Kouzla rodu Thornů

Kouzla rodu Thornů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465954/bmid_kouzla-rodu-thornu-26q-465954.jpg 4 1043 230

Kouzla rodu Thornů série

1. díl

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns , 2019

gnatalka
20.09.2023 4 z 5

Uvažovala jsem, jestli se do knihy pustit a nakonec jsem příjemně překvapená. Grimoáry mě hned vtáhly do jejich světa. Kouzelné prostředí veleknihoven, sympatické postavy, humor i napětí. Děj byl občas předvídatelný, ale bylo tu i pár zvratů, které jsem nečekala. Vše bylo vždy i hezky vysvětleno. Z nějakého důvodu mě posledních pár kapitol bavilo o něco méně, ale jako celek hodnotím velmi pozitivně a určitě se pustím i do další knihy z tohoto světa, která by u nás měla brzy vyjít :)

Elea
12.09.2023 2 z 5

Jsem smířená s tím, že pokud čtu knihy pro děti a mládež, tak se musím připravit i na tomu odpovídající myšlení, ale u této knihy se mi to nepodařilo. Připadala mi neskutečně předvídatelná, naivní, děj se dal odhadnout po přečtení pár stran.

Takyumímčíst
07.09.2023 5 z 5

Nevěděla jsem co mám od knížky moc čekat, ale velmi mě lákalo prostředí děje a grimoáry. Postavy jsem si poměrně lehce oblíbila, i když u hlavní hrdinky mi to chvilku trvalo, přišla mi nevýrazná (ale alespoň mě neštvala). Romantická linka tam je pokud ji chcete vidět, pokud na romantiku moc nejste, myslím, že si knížku můžete přečíst taky, protože tam není nijak moc nucená. Knížka mě bavila, byla tam akce, kouzla, prostředí knihovny s kouzelnými knihami, tajemství...

Ewilka
27.08.2023 4 z 5

Jednoduchý fantasy příběh se sympatickými postavami. Nic víc. Nic míň. A díky tomu jsou Kouzla rodu Thornů milým oddechovým čtením, které baví a nezklame.

elyonka9643
18.08.2023 5 z 5

Přečetla jsem to v podstatě jedním dechem. Knížku jsem si kupovala hned po jejím vydání, protože ilustraci obálky dělala moje oblíbená ilustrátorka Charlie Bowater. A jak jsem ráda, že jsem si ji nechala uležet. :D Protože ten konec! Nevydržela bych čekat víc jak rok na další díl. Takhle si počkám jen dva měsíce než u nás vyjde druhý díl.:) Moc se těším.
Každopádně kniha je to skvělá. Taková krásná oddychovka s dokonalým množstvím napětí, humoru, fantasy a romantikou. Skvěle napsané. Fakt jsem měla co dělat, abych knihu aspoň na chvíli odložila. A vůbec se mi nechtělo od Elizabeth a Nathaniela a Silase odcházet. Jejich charaktery mě bavily. Nepřipadaly mi protivné jako jiné YA postavy. A během čtení jsem si je moc oblíbila. A hlavně! Kdo by nechtěl pracovat a vyrůstat ve veleknihovně mezi všemi těmi super grimoáry?!

hledaseniki
12.08.2023 5 z 5

Další z mnoha knih, kterou jsem si koupila hned po vydání, ale přečetla jsem jí až teď, proč já tohle dělám!
Tohle bylo prostě skvělé, odkládala jsem jí i přesto, že jsem o ni četla samou chválu, ale místo toho abych se rozhodla začít číst tuhle autorčinu knihu jako první, přednost jsem dala Magii havranů a to bylo zklamání. Kouzla rodu Thornů jsou všechno jen ne knižní zklamání. Je to čistokrevné fantasy, které i přes svou délku Vám bude dělat společnost velmi krátce, protože tohle se četlo úplně samo. Řekla bych, že i přesto, že je to celkem tradiční fantasy, tak je tu skvěle vystavěný svět, který rozhodně není všední a který knihomol by v tomhle světe nechtěl žít, že?! Překvapilo mě, že tu není prakticky žádná omáčka a příběh se rozjíždí hned od prvních stran a pak už je to prostě jízda. Postavy si musíte zamilovat, protože pardon Silas, Nathaniel a samozřejmě i Elisabeth to je prostě úžasné trio, nemůžete se jich nabažit. Margaret Rogerson si u mě napravila reputaci a rozhodně dám šanci i jejím dalším knihám. Tohle si prostě musíte přečíst, i když nejste cílovka.

Shaxx
07.08.2023 4 z 5

Taková milá ya fantasy romance se sympatickou hlavní hrdinkou (konečně po dlouhé době), odehrávající se v prostředí vražedných a nevrlých grimoárů aka knih, které vás s přehledem můžou kuchnout. Jakmile se na scéně objevil čaroděj a jeho společník, hned mi v hlavě naskočila asociace na anime Kuroshitsuji a když jsem si pak zpětně četla komentáře, rozhodně jsem nebyla jediná :) Četlo se to velmi dobře, nevadila mi romantika, ani veškeré klišé, které se zde objevilo, prostě mi to sedlo do noty. Možná závěrečný střet se záporákem na mě byl trochu uspěchaný a odbytý, ale jsem ochotná to odpustit, protože mě jinak zbytek velmi bavil. Od autorky jsem předtím četla jen Magii havranů a s tou se to nedá srovnávat, je vidět, že se od té doby výrazně posunula s kvalitou psaní vpřed.

KnihoMolka-_-
03.08.2023 5 z 5

Od té doby, co vím o existenci této knihy jsem myslela, že ji nikdy číst nebudu. Teď jsem ji zhltla za čtyři dny a byla vážně úplně skvělá.
Příběh se rozjel už po pár prvních kapitolách, a ne až v půlce knihy...
Postavy-úžasné
Prostředí-krásné
Zkrátka této knize nemám co vytknout. Silas, Nathaniel a Elisabeth, kolem kouzelné knihy, které dýchají a jsou schopné i zabíjet, bitvy na život a na smrt, dobrý konec...
Přečtěte si ji:)

knidopel
28.07.2023 4 z 5

U této autorky se mi líbí její originální nápady a neotřelá prostředí, kde se knihy odehrávají. Jinak tomu nebylo ani u Kouzel rodu Thornů. Setkáváme se v prostředí knihoven (což já jakožto knihovník samozřejmě oceňuji) a knihy zde navíc ožívají a mají duši. K tomu nutno připočíst nápad s démony jakožto poskytovateli magie, nenásilnou romantickou linku a vznikne skvělá kniha, která se čte v podstatě sama.

Ka.Kubi
22.07.2023 5 z 5

Super fantasy z prostředí knihovny, kde knihy ožívají a dokážou na vás plivat inkoust nebo vam zazpívat... Společnost vám dělá démon a okouzlující čaroděj :) co víc si přát! Paráda

LenaWirus
30.06.2023 4 z 5

Tato kniha mě mile překvapila, jednalo se o zajímavě pojmutý příběh z prostředí knihoven, kde knihy ožívají a můžou způsobit spoustu problémů. Také mě pozitivně překvapil systém čarodějnictví - tedy že každý čaroděj potřebuje ke své magii démona, kterému ze sebe musí něco obětovat. Za dlouhou dobu jsem narazila na ženskou hrdinku, která nebyla otravná a naprosto neracionální. Vzhledem k epilogu se bude zřejmě jednat o sérii, což mi přijde zbytečné. Hodnotím kladně.

Petra38
15.06.2023 5 z 5

Vážně byla strhující, moc mě bavili všechny kapitoly a to je vážně vzácnost. Postavy,děj a popis grimoárů byl moc dobře propracované, jako kdybych tam byla. Hlavně napad s knihovnami byl neotřelý. Užila jsem si každé slovo a určitě se k ní někdy vrátím ,už jen proto, že jsem až do konce netušila úplnou zápletku. Doporučím...

Američanka510
26.05.2023

Jak obstála hodnocení kniha, která byla všude a všem se líbila?
Tenhle způsob nemám ráda, protože jdete do knihy s obrovským očekáváním, které nemáte jistotu zda se naplní nebo nikoliv.
U téhle knihy se to hodně povedlo. Vše hezky naplnila a navíc předčila.
Tak se jdeme vrhnout na plusy.
+ Nathaniel (ano hlavní posatava je v plusu, protože byla dokonale popsána)
+ Silias (ano druhá postava, ale jestli je nějaká postava lepší než tyhle dva potřebuji jí nutně číst)
+ Příběh nebyl moc pohodlný a pořád tam byla nějaká akce
+ Skvěle zpracovaný nápad s knihami
+ Skvěle zpracovaná magie (nové prvky, nové skutečnosti)
+ Sarkasmus
Při psaní téhle recenze jsem přemýšlela nad mínusy a jeden jsem našla.
- Moc krátké (děj byl skvělý a konec by si zasloužil lépe zpracovat)

Nejoblíbenější citát
"Proč se na mě tak díváte?" podivil se
"Využil jste kouzelné zaklínadlo, abyste poskládal mé punčochy!"
Povytáhl obočí. "Máte pravdu to nezní jako něco, co by udělal správný zlý čaroděj. Příště vám je neposkládám."
Sečteno potrženo tahle kniha je Humbook typem naprosto oprávněně.
Snad někdy u další recenze Vaše Lucka. Ld

Jaehyun
26.04.2023 4 z 5

'Protože toto nebyly obyčejné knihy, které se většinou nalézaly v knihovnách. Byly to znalosti, kterým byl darován život. Byla to moudrost, které byl darován hlas. Když do knihovny proudilo okny světlo hvězd, zpívaly. Cítily bolest a trpěly, když jim někdo zlomil srdce. Někdy byly zlé, jindy směšné - stejně jako okolní svět. A díky tomu stálo za ten svět bojovat, protože kde bylo temno, tam byla i spousta světla.'

Tohle se mi narozdíl od Magie havranů líbilo mnohem víc. Skvělý příběh, sympatické postavy, dobře vystavený svět a navíc se v každé kapitole stále něco dělo. Romantická linka se odehrávala spíše na pozadí, což mi vyhovovalo a chemie mezi postavami fungovala skvěle, jen jsem kolikrát přemýšlela nad tím, kdo s kým nakonec skončí, protože Nathaniel (ať žije bi king) a Silas byli dost suspicious a celkem jsem jim fandila.

Vespertinu od autorky už asi číst nebudu, nijak mě to neláká, ale tohle jsem si užila. Byl by z toho podle mě docela zajímavý film.

lucky4ever
14.04.2023 4 z 5

důkaz toho, že nepotřebujete roztahanou ságu o X dílech, abyste vytvořili zajímavý propracovaný svět a akční chytlavý příběh. Jsem moc ráda, že se jedná o standalone, příběhu to ani v nejmenším neuškodilo

Kate3003
23.03.2023 5 z 5

U této knihy jsem se dost bála jestli se mi vůbec bude líbit, protože dost často se mi knihy okolo kterých je velký boom až tak moc nelíbí. O to více jsem byla překvapená když mě tahle už po prvních pár kapitolách naprosto vtáhla.
Kniha se odehrává v prostředí knihoven takže pro knihomoli naprosto vysněné místo a hlavní hrdinka miluje knihy takže další známka toho, že by to mohlo být fajn.
Narozdíl od většiny YA knih tady u hlavní hrdinky dochází k vývoji osobnosti a Elisabeth dokáže i přemýšlet před tím něž něco udělá což velmi oceňuji. Celkově jsem si hrdiny této knihy oblíbila a každý z nich si mě něčím získal. Nathaniel na první dobrou svým vtipem a sarkasmem, protože to jak dokázal některé věci podat bylo opravdu neuvěřitelné. Nesmím opomenout ani Silase, který je prostě svůj a to je na něm skvělé. Chemie mezi jednotlivými postavami fungovala naprosto na jedničku a romantickou linku jsem si tentokrát fakt užila přesto, nebo možná právě proto že byla dost v pozadí a nepřehlušovala základní linku příběhu.
Kniha je velmi čtivá a děj příjemně plynul. Některé zvraty byli u této knihy velmi nečekané což mě opravdu potěšilo a kniha za to má opravdu velké plus.
Konec jsem zhltla v podstatě na jeden zátah, protože mě opravdu zajímalo jak to dopadne a celkově jsem si čtení neuvěřitelně užila. U epilogu se mi sice skoro zastavilo srdce když jsem zjistila, že je kniha konce a ve vzduchu zůstává viset jedna obrovská neznámá. Což autorce odpustím jen proto, že zbytek knihy byl opravdu skvělý.

Fanfanka
22.03.2023 4 z 5

Splnilo očakavanie

Vjeerus
21.03.2023 5 z 5

Vzhledem k velkému množství pozitivních recenzí jsem se opravdu bála do knihy jít, jelikož jsem se už hodněkrát spálila. Ale tentokrát ne a já si příběh víc, než užila.
Nejen že kniha obsahuje pro většinu knihomolů prostředí snů, ale má i skvělou hlavní hrdinku a ještě lepšího hlavního hrdinu a za mě úplně nejlepšího pomocníka.
Hlavní hrdinka miluje knihy, má jasnou vizi o světě a taky cíl, kam chce ve svém životě směřovat. Ale díky bohu za to, že vlastní takovou tu věc, které se říká mozek a když se dostane za zdi svého bydliště, používá ho a upravuje si názory podle vlastních zkušeností. A to je pro mě opravdu zážitek, protože v YA mi ženské hrdinky většinou lezou krkem absencí zdravého rozumu.
Hlavní hrdina má spoustu tajemství a bubáků ve skříni, ale taky dokonale podmanivý humor a vážně jsem si užívala jeho pošťuchování všech okolo, obzvlášť pak hlavní hrdinky.
No a do třetice všeho dobrého, ústřední dvojici doplňoval sluha, který měl mít jasný charakter. Ale neměl a tím si mě získal, bavilo mě odhadovat, jaký nakonec bude. Jestli zvládne bojovat sám se sebou a které jeho já nakonec vyhraje.
Nemůžu ani říct, jak rychle mi kniha utíkala a jakým stylem jsem zhltla konec, kde opravdu i ta slza ukápla. Bylo to akční, romantika fungovala na jedničku, ale nedominovala. Vedlejší postavy skvěle doplňovaly děj, který jsem málo kdy zvládla odhadnout. Autorce neodpustím jedinou věc poslední větu. Měla být prostě ještě jedna. Tak obří naděje bez odpovědi, to je kruté.
Určitě knize prospívá to, že to není série, takže není úplně čas na sáhodlouhé šťourání se ve vlastních myšlenkách, nějakém velkolepém plánování a tajení informací. Prostě za mě velmi povedené fantasy, které obsahuje vše, co mám ráda.

TaLu
20.03.2023 5 z 5

Jako knihovnice vím, čeho jsou knihy schopné, a tento úžasně vymyšlený příběh to jen dokazuje.
Kouzelné, užila jsem si každou stranu. Doporučuji všem milovníkům fantasy.

terez.book
18.03.2023 4 z 5

Oproti knize Magie havranů tohle bylo už naštěstí super. Originální svět, čtivý a svižný příběh a nenásilná romantická linka. Navzdory lehce předvídatelnému ději jsem se ke knize ráda vracela a těšila se na každou kapitolu.
Postavy mi opravdu přirostly k srdci. Nathaniela bych možná i přidala ke sbírce svých imaginárních crush. Druhý díl bych si určitě přečetla. Protože konec?! Proč nám to spisovatelka dělá?
Kniha mě opravdu bavila, poslední hvězdu ale dát nemohu. Nesedí mi úplně styl vyprávění autorky. 100 lidí 100 chutí. Stejně jako u Havranů, mi ve vyprávění "něco" chybí.