo-rodinneho-stolu-65d36cace4123.png 5 19 7

Známá spisovatelka vzpomíná na dobu svého dětství i dospělého života nad zděděnou kuchařskou knihou. Zkušená autorka ví, komu svá hřejivá vyprávění posílá: generaci zralých, starších žen, ale i jejich rodinám a dětem. Příběhy kolem kuchyňského stolu se zrodily ze vzájemné úcty, lásky a drobných lidských radostí. Jsou kořeněny humorem a každý z příběhů otvírá vzácný rodinný recept na skvělé a generacemi kuchařek ověřené recepty. Kuchařské předpisy Marie Kubátová podědila po své tetě, jež byla paní řídící ve valašské obci Pitín. V tomto domácím receptáři je ukrytá moudrost a zkušenost maminek napříč autorčiným rodem po přeslici. Kromě zajímavých návodů na řadu dobrot a střípků ze života M. Kubátové se v knize dozvíme i různé zvyky jak z kraje jejích rodičů, tak i z kraje manžela.... celý text

Marisol
06.01.2023 5 z 5

Útlá knížka propojující vzpomínání s recepty, ke kterým se dané vzpomínky vážou. Něco už jsem vyzkoušela a chystám se na další pokusy. Nicméně přiznávám, že hlavní důvod koupi této knížky nebyly recepty, ale fakt, že maminka Marie Kubátová byla v dětství moje nejoblíbenější spisovatelka. Vzpomínky na Amálii Kutinovou prostě můžu, samozřejmě také na Gabru. A tato knížka nabízí například recepty na vánoční cukroví "Málinčin slepenec" a "Gabřiných sedm jednou ranou". (Málinčin slepenec je opravdu dobrý. :-) )

JancaMia
01.08.2022 5 z 5

Kouzelná knížka plná receptu a vzpomínání.

ut.la
17.12.2019 4 z 5

Recepty převážně na sladkosti doplněné krátkými příběhy a vzpomínkami na ženy v kuchyni - na maminku lékárnici, valašskou babičku, tetičky z Moravy i Krkonoš. Příjemné počtení, i když podle receptů asi nikdy nic neupeču, neboť se (prvorepublikově) počítá s kily cukru, litry medu, kily ořechů, kupami vajec a hodinami času na pečení.

Boogie007
23.07.2019 5 z 5

Po letech jsem začala znovuobjevovat duo Kutinová - Kubátová. Jak slova matky, tak i dcery mi rozechvívají srdíčko, startují i moje vlastní vzpomínky, okouzlují neuvěřitelným lidstvím a klidným vzdorem proti někdy ne moc přívětivému osudu.
Tentokrát to je kombinace receptů a vzpomínek té mladší, které se předávají z generace na generaci a zabydlí se na každodenním nebo svátečním stole. Komu z nás se při tom nerozezní chuťové pohárky vzpomínkou na ten "náš" recept, který nám předkládala babička či maminka - chuť a obraz, který se snažíme napodobit a znovu zažít.

regulax
29.10.2018 3 z 5

Klasická rodinná kuchařka, kde za každým receptem stojí příběh s ním spojený, včetně místního nářečí. Příjemné voňavé čtení, kdy máte chuť udělat si sladkou omeletu či mandlové rohlíčky...

medlovice
16.01.2017 5 z 5

Tenkrát jsem utíkala z knihovny s taškou plnou knih a s touto nahoře, Těšila jsem se , že si udělám hamburger tak velký že na něj ani pusu neotevřu a zasednu s touto knihou. Ale byla to špatná volba jídla tato kniha je sladká a voní cukrovím. Nedokážu popsat tu nádheru namíchanou z krásy češtiny , vzpomínek a vůní cukroví .Rodinná vazba a nostalgický poklid protkávané současností a okořeněné recepty. Přenádherný obal. Přečetla jsem za jediný večer. Pohladila. Podobná kniha Cukr na nitku.

aktijnov
04.12.2014 5 z 5

Milé hřejivé příběhy a k tomu jako bonus recepty. Ten na skořicové cukroví provoní celý dům :-)