Kouzelný kalendář

Kouzelný kalendář https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/872/bmid_kouzelny-kalendar-Vy1-872.jpg 4 224 47

Podivuhodné putování do Betléma Příběh pro malé i velké čtenáře o dobrodružném putování ze současnosti do Betléma přelomu letopočtu, kde se právě narodil Ježíš. Na počátku tohoto příběhu je kouzelný adventní kalendář, jehož prostřednictvím se Jáchym a Elizabeth vydávají proti proudu prostoru i času. Příběh, který začíná ve Skandinávii dvacátého století, končí po dobrodužné cestě v Betlémě, kde se právě narodil Marii malý Ježíš.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Julemysteriet , 1992

Anna Elizabeth
Anna Elizabeth
02.02.2024 5 z 5

Dnes si tuto audioknihu pouštím po opravdu dlouhé době. Dostala jsem ji k Vánocům v roce 2007. Byla jsem dítě, které milovalo poslouchání pohádek před spaním a ve stejném roce jsem dostala i svůj vlastní CD přehrávač. Ach jak já jsem ten příběh milovala! Poslouchala jsem ho každý rok, klidně několikrát. Zapomněla jsem, jak skvělou má audiokniha hudební vložku. Zpívám si po těch letech společně s Ebenem a text si pamatuju, jako kdybych to slyšela naposledy minuly týden. Tahle audiokniha je proste skvost (aspoň pro mě) perfektní interpreti, příběha také vím, ze mi ji tehdy koupila moje maminka a několikrát ji se mnou rada poslouchala, například v autě při cestě na horyjednou na to budu vzpomínat se slzami v očích, ale s obrovskou láskou a vděkem v srdci
Ale teda musím říct, ze slyšet po takové době Abrhama a Elišku Šafránkovou, když už tu mezi námi nejsou, je bolavé

zazvorek
zazvorek
23.01.2024 5 z 5

Poslouchali jsme s dětmi jako audioknihu už druhý advent. Hodnotím z pohledu dospělého, který v příběhu vidí kouzlo, tajemství, křesťanský příběh narození Ježíška, stmelení rodiny u čtení a všechno mu to dohromady dává smysl. K tomu bonus v podobě perfektně zvolených interpretů včetně ústřední role Jáchyma a milých Ebenových písní. Děti si z příběhu zřejmě vezmou hlavně linku putování Elizabeth s beránkem a andělem do Betléma a Jáchymovu zvědavost. A postavy, které cestou potkávají, jsou pro ně možná jen taková stafáž. Ale! Příběh poslouchaly celý úplně potichoučku a poslouchat chtějí i mimo adventní čas. To je nejlepší vizitka :-)

Jana512
Jana512
23.12.2023 5 z 5

Zajímavě odané vyprávění o putování časem i prostorem do Betléma, kde se narodil Ježíš. Jáchym dostal kouzelný kalendář. Když se rodičům zdálo, že Jáchmovo nadšení pro příběh velké, přitáhlo to i maminku a tátu a společně si četli úryvek na den a na mapě si ukazovali, jak poutníci postupují prostorem, ale také časem a co se v to čase na místě kde dorazili, odehrálo. Poučné a vhodné pro adventní dobu, kdy se venku moc putovat nedá a kniha je zaujme i dospělé.

LadidaX
LadidaX
20.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Z knihy mám smíšené dojmy, ale jako adventní čtení pro děti celkem posloužila. Velmi zajímavý námět, ale zpracování bohužel místy nudí: Časté opakování některých pasáží, spousta vycpávkového textu. Pro čtenáře, kteří nejsou nábožensky založeni, mohou některé kapitoly být až útrpné. Rádoby hluboké myšlenky mudrců místy iritují. Rozuzlení příběhu mě zaujalo, ale určitě by zasloužilo dovysvětlení. Zřejmě chtělo upozornit na důsledky arabsko-izraelského konfliktu, ale bylo to spíš jen naťuknutí. Dalo se z toho vytěžit více.

Dija
Dija
20.12.2023 4 z 5

Příběh jsem poslouchala jako audioknihu a bylo to moc fajn. Výborně zvolení interpreti, skvělá hudba. Příběh sám o sobě je možná překombinovaný, ale obsahuje spoustu mouder a myšlenek. Do adventního času je to jako dělané.

Jinovatka
Jinovatka
09.01.2022 2 z 5

Čekala jsem něco více pohádkového. Pro ateistu asi moc "náboženských blábolů" pro děti mi to přijde moc složité, pro dospělé moc jednoduché. Možná kkdybych četla během adventu tak by mě bavilo více. Nuda.

milary
milary
04.01.2022 4 z 5

Protože jsem poslouchala ve vánočním čase, protože mám ráda interprety a byly tam nádherné písničky a muzika vůbec, - a taky za originální nápad - dávám čtyři.
Trochu na rozpacích, co bych dovedla rozklíčovat a odnést si, být dítě. Orientovaný rodič či prarodič se ke společnému čtení rozhodně hodí, nejen
o vánocích. :)

GreenMagritte
GreenMagritte
03.01.2022 4 z 5

Josteina Gaardera mám ráda, ale už jsem zvykla, že jeho knihy mají velmi proměnlivou kvalitu. Kouzelný kalendář je takový "knižní adventní kalendář" pro děti, které až do 24. prosince čtou každý den malý střípek napínavého příběhu.
Nápad je skvělý, ale příběh mně přišel trochu překombinovaný. Ale těžko můžu hodnotit knihu, která je primárně určena dětem. Já jsem ji přečetla během dvou dnů a neustálé vyjmenování a rekapitulace příběhu mě nudila. Přesto je to fajn knížka, když chcete dětem ukrátit čekání na Vánoce a seznámit je s příběhem narození Ježíška

yellowbanna
yellowbanna
02.01.2022 5 z 5

Prostě kouzlo. Můj syn dostal Kouzelný kalendář v audio podobě k předloňskému Mikuláši, ale protože mikulášská pošta doručila dárek pozdě, museli jsme si na poslech rok počkat. Letos (loni :-D) jsme si to opravdu užili. Děti poslouchaly se zatajeným dechem a já taky. I ten nejstarší, který se nejprve tvářil, že už je na to velký, ani nedutal. Příběh je kouzelný sám o sobě, stejně jako onen tajuplný kalendář, ale audio verze jej díky svým interpretům povýšila na opravdový vánoční zázrak. Přiznávám bez mučení, že když se poprvé ozval hlas Josefa Abrháma a hlavně poté i Libušky Šafránkové v rolích tatínka a maminky, vstoupily mi slzy do očí. Kouzelný kalendář se stane naší každoroční kometou na adventní obloze.

Bubo19
Bubo19
25.12.2021 5 z 5

Jostein Gaarder patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům a ani tentokrát mě nezklamal. Kouzelným kalendářem je myšlen ten adventní, takže doporučuji začít číst 1. prosince, a pak vás až do Vánoc čeká krásný pohádkový příběh, ve kterém si připomenete některé události z historie, zopakujete zeměpis a narazíte na spoustu zajímavých myšlenek. V knize se prolínají, jak to u Gaardera známe, dva příběhy a vše je opředeno spoustou záhad. Přitom to vše začalo sháněním adventního kalendáře na poslední chvíli a jedním plyšovým beránkem, kterého už nebavilo poslouchat cinkání pokladen. Musím říct, že jsem Jáchymovi ten kalendář vážně záviděla.

"Do Betléma! Do Betléma!"

Corso
Corso
30.11.2021 5 z 5

Pred rokmi som cital v slovenskom preklade. Vlani som to uz pocuval ako audio. Je .... prave.. 30. novembra. Mate este par hodin zohnat si tuto knizku, hoci von zuri lockdown...takze ak tak len objednat cez eshop. Znovu si to pekne den za dnom vypocujem. Pretoze je to kniha stvorena na adventny cas. 24 kapitol, a cesta do Betlema. DO BETLEMA! :) V dusi vykonaj put za odpustenim. Kazdy vecer sa na chvilku spomal. A pocuvaj pekne knizky.

Rihatama
Rihatama
30.11.2021 5 z 5

Vánoce člověka přimějí k rozjímání, a tak trochu i k návratu do dětství, k čemuž nemálo přispívají tradiční české vánoční pohádky. Mé oko tak s prvním adventem padlo právě na Gaarderův adventní Kouzelný kalendář a jeho virtuální putování do Betléma. Nejde o tradiční příběh zrození Ježíše Krista ale spíše detektivní pátrání po norské unesené holčičce na počátku letopočtu, která - okýnko za okýnkem - objevuje, společně s Jáchymem ve století 20., příběh Marie, Josefa, andělů, pastýřů, mudrců a oveček. Jde o drobné dílko, v němž se příběh musí vejít do 24 okýnek vepsaný do malých papírků. A 24.12. na Štědrý den Jáchyma čeká dárek nejlepší, rozuzlení celé té detektivní série. Gaarder tak dokázal poutavou formou na nemnoha stránkách děti uvést do světa historie, náboženství, filozofie a mravních principů.

poppins
poppins
08.03.2021 5 z 5

Krásné adventní čtení, ke kterému se můžete opakovaně vracet. Vánoční atmosféra i trochu moudrosti k rozjímání jsou zaručeny.

jaroiva
jaroiva
12.02.2021 3 z 5

Chce to asi číst opravdu o vánocích. Bílé závěje za oknem nestačí. Ale i tak je to celkem pěkný příběh.

Daura
Daura
28.01.2021 3 z 5

Príbeh dobrý, ale spracovanie trochu pokulhávalo. Od Josteina som zvyknutá na trochu viac literárneho citu. Určite to ale nebola stráta času.

KristinTj
KristinTj
07.01.2021 3 z 5

Jsem za tenhle adventní příběh ráda. Vnesl k nám tajemství hedvábných dopisů i kouzlo Ebenových písní. Jen mi to celé přišlo trochu šroubované a poplatné hlubokým myšlenkám. Ale to je asi můj obecný problém s Gaarderem. Každopádně si Kouzelný kalendář určitě otevřeme příští rok znovu.

„To je tedy divné, na mou věru,
hodiny se točí proti směru,
čím to trvá déle, tím je dřív...
Tohle svět neviděl jaktěživ!"

85098211
85098211
13.12.2020 5 z 5

Knihu jsem si vybrala hlavně z důvodu navození vánoční atmosféry, protože letos to bohužel nefunguje tak dobře jako v minulých letech... A opravdu se mi aspoň na malou chviličku podařilo zapomenout na všechno špatné kolem nás. Příběh Joachima a Elisabet je poutavý a krásně napsaný. Na začátku tady máme jeden zvláštní adventní kalendář, za jehož dvířky se skrývají střípky příběhu, které se nakonec spojí v jedno velké dobrodružství. Nejdojemnější bylo pro mne na závěr vyprávění starého prodavače a samozřejmě také následné setkání... Víc však prozrazovat nebudu, jinak bych ostatní čtenáře ochudila o pointu - a to bych velice nerada ;-). Zkuste si knihu přečíst (případně poslechnout v audiopodobě) sami. Já jsem si vybrala slovenskou audioknihu, která se mi opravdu líbila moc. Příběh si definitivně vysoké hodnocení zaslouží a já se domnívám, že se k němu za rok v období Adventu zase s chutí vrátím...

Kackap
Kackap
03.04.2020 5 z 5

Nějak se to tak seběhlo, že jsem tenhle vánoční příběh poslouchala poprvé teď, na přelomu března a dubna pár týdnů do Velikonoc. Místo cukroví a vánočky jsem u toho tedy pekla granolu a chleba, ale i tak jsem si užila tu „vánoční“ poklidnou atmosféru a napínavý příběh. Písničky Marka Ebena to celé pěkně doplňují a musím říct, že ten nápad rozdělit příběh do okének adventního kalendáře se mi moc líbí. Věřím, že až si to pustím znovu před Vánoci, bude to celé ještě kouzelnější.

Monika1717
Monika1717
12.03.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější Gaarderova kniha, vracím se k ní vždycky před Vánoci.

helusa2
helusa2
10.12.2019 5 z 5

Úžasný vánoční příběh! Posloucháno v audioverzi už několik let - vždy při pečení cukroví :-) I děti ho milují! S písněmi Marka Ebena povýšeno do nebeských výšin :-)