Vzhůru na kouzelný strom

Vzhůru na kouzelný strom https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32588/bmid_kouzelny-strom-vzhuru-na-kouzelny-s-aH1-32588.jpg 5 108 18

Kouzelný strom série

Země splněných přání. Země hraček. Narozeninová země. To jsou fantastická místa, ve kterých zažívají neuvěřitelně napínavá i legrační dobrodružství 3 děti (Tom, Eva, Tereza) a jejich pohádkoví přátelé. Fantasy série Enid Blytonové, světoznámé autorky mnoha úspěšných a velmi oblíbených knih pro děti, mimo jiné série Tajemství, Záhady či Správná pětka.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Enchanted Wood , 1960

Hanamo
Hanamo
04.12.2021 5 z 5

Krásné, laskavé a humorné čtení, nejen pro malé čtenáře, vřele všem doporučuji. Je tam spousta veselých příhod, které si děti žádaly číst i několikrát dokola a stále se u nich bavily.

martinka.exner
martinka.exner
25.08.2021 5 z 5

S dcerkou milujeme příběhy od paní Blytonové. Vím, že vychází v dnešní době spousta "modernějších" ale já na Vílu Hedvábku a Hyenu Hygienu prostě nedám dopustit.

Kristyna1712
Kristyna1712
27.03.2020 4 z 5

Nedávno jsem si na mou oblíbenou knížku z dětství vzpomněla, a proto jsem se rozhodla si ji po těch několika letech znovu přečíst. Moc jsem si na děj v knize nevzpomínala, ale zůstal ve mě ten dětský pocit, že to byla opravdu skvělá knížka. Trochu jsem se bála, že se mi ten pocit vytratí, když si ji přečtu teď v dospělosti, ale naopak. Přečtení mě jen utvrdilo v tom, že je to výborná knížka pro děti i milá a zábavná knížka plná fantazie pro dospělé, kteří nechtějí zapomenout na to malé dítě v sobě :).

EtELINKA23
EtELINKA23
11.07.2019 5 z 5

Jako malá jsem si knihu půjčila v knihovně. Od té doby se mi tak vryla do srdce že jsem jí musela přidat do své knihovničky. Krásné příběhy plné dobrodružství. Za mě určitě super kniha a už se těším až to budu jednou číst dětem.

Taťka Hraboš
Taťka Hraboš
10.06.2019 5 z 5

Začal jsem tuhle knihu dětem číst po sérii Jak vycvičit draka, a tak jsem se trochu bál, aby pro ně byla dostatečně atraktivní. Obavy byly ale zbytečné. Co téhle knížce chybí na dramatičnosti a napětí, to bohatě vynahrazuje nápaditostí, fantazií, humorem či výbornými, originálními postavičkami (nejlepší je inženýr Castroll :-) ). Předpokládám, že v podobném duchu se nesou i další knihy autorky, takže si je asi postupně seženeme a přečteme.

martaa33
martaa33
15.05.2019 5 z 5

Krásná dobrodružná kniha, děti moc bavila.

ramez
ramez
07.02.2018 5 z 5

Naprosto skvělá, je mi 49 let a znovu ji budeme dohromady číst s mojí šestnáctiletou dcerou. Zase se krásně nasmějeme

havranice
havranice
28.07.2017 3 z 5

Na netu jsem si všimla, že knihu shání spousta lidí a že má dobré recenze, tak jsem ji začala pro své děti shánět, i když jsem ji sama ze svého dětství neznala. Nakonec jsem ji sehnala v jednom zahraničním e-shopu, který měl i sekci knih v češtině. Knihu jsem předčítala svým 3 dětem - 9, 5 a 3 roky. 3 letá z toho ještě nic neměla, na ni to bylo složité, ale obě starší děti byly nadšené a na večerní čtení se dost těšily. Kniha v nich probouzela fantazii, docela často se nějak k tématu kouzelného stromu vracely, třeba v lese si hrály na to, že nějaký hledají a představovaly si, že je to ten či tamten. To téma kouzelného stromu bych řekla, že je fakt vtáhlo. Mně se kniha líbila tak v první třetině, pak jsem už byla ale rozpačitější a rozpačitější. Postavy jsou v knize úplně placaté, ale fakt úplně - nemají žádnou hloubku, žádnou psychologii, není naprosto nic specifického, co bych o komkoli ze třech sourozenců (Toma, Evy a Terezy) mohla říct. Ani jejich vzájemné vztahy nejsou nijak vykreslené. Kniha je prostě postavena na akci - na tom, co se děje když jdou na kouzelný strom. V knize jsem nenalezla žádné hlubší myšlenky, přesah, poučení. Knize bych to odpustila, kdybych ji vnímala alespoň jako kvalitně dobrodružnou, byť by to bylo to jediné - klidně bych ji i tak dala 5 hvězdiček. Ale podle mě i ty příběhy postupně ztrácely dech a v poslední tak čtvrtině už jsem to vnímala téměř jako nesnesitelnou slátaninu - dobrodružství v druhé půlce knihy už byla strašně překombinovaná, přišlo mi to jako vršení jednoho nepropracovaného nápadu za druhým, bez jakéhokoliv prokreslení a hloubky, že z toho na mě padala nuda a chuť to mít za sebou. Přišlo mi, že i děti pak už trochu ztrácely zájem. Kniha v nich na začátku vzbudila ohromnou vlnu fantazie, což pak nějakou dobu žilo vlastním životem, ale ke konci to už prostě ztrácelo dech. Nelituju, že jsem knihu, byť docela draze, koupila, za to bouřlivé probuzení dětské fantazie na počátku jí patří dík, ale druhý a třetí díl už určitě shánět nebudu.

simviki
simviki
10.12.2015 5 z 5

Pokud máte děti od 5 nebo 6 let nezapomeňte je seznámit s touto knihou a jejími dalšími díly. Moje děti ji milují. Za sebe mohu říci , že je milá, úsměvná, zábavná a tajuplná- dokáže dát přesně to, co očekávají a co je zaujme. (Není tady místo pěti hvězdiček v nabídce nekonečno ? )

Elis.161
Elis.161
19.08.2014 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětství, vážně hezké pro děti. :)

zdenina84
zdenina84
05.06.2014

Dobry den. Chtela bych tu knizku pro deti. Je moznost ji nekde sehnat? Vsem dekuji za odpoved.

AničkaŽ
AničkaŽ
26.05.2014 5 z 5

Pro děti více než ideální knížky i autorka. Moc doporučuji! :)

brčko-A
brčko-A
12.03.2014 5 z 5

Krásná...taky bych tam chtěla bydlet. A podívat se do ,,Zemi splněných přání,, a ,,Narozeninové země,,...

eletrika03
eletrika03
06.03.2014 1 z 5

Když jsem ji četla v 7-mi letech tak se mi líbila, ale ted bych už asi ani nečetla.

mercedes1j8
mercedes1j8
09.08.2013

Tyto příběhy jsem milovala. Doufám, že je jednou budou milovat i moje děti :D

Monyy
Monyy
12.07.2013 5 z 5

Také s váma souhlasím. Tyhle knížky jsem naprosto zbožňovala, občas mám chuť si je znovu přečíst :) Doteď si pamatuju obyvatele a všechny ty světy.... :))

Miškáá
Miškáá
02.10.2011 5 z 5

Naprosto s tebou souhlasím s mySaints. Mám na to stejný názor. Dokonalá knížka, kterou jsem jako dítě milovala, přečetla jsem ji mockrát a asi se k ní brzo vrátím i teď :-D :-))

mySaints
mySaints
05.03.2011 5 z 5

Tuhle knížku a její pokračování jsem neskutečně milovala. Připomínají mi dětství a když zavřu oči, vybavuji si les, ten velký strom, každou větev i žebřík na vrcholku do pokaždé jiné země. Pro představivost dítěte naprosto dokonalá knížka :-)

pohádky stromy lesy fantasy pro děti

Enid Blyton
britská, 1897 - 1968
1992  90%Pětka na ostrově pokladů
1996  89%Pětka v pasti
2003  91%Vzhůru na kouzelný strom
1993  86%Podařená dvojčata
1997  90%Pětka na Ďáblových skalách

Kniha Vzhůru na kouzelný strom je v