Kouzla rodu Thornů

Kouzla rodu Thornů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465954/bmid_kouzla-rodu-thornu-26q-465954.jpg 4 1041 230

Kouzla rodu Thornů série

1. díl

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns , 2019

Anastazie0810
07.04.2022 5 z 5

Vždycky miluju, když se nějaký příběh točí okolo knih nebo se odehrává v knihovně. A tenhle se řadí mezi ty nejlepší. Zvláštní knihy, plné magie ale i tajemství. Hlavní postavy mi přirostly k srdci a soucítila jsem s nimi a prožívala jejich bolesti. Ikdyž je na jednu stranu příjemné, že nečekáte v napětí na pokračování (protože je to stand alone), myslím že zrovna tento příběh by si to pokračování zasloužil.
Krásné čtení, krásný příběh.

Anette_De
04.04.2022 2 z 5

Tak se mi zdá, že jsem četla úplně jinou knihu než většina.
Asi mi nesedlo to, že se jedná o standalone, takže spousta věcí na mě působila nelogicky a byla až příliš rychlá. Lásce mezi hlavními hrdiny jsem nevěřila ani na vteřinu. Nevím. Jsem zklamaná, ale to neznamená, že je kniha špatná. Doporučila bych ji spíše těm, kteří s fantasy žánrem teprve začínají. Jinak musím pochválit alespoň obálku, ta se opravdu povedla.

lenka7767
03.04.2022 5 z 5

Mě se knížka moc líbila. Zajímavý příběh, Silas byl nej!

janka2000
03.04.2022 4 z 5

Fantasy příběh o dívce, která vyrůstala v magické knihovně a o čaroději. Klasicky v knize najdeme boj dobra a zla. Čte se to téměř samo, ale upřímně jsem od knihy čekala více. Ať už kvůli ohromným recenzím, mega nádherné obálce nebo potenciálu. Nemůžu říct, že příběh není dobrý, ale prostě mi tam něco chybělo.

ydnac
30.03.2022 4 z 5

(SPOILER) PŘÍJEMNÁ FANTASY :-)

Mám už načteno stovky knih tohoto žánru a tak bych o této řekla, že je jednoduše napsaná a dobře se čte.
Chybělo mi jen více detailnějšího popisu co se týče přeměny knih ve zlotvory, více vysvětlení, ale prostředí knihoven je mi samozřejmě velice blízké a to mě bavilo.
Hlavní hrdinka je odvážná, chytrá, udělá si vlastní názor a chce se stát strážkyní knihovny.
Nechybí pohledný čaroděj a tajemný démon :-), ti byli skvělý.
K tomu pár šotků, padouch, kouzla, láska, kouzelné knihy (grimoáry) a ohrožení světa.
Kniha si určitě najde hodně čtenářů.

zirafinec
30.03.2022 5 z 5

Nyní jsem znovu přečetla a znovu musím říct, že ta kniha je prostě skvělá. Silas a Nathaniel byli skvělí, nemluvě o hlavní postavě. Trochu předvídatelná, ale nádherná kniha v úžasném světě.

M.C.SMITH
28.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla bomba. Kniha mne neskonale bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Od první stránky mne příběh pohltil a já jsem Elisabeth fandila. Nathaniel byl perfektní muž, kterého bych ráda poznala. Silas byl skvělý démon, kterého jsem si oblíbila.
Celá kniha pro mne byla naprosto perfektní. Jsem velmi ráda, že se mi ji nakonec podařilo sehnat, neprohloupila jsem. Kniha jde do mé top desítky.
Vím, že si ji v budoucnu s chutí přečtu znovu a mohu jen a jen doporučit všem, co májí rádi magii.
Za mne perfektní.

Nelly178
25.03.2022 5 z 5

Naprostá pecka. Občas si říkám, jestli nečtu knihy jen proto, že jsem na to zvyklá a proto, že nevím co jiného bych dělala. Ale potom narazím na přesně takovou knihu, která vám dá důvod číst dál a uvědomit si, že ten čas strávený nad příběhem za to opravdu stojí. Pokud váháte určitě si ji přečtěte.

NymphMaeve
23.03.2022 5 z 5

Právě tato kniha na mě před nějakou dobou číhala úplně všude na internetu. Odolávala jsem, protože jsem si nebyla jistá, zda je kniha úplně pro mě. Ale po dlouhé době na mě koukla v knihovně a já neodolala. Pustila jsem se do ní prakticky ihned a okamžitě mě pohltila. Příběh Elizabeth byl jako lavina, která mě strhla do děje a já se s ní tak sblížila, až jsem měla pocit, že jsme kamarádky. Nathan a Silas pro mě byli zezačátku malinko oříšek, ale pak se ledy prolomily a já se dostala do světa magie a grimoárů s lidskými emocemi a vlastnostmi. Neskutečně se mi to líbilo, hltala jsem každou stranu a i když byly některé části malinko krkolomné, na mé pocitech při čtení to nemělo vliv. Příběh je to nádherný, krásně rozvedený, na konci vysvětlený i s malinkou nadějí, kterou jsem přesně potřebovala. Je to nádherná kniha a až ji vrátím do knihovny, určitě si ji pořídím do své vlastní sbírky.

teer.h
21.03.2022 4 z 5

Skvělý a čtivý YA příběh s docela originálním světem, ve kterém byla i moc hezká romantická linka. A ta obálka, ach.
Troufám si říct, že tohle nebylo nijak náročné čtení. Kniha mi doslova utíkala pod rukama. Zprvu jsem se trochu lekla její tloušťky, nicméně nestačila jsem se divit, jak rychle jsem knihu přečetla.:)
Škoda jen, že tento příběh je standalone. Já bych si dala alespoň trilogii. :)

Miladad
09.03.2022 5 z 5

Moc hezká a čtivá knížka. Přečetla jsem jedním dechem

Nelly
09.03.2022 4 z 5

Krásná fantasy kniha spíše pro mladší čtenářky - přišla mi jako pohlazení, i když je tam hodně černé magie, démonů a tak. Chvílemi mne i mrzelo, že je to jen jeden díl, ne série - ale domnívám se, že autorka na víc nemá (splétat více osudy, přidat více emocí apod.) - ale ničemu to nevadí, je vidět, že čtenáři či čtenářky i po jednodílných knihách prahnou. Uvidíme, co další knihy této autorky přinesou - potenciál tam určitě je.

PeťkaW.
08.03.2022 4 z 5

Byla jsem hrozně zvědavá, jestli knížka dostojí svým ohlasům ze zahraničí... a dostála. Autorka vytvořila skvělý příběh. Jednoduchý, nevrstvila ho kdovíjak, aby z toho šla hlava kolem. Pořád byl ale dost originální a nápaditý, aby čtenáře vtáhnul po pár stránkách. Hlavní linka knihy byla jasná od prvních stránek a motiv působil svou jednoduchostí a pojetím až trochu oldschoolově, což by se dalo trochu považovat za mínus. Zároveň ale příběh obsahuje kupu jednotlivých malých zvratů, které děj krásně oživovaly a doplňovaly. Moc se mi líbily i, na první pohled nenápadné, detaily, které ale byly ve výsledku o to zajímavější a působivější. Nepoužila ani šílené množství postav. O to víc se tak ale mohla soustředit na postavy hlavní. Přiblížit jejich motivace, touhy, minulost, vztahy... díky tomu jste si je rychle oblíbili a všechno s nimi prožívali. Z prostředí starých knihoven a "živých" grimoárů pak musel plesat snad každý knihomol a byla to ta pomyslná třešinka na dortu.
Kouzla rodu Thornů mají zkrátka všechno, co by knížka z tohoto žánru měla mít. Napětí, akci, zvraty, magii, trochu té lásky a super čtivost... a na mě tohle spojení prostě funguje navzdory tomu, že už nejsem úplně cílová věková kategorie. Až mě trochu mrzí, že nejsou další díly. Klidně bych si dala říct :)

Brunnetka
08.03.2022 5 z 5

Aaaa, tak takhle knížka mě chytila od začátku až do konce. Mrzí mě, že nemá pokračování! Mám ráda příběhy, kde je hlavní hrdinka knihomolka, ale aby knihy žily vlastním životem - geniální.
Líbí se mi, že to není typický příběh nacpaný hromadou postav, ve kterých se čtenář ztrácí a tím není kniha zbytečně "naducaná" několika dějovými linkami. Děj pěkně odsejpá a snad nebyla pasáž, kterou bych "přetrpěla" k zajímavějšímu ději.

Kdo má rád fantasy, knihy a trochu tajemna, tak rozhodně DOPORUČUJI :)

JessieEx
01.03.2022 2 z 5

2,5* Čím více času od dočtení uběhlo, tím horší se mi knížka zdá...
A přitom když jsem ji rozečetla, přišla mi hrozně fajn, měla určitě velký potenciál. Ale bohužel, nebyl naplněn, za mě to bylo jedno velké YA-fantasy klišé.
Naivní hlavní hrdinka se v 16 letech rozhodne zachránit celý svět...co mi to jen připomíná? Zamiluje se do bisexuálního čaroděje, před kterým by se správně mela mít na pozoru a který jí za celou knihu opětuje lásku jen jednou a ty city z jeho strany tam prostě nejsou, nevěřila jsem jim. Jeho skvělý smysl pro humor se vypařil po pár desítkách stran neznámo kam, škoda, aspoň tohle jsem mohla hodnotit kladně.
Příběh je zasazený do magického světa, o jehož fungování se moc nedozvíme, každopádně připomíná viktoriánský Londýn, až na to, že tomu zase neodpovídá chování postav.
Kniha měla i světlejší místa, ale jako celek je to šeď a těžký průměr, možná kdyby byla kratší, bylo by mé hodnocení shovívavější, ale takto bohužel.

Nicolynni
21.02.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, jaké byly na knížku ohlasy, musela jsem si ji pořídit. Nečekejte nic, z čeho byste si sedli na zadek, ale i tak je to velmi příjemná knížka, která se velmi dobře čte a s příběhem, který od začátku pozvolna odsýpá. Nenudila jsem se a neměla jsem chuť některé části přeskočit jako se mi často stává u jiných příběhů. Hlavní hrdinka neurazí, nenadchne, Nathaniel super, ale nejvíc mě zaujal Silas. No, kdo nečetl, přečtěte si to :D.
Já ráda trilogie a čím víc stránek, tím líp, ale na druhou stranu oceňuji, že je to standalone a není to uměle natahovaný. A nemusím čekat na další díly!
Každopádně tuto milou knihu doporučuji. Myslím, že se v budoucnu ke knížce ještě vrátím.

tessiesulcova
18.02.2022 5 z 5

Když Kouzla rodu Thornů vyšla musela jsem si jí pořídit. Nejen, že mě zaujala obálka, ale také anotace a to je pro mne velice důležité. Začátek knihy rychle utíkal a toho si také velmi cením. Děj jsem si užívala, ale i přes to jsem se během četby zasekla a raději ji odložila na později, toho nelituji.
Hlavní postavu jsem si hned oblíbila a její dějová linka s Nathanielem se mi líbila, i přes její pomalý vývoj. Silas knihu velmi oživil a jsem ráda, že autorka tuto postavu napsala.

Všem milovníkům fantasy a ya knihu doporučuji všema desíti. 5 hvězdiček/5!

LenkaPet
18.02.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila i když jsem jí rozečtenou na nějakou dobu odložila. Doporučuji.

lokonla
16.02.2022 5 z 5

Kniha má skvěle vystavěný svět, který dává smysl a nic mě tam v jeho zákonitostech nerušilo. Autorka umí velmi trefně popsat prostředí, což mi přijde, že se poslední dobou nějak opomíjí v knihách pořádně dělat.
Celý příběh byl velmi miloučký, zároveň napínavý a i vtipný.
Skvělá kniha, která se čte sama a nebudeme si lhát, všichni ji milujeme, protože to je prostě standalone .

ElessaRiverbow
16.02.2022 5 z 5

Už když kniha vyšla, mě zaujala, ale měla jsem jiné knihy na čtení, takže jsem na ni nakonec zapomněla. Teď jsem však moc ráda, že ji mám přečtenou. Stránky rychle utíkaly a já se do příběhu rychle začetla. Moc se mi líbila mapa, díky které jsem se lépe orientovala. Nápad s knihovnami mě okouzlil, hned bych se tam přestěhovala. Elizabeth a Nathaniela jsem si zamilovala, ale nejvíc jsem měla ráda Silase. Pokaždé, když jsem u knihy brečela, bylo kvůli němu. Proto jsem byla nadšená, že se na konci Elizabeth povedlo ho vyvolat zpátky. Také na knize oceňuji, že je to standalone.