Kouzelný meč Abaddon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný pohádkový příběh tolkienovského typu začíná v jedné knihovně, kde se kurážný prvňáček Jenda Kulíšek pustí do četby složitého pohádkového příběhu. Nezná ještě celou abecedu a tak se stane, že v příběhu zabloudí. Jeho starší kamarádka Pavla řečená Pavlasatka se ho vydá hledat a na cestu si vezme hrst mocných písmen. V pohádkovém světě se setká s princem Richardem a společně se pak ocitají na křižovatce tajemných cest v nočním lese. Hrdinové příběhu zažívají nesčetná dobrodružství na cestě za mocným mečem Abaddonem a při šarvátkách se záludnými tvory pohádkových příběhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34594/kouzelny-mec-abaddon-34594.jpg 4.114
Žánr:
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Machart
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Kouzelný meč Abaddon

Přidat komentář
Peti
04. února

Pohádkový příběh o Jendovi a Pavle, kteří projdou knihou do příběhu, kde se objevuje, drak, trpaslíci, loupežníci, vodník a jiné. Vtipné, čtivé, zábavné.

trudoš
27.06.2016

Kouzelný meč Abaddon ze všeho nejvíc připomíná klasický Večerníček o patnácti dílech vyprávějící veselé i hrůzu nahánějící příhody prvňáčka Jendy Kulíška a čtvrťačky Pavly Pavlasové v pohádkovém světě. Přitom krátké kapitoly jsou jako stvořené na čtení dětem před spaním a vzhledem k tomu, že nepostrádají napětí, humor ani morální ponaučení, nemusely by nudit ani samotné předčítače. Navíc si s ratolestmi můžete opakovat a hrát s abecedou, pro jednotlivé epizody je totiž stejně podstatná, jako jsou jinde důležité magické artefakty. Velkým plusem jsou pak bezvadné ilustrace Kameela Macharta, které děj perfektním způsobem doprovázejí.
Asi nejvíc však oceňuji, jak si Otomar Dvořák dokázal poradit s hravou dětskou fantasií, aniž by sklouzával k nějakým nesmyslným absurditám. Živé příběhy mají spád a pohádkové motivy jsou využívány s povedenou nápaditostí. Mít to trochu propracovanější zápletky, drobet dospělejší pojetí a ne tolik umělých zvratů, byla by spokojenost z mé strany absolutní.

Alex.Barunka
31.05.2015

Příjemná pohádková knížka pro děti s možností naučit se písmenka abecedy (i když škoda, že tu nebyla všechna). Pro dospělého nic moc, ale dětem bych tuto knihu určitě četla :)

gossipavlina
28.11.2014

Pěkné čtení pro děti, krásné ilustrace. A na konci si můžete ještě zahrát stolní hru.

termit
11.03.2014

Kniha byla moc pěkná, akorát sem tam jsem něco nepochopila...

WEIL
20.08.2011

Pěkný román pro děti.