Král Karel IV. : osudový turnaj

Báře se naskytne úžasná příležitost setkat se znovu s Karlem IV. Jenže… Pro ni od posledního setkání uběhlo pár týdnů, pro Karla ale dvacet let. Pozná jí vůbec? Už to není pouhý kralevic, teď se pyšní rovnou dvěma královskými korunami a usiluje o korunu císařskou. A pořád je to rytíř tělem a duší, který nade vše miluje turnaje. Jenže Karel, jako dvojnásobný král, se svým životem nesmí hazardovat. A tak se na rytířské hry vydává na zapřenou. Jenže na jednom turnaji se stane něco strašlivého......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292661/kral-karel-iv-osudovy-turnaj-ciz-292661.jpg 4.738

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti (14.)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Grada

any333
23. listopadu

Myslím, že něco z téhle série asi nikdy neodmítnu. Mám ráda zajímavé poznatky z historie, kterými se to tu jen hemží, přístup takový, že složitější reálie pochopíte s Bářinou pomocí i tehdy, kdybyste nechtěli, celé je to navíc psané způsobem, jaký je českému čtenáři blízký z hovorového povídání. Někdy mě totiž vážně dostává, co si Bára v duchu poznamená o svých rodičích, tetě, strýčkovi a nebo babi, protože přestože to nesouvisí, může to vyvést z omylu a přiblížit skutečnost.
Na tomhle dílu jsem si nejvíc užila scénu, kdy se Karel setkal s Bárou a jak to ona vnímala. A později, když si nepřál nic vyzradit ze svého osudu, za což ho obdivuji, protože to muselo být jistě velké pokušení. Dost se mi taky líbil prvotní pohled ze školy, kde jsem se mohla naučit něco latinsky. Ale myslím si, stejně jako Bára, že než abych řekla nějakou hloupost, asi zůstanu u obyčejných 'let Páně'.

asodomkova
03.07.2017

Velice zajímavá knížka. Je to historie, ale podaná tak aby to bavilo i lidi, kteří dějepis zrovna moc nemusí. Třeba jako já. Nemusím moc dějepis, ale tato kniha mě moc bavila a dozvěděla jsem se hodně nových věcí o Karlovi i o jeho době. Určitě doporučuji a chtěla bych si někdy přečíst i ostatní díly.

buccaneerka
11.03.2017

Ke knize jsem se dostala díky soutěži Soubor čtenářů a díky ní jsem objevila celou sérii "Kouzelný atlas". Líbilo se mi, že při cestování časem není zbytečně moc prostoru věnováno magii, ale že je kniha soustředěná na historická fakta. Na obsahu knih je znát erudovanost autorky, která je učitelkou dějepisu. Až budu mít čas, určitě sáhnu po některém z dalších dílů.

Chytuš
09.02.2017

Po prvním dobrodružství o mladičkém Karlu IV (http://www.databazeknih.cz/knihy/kouzelny-atlas-putovani-casem-karel-iv-69244 ) jsme se na rodinné radě usnesli, že rozhodně budeme s Bárou cestovat dál :-) A i tentokrát to byl perfektní výlet. Karel IV už je pán ve středních letech, ale na setkání s Bárou si stále vzpomíná. Znovu se děti nenásilně dozvědí spoustu věcí ze života Karla IV, navíc formou, která baví jak děti, tak čtoucí rodiče :-) Jako bonus jsme se tentokrát přiučili i nějaká latinská slovíčka (rozhovor mezi paní učitelkou a dětmi ve třídě o rozdílu ve výslovnosti "áno dominý" vs "anó dominý" nás všechny dokonale pobavil).

Vikinka35
25.09.2016

Úžasná kniha, jsem zvědavá co vyjde příště.

MirijamFrankl
23.07.2016

Jedna z nejlepších knih paní Válkové.Jenom mě štvala ta pasáž na začátku,jak rodiče Báře říkali,že je dítě.Bára dítě být nechec(přestože se chová poněkud dětinsky),ale když je řeč o tom,že by mohla být v pubertě,to zase také ne.Myslím,že by ji autorka mohla nechat vyspět,protože v šestce jsme vážně žádnou takovou dívku neměli.

cecetka
18.07.2016

I tento pribeh se mi moc libil. Snazim se na tyto krasne pribehy divat ocima ditete, a tak mi nezbyva, nez hodnotit 5*. Proste nadhera ... nekdy bych chtela byt Barou :)

Zigamviro
19.06.2016

I tato kniha, už z oblíbené edice, se mi i moji 10leté dceři moc líbila. Opět skvělé počtení je o to příjemnější, že se děj odehrává na známých místech v Praze (Ungelt, Staromák,.).