Kouzelný svět Harryho Pottera

Kouzelný svět Harryho Pottera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12340/bmid_kouzelny-svet-harryho-pottera-6547d2f63afb5.jpg 4 229 23

V knížkách o Harry Potterovi J. K. Rowlingové je ukryta celá řada hravých narážek na historii, legendy a literaturu. Tato knížka se pokouší autorčiny narážky dešifrovat, odhaluje obratně skryté významy. S její pomocí se čtenář seznámí s významem jmen některých hrdinů, původem a výskytem nejrůznějších fantastických zvířat, odkryje i podobnost některých Harryho dobrodružství s jinými legendami a mýty. Dozví se např. od jakého slova je odvozen název koleje Nebelvír, zda čarodějnice odjakživa létají na košťatech nebo proč se profesorka McConagallová objevuje v kočičí podobě. V knížce nechybí ani bibliografie a internetové zdroje.... celý text

Fantasy
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Magic Worlds of Harry Potter , 2001

DarkAvenger
19.07.2021 5 z 5

Zajímavá kniha pojednávající o HP fenoménu. Četla swm jí jako dospívající a dozvěděla se pár informací navíc nebo byla přinucena o některých věcech víc přemýšlet. Pro zajímavosti to fandům HP dobře poslouží aby si rozšířili svoje znalosti.

Luigi1
18.11.2020 3 z 5

Očekával jsem od toho víc.Docela jsem zklamaný.

Devid
27.01.2019

Je to sice už delší dobu co jsem tuhle knihu četl, ale je tam dost zajímavých informací atd

mia.com
24.10.2018 3 z 5

Není špatná, řekla bych takový lepší průměr, jsou i lepší knížky k Harrymu.

Atanone
18.08.2018 5 z 5

Někdo se na tom příběhu "přiživí" dobře a jiný zase hůř. Tahle kniha je z těch dobrých. Hezky se to čte a je to takové milé a přitom zajímavé.

Klichem1
01.01.2018 4 z 5

Veľmi zaujímavé a príjemné čítanie. Doplnenie vedomostí sveta Harryho Pottera predsa nikdy nie je na škodu.

Miro.slav
28.10.2017 5 z 5

Tento titul môžeme už považovať za akúsi mytologickú príručku k svetu Harryho Pottera. Je v nej nielen vykreslený Rowlingovej svet, ale aj rôzne inšpiračné zdroje z ktorých čerpala, no veľa miesta je venovaného aj historicko-mytologickému pozadiu celej ságy. Fanúšik sa tak dozvie veľa nového alebo si len zopakuje to, čo už dávnejšie vedel.

Niu
13.09.2017 3 z 5

Celkem dobré doplnění světa Harryho Pottera, ale není to úplně ono.

slayeesgirl
05.09.2017 5 z 5

Krásné rozšíření "potterovských" obzorů. Tato kniha mě nesmírně bavila, i když je to něco jiného, než by mnozí mohli očekávat. Ukazuje to, jak má J.K.R. svůj fiktivní svět promyšlený a že si netahá jména, názvy a souvislosti jen tak z rukávu.

Elsa14
16.02.2017 5 z 5

Nečetla jsem knihu v kuse. Spíš jsem si vždy sedla a koukla na pár informací. Hodnotím kladně.

Akemi4
12.12.2016 3 z 5

Čekala jsem, že se dozvím něco nového, skutečnou inspiraci J. K. při psaní Harryho Pottera, ale tohle byly spíš jen domněnky a vyprávění o mýtech. Nebylo to špatné, ale očekávala jsem víc.

Ramilia
25.09.2015 4 z 5

Pro mě, jakožto skalního fanouška HP, je tato kniha nutnost. Zaujala mě i přes to, že popisuje jevy, místa a legendy pouze do 4. dílu. Některé úvahy týkající se budoucího děje mě pobavily, jiné se vyplnily.

kazecha
24.09.2013 3 z 5

Pro skalní fanoušky Harryho Pottera je tu spousta zajímavůstek k zamyšlení. Pro nás ostatní je to lexikon - který není třeba celý číst ...

Mako123123
01.08.2013 3 z 5

fajn informácie a zaujímavé ale inak nič moc a to že kniha pokryla len prvé 4 diely na hodnotení moc nepridáva :/

Belatris
21.07.2013 2 z 5

Vhodné opravdu spíše pro mladší čtenáře knih o Harry Potterovi. nicméně vcelku zajímavá kniha, v níž jsem i já našla pár inspirativních informací.

Beatris
20.07.2013 2 z 5

Upřímně Harryho Pottera miluju a mám doma všechny knížky - i ty "doplňkový", ale tohle mě prostě nějak nezaujalo. Nelíbí se mi celkově to provedení a upřímně je to nuda. Například takový Lexikon je mnohem lepší . . .

Desire_Lydon
03.05.2013 4 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera jako já určitě skvělý doplněk - bohužel jen pro první čtyři díly

KellyH
29.08.2012 5 z 5

Příjemný doplněk pro potterofily. Během četby jsem rozhodně narazila na několik zajímavých informací, které mě příjemně překvapily. Jediným mínusem je asi jen to, že (pokud jsem tedy dobře pátrala) neexistuje další díl, nebo alespoň aktualizace, poněvadž tato knížečka se zabývá jen prvními čtyřmi díly Harryho Pottera a jsem si jista, že i v těch ostatních se najde plno odkazů do historie či mytologie.

Layss
26.02.2012 4 z 5

Knížka plná informací doplňující děj HP. Doporučuji pro skalní fanoušky...

oldshatterhand
29.11.2011

Tuto knihu jsem četl již dávno a zaujala mne. Není to sice klasická beletrie ale číst se to dá. Tato kniha nás seznámí se světem Harryho Pottera a bytostech co tam žijí. Zajímavé

Harry Potter

David Colbert