Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války

Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247917/bmid_mezi-piraty-dobrodruzstvi-za-tricet-247917.jpg 5 90 16

Až do téhle chvíle si Bára myslela, že v drnových domečcích žijí jen hobiti. Díky atlasu zjistila, že tak v minulosti žili i Islanďané. Zatímco v Evropě zuří třicetiletá válka, obyvatelé malého ostrůvku u islandského pobřeží mají jiné starosti – nalovit hodně ryb a nasbírat na strmých útesech dost vajec divokých ptáků, aby měli vůbec co jíst. Při obojím jde o život. Rybáře může na širém moři snadno překvapit nečekaná bouře a při sběru vajec stačí malá chyba, a nešťastník se zřítí z více než stometrové výšky do divokého příboje... Tohle ovšem Islanďané pokládají za takovou „každodenní normálku“. Ale jednoho dne se na obzoru objeví piráti...... celý text

Štěpinambura
23.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha! Jakožto milovanici koček mě uchvátila přední obálka a rozhodně jsem nebyla sklamána. Dokonalý a promyšlený, poučný a procítěný příběh. Barča, Bára, Odd a další mi přirostli k srdci. Budu si muset koupit další díly!

dájavídek
02.05.2022 4 z 5

Velmi dobrodružný příběh, velmi se mi líbilo přepadení ostrova.

martin č.
01.04.2022 5 z 5

V době, kdy Čechy a střední Evropu zužovala třicetiletá válka, vzdálený Island pod korunou dánského krále si žil vlastní historií. A co teprve arabské země v severní Africe a jejich pirátské lodě brázdící Atlantik. O těch jsem také dosud neslyšel ani "ň". Pro českého čtenáře je tenhle díl úplně neznámým, ale zajímavým střípkem historie daleké země, kde jen pro orientaci v čase zazní jméno Valdštejn. Bářino dobrodružství opět napínavé a vtipná i výchovná je i její epizoda v současnosti na začátku a konci knížky.

Sumeček
14.02.2022 5 z 5

Super kniha ale asi nedoporučuji pro slabší povahy

inachisio
28.08.2020 5 z 5

Originální a hezky vyprávěný příběh.

Knihomolka506
17.03.2020 5 z 5

Napínavý příběh napsaný stylem pro děti a jejich rodiče, aby si ten příběh četli spolu. Za mě plný počet hvězd, protože nikoho tak nevezme děj jako dobře napsaná historická kniha. Tenhle díl je o pirátech, pokladu a jedné obyčejné holce s kouzelným předmětem.

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé.

Madli
11.07.2019

Tato kniha mě velmi zaujala. Na začátku hlavně ta rvačka, v průběhu dobrodružství a šťastný konec, moc pěkná.

lemur007
23.01.2019 5 z 5

Úžasné Bářino dobrodružství. Tohle mě obzvláště bavilo, protože mám ráda Island a něco nového jsem se o něm díky knize dozvěděla.

DaxasDK
10.01.2019 4 z 5

Kniha je ze série Kouzelný atlas - putováním časem. Tento díl je z doby pirátů. Příběh vypráví je o holce, která má kouzelný atlas, pomocí kterého se vrátí do minulosti. Kniha obsahuje spoustu faktů, ale jak se začtete, tak ani nevíte, že je to naučná kniha. Mě bavila od začátku do konce.

MirijamFrankl
27.04.2017 4 z 5

Hodně mě zaujalo téma(Island,17.století).Příjemně se to četlo,jak je u téhle autorky zvykem,děj se mi docela líbil,hlavně část na lodi.
Za mě doporučuji milovníkům historie od útlého věku!

Simeona
26.07.2016 3 z 5

Kniha mě zklamala. Možná, že jsem očekávala příliš mnoho. V knize není žádná zápletka, ale pouze popisuje život Islanďanů. Zajímavější děj se odehrává až ve tři čtvrtině knihy, kdy se hlavní postava (Bára) dostane na palubu pirátu. Ale i tak mě kniha moc neoslovila.

Bulba
10.07.2016 5 z 5

Autorka se v sérii Kouzelný atlas zaměřuje na známější i méně známé úseky historie - tato kniha pojednává o tom méně známém (podobně jako Vikingové). Nevím, jak moc se tyto knihy líbí jejich cílové skupině (v některé jsem četl od 11 let), ale mě se líbily všechny a čtu je jedním dechem, i když je mi téměř o 50 let více. Pokud má někdo rád poutavě (a odlehčeně, takže se člověk někdy i zasměje) vyprávěné dobrodružné knihy, tak doporučuji.Jako bonus se seznámí s určitým úsekem minulosti.

Viki22
05.08.2015 3 z 5

Hezká kniha zdálo se mi ,že je tam trochu málo děje ,a když jsem ji dočítala tak jsem myslela ,že se tam snad nezmíní o Oddovi a o síra Olafovi nakonec naštěstí ano ........Hezká kniha:-)

Pavlnka
27.06.2015 5 z 5

Tuhle autorku prostě zbožňuji, i když jsem dospělá. Znovu jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. Větou bez samohlásek boduji u svých vlastních dětí :).

zuzana13
13.06.2015 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Je tam zmínka o tolkienovych elfů a hobbitích norách. Doporučuji všem kteří mají rády dobrodružství.